Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hím bettát 10 l-es akváriu...

Egy hím bettát 10 l-es akváriumban lehet tartani?

Figyelt kérdés

Sok mindent olvastam már össze-vissza. Egyes emberek egy pohár vízben tartják a Bettákat, vagy fél-1 liter vízben, viszont ezt még én is kevésnek tartom.

Nekem jelenleg egy régi, kb. 6 literes gömb akváriumom van, de lévén hogy a gömb tilos, nem szeretnék benne halat tartani.

Úgy gondoltam, hogy egy kb. 10 literes akváriumra még lenne pénzem és helyem is lenne hozzá, de nem tudom ez mennyire megfelelő a hal számára. Sok helyen írják, hogy egy bettánek is 100 liter kéne, de van ahol azt állítják, elég nekik akár az a pár literes speckó betta aki is (amit viszont én kevésnek tartok). Írnátok véleményeket?

Illetve az is érdekelne, hogy milyen alapvető felszereléseket szerezzek be mellé. Van ahol azt olvastam, nem kell neki semmi, mivel tud a víz felszínén levegőt venni, de máshol alap követelménynek tartják a levegőztetőt.

Én egyelőre egy vízforgatós, világításos akit néztem ki, amibe még menne egy növény, plusz az alsó kő réteg és pár kagyló. Ez így megfelelő?



2014. nov. 16. 11:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem tartanám azért 10 literbe, menj ki egy piacra poton pénzért lehet kapni 30-40 literes akvariumokat, ha szerencséd van még világítás is lesz benne, 6-7 ezer forintért, saját tapasztalatból mondom, levegozteto igazából nem szükséges mert eredeti elohelyukon is elég csekély oxigén van a vízbe, szűrőt semmiképp sem hanyagold, a bettak igen kenyesek a betegségekre, uszonyrothadas stb, érdemes venni mellé 2-3 nostenyt, egyet semmiképp mert nagyon rá száll és megtepkedi, növényekkel bőven telepits be és jól fogja érezni magát, tubifexel etesd, az akváriumot elég 25 fok köre melegíteni, így a biológiai folyamatok nem gyorsak annyira, és tovább eldegel a hal,ami egy ilyen rövid életű halnal igen számottevő.
2014. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
....amugy egy bettat meg 100 l-es akvariumban sem fogsz lubickolni latni!
2014. nov. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Pascal Áron válasza:
Tartsál állatot 10l ben de akkor élj életed végéig 6m² en
2018. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szerintem betta ide hülyeség vegyél inkább bele egy krokodilt! Az biztos jó lesz bele!
2018. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!