Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Flixotide befújásával kapcsola...

Flixotide befújásával kapcsolatos tanácsok?

Figyelt kérdés

Most délután írta fel a 2 éves kisfiamnak a doki. Szerencsére nem asztma, hanem hörgő problémára kapta, de van néhány kérdésem ezzel kapcsolatban.

Pl. van aki nem vette meg hozzá a Babyhaller-t? Mert a doki is mondta, hogy műanyag pohárral is megoldható, a gyógyszertárban is a műanyag flakont javasolták. Szerintük felesleges megvenni a Babyhallert.

Valóban megoldható nélküle is a befújás?

Mennyi ideig adtátok a gyereknek? Ugyanis ezt elfelejtettem megkérdezni (holnapután tudom felhívni, akkor megkérdezem)

Állítólag amire most kell szednünk 1-2 hét múlva elmúlik. Remélem! Mert egyenlőre olyan ijesztő ez a befújás!

Szóval, minden érdekel!


2013. jún. 4. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Eleinte mi is tejfölös poharat használtunk befújás céljából, de nem igazán jött be. Hiába ragasztóztam körbe, egyfolytában sebesre törte a kislányom orrát. Nagyon ellenkezett, ezért jól rá kellett szorítanom. :(
2013. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak az óvodában (bentlakásos) volt olyan gyerekem akinek ilyet kellet adni, joghurtos pohárral próbálkoztunk, de nem igazán használt. Mi tudtunk neki szerezni babyhallert, és én inkább javasolnám, hogy vegyétek meg hozzá mert ég és föld a pohár és a babyhaller között a különbség. Tudom, hogy nem olcsó mert 8-10 ezer Ft, de ha megtehetitek akkor érdemesebb megvenni.
2013. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 vagyok: Tudom, hogy 2 évestől nehéz elvárni, hogy rendesen szájban használjátok, de próbáljátok meg mert lehet rátudod venni, hogy eszközök nélkül használja. Egy próbát megér, még akkor is ha nem fog összejönni.
2013. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az babyhaller nem csak azért kell, hogy jól tudjon szívni a pici, hanem mert közben porlasztja is még inkább a szemcséket! Tehát jobb ha megveszitek.
2013. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Ti folyamatosan használjátok? Úgy értem, régóta? Mert az sem világos teljesen, hogy ha nálunk elmúlnak a panaszok 1-2 hét múlva, akkor hírtelen abbahagyhatjuk a szedését? Mert hát ugye szeroid.....

2013. jún. 4. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nálunk úgy volt, hogy először 10 napra kapta. 2 hét múlva megint 10 napra. Majd megállapították, hogy asztmás, most már több mint 1 éve folyamatosan használjuk. Szteroid, de nagyon kicsi adag, ezért kell (ha olyan a betegség) folyamatosan fújni, hogy kifejtse a gyulladáscsökkentő hatását.

2013. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát nemolyan veszélyes szteroid amitől meg kell ijedni?! Jaj, pedig én megijedtem. De köszi, hogy írtok, mostmár kezd letisztulni a dolog. És akkor ezek szerint abba is lehet hagyni minden átmenet nélkül?! Természetesen ha már nincs rá szükség.
2013. jún. 4. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:
4/7-es vagyok. Az én kislányom asztmás, allergiás, tehát mi másfél éves kora óta használjuk, sőt most már erősebbet kap. Most öt éves. Ha megveszitek a babyhalert se csüggedj, mert nekünk most öt évesen kellett csak elhagyni, azt is csak azért mert másik szert kapott amit nem lehet ezzel beadni mert nem hatna. Soha ne kelljen többé, de előfordulhat sajnos. A flixotade nem annyira erős, ne tarts tőle. Add neki ha úgy ítélte meg az orvos, hogy kell! Mielőbbi gyógyulást kívánok!
2013. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a pulmonológus, hogy ha biztosak akarunk lenni benne, hogy oda kerül a szer, ahova szántuk, használjuk a segédeszközt. Egy kisgyereket hogyan veszel rá, hogy pontosan akkor szívja be a levegőt, amikor kell? Hogy ne hagyja abba reflexesen a belégzést, mikor a garat falán megérzi a beáramló anyagot?

Sajnos számíthatsz rá, hogy minden komolyabb nátha után hörghurut is kialakul a gyereknél, és ha ilyen hajlama van, akkor jó eséllyel megjelenik a sípoló légzés is. Az én fiam évi 2-3 alkalommal kb.1 hétig kell hogy szteroidot szívjon. Hat évesen kezdte, azóta se jobb, se rosszabb nem lett a helyzet.

2013. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ronyhv válasza:
A babyhaller egészségpénztárra elszámolható gyógyszeradagoló feltüntetésével a számlán.
2014. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!