Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarisztika kezdőknek?...

Akvarisztika kezdőknek? Akvárium szett üzembe helyezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy Juwell Koral 60 típusú akvárium szettet. %4 literes az akvárium, hozzá járt egy hőszabályzó, hőmérő, illetve egy Bioflow Mini típusú szűrő.

Az akváriumot kimostam belülről, elhelyeztem nagy nehezen a leendő helyére, most azonban elakadtam. Olvasgatok mindenhonnan, hogy mit és hogyan kéne, de picit össze vagyok zavarodva, túl sok az új információ. Először is, növények és dekoráció elemek egyenlőre anyagi keret miat csak minimális szinten állnak még rendelkezésemre, így azért be lehet indítani a rendszert halak nélkül, hogy a bejáratási idő addig is menjen? Később mennyire tudom bővíteni? Vagy egy nagyon alapvető kérdés: a szűrőt hogyan rakjam fel az akvárium falára? Van neki egy kis felfelé álló szára, az lesz valami levegőztető, amit gondolom a vízfelszín felett kell majd hagyni, igaz? Mennyire legyen a vízben a szűrő, mennyi lógjon ki?

Olvastam még mindenféle bejáratási időket, inkább hagyném 1, esetleg 2 hétig is üresjáraton - inkább több, mintsem kevesebb. Ez így rendben lenne?

Vízelőkészítőt mikor és mennyit rakjak bele?

Hogy milyen halakat szeretnék bele, az még idő kérdése.


Elnézést, ha nagyon buta kérdéseket tettem fel, teljesen tapasztalatlan vagyok, de egyenlőre nagyon tetszik, kalandosnak ígérkezik. Válaszaitokat előre is köszönöm!



2015. máj. 29. 19:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

...és még valami


Ha a szűrő kifolyó csövére van valami terelő lapát, amivel alulról felfelé ferdén meg tudod vezetni a vizet, -vagy bármi más módon el tudod érni, hogy a víz keringetése mellett a felszínt is erősen fodrozza a kiáramló víz-

akkor azt a légcsövet egyszerűen le is veheted róla, fölösleges.

Az O2 beoldás a felületen történik, és ilyen felület növeléssel is tökéletes a gázcsere.

Így teljesen némán üzemeltethető a szűrő, mert nincs buborékozás.

2015. máj. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az jelent bármi problémát az áramlás szempontjából, ha a szűrő kivezetése nem a hosszabb oldal irányába néz?

Egyébként igen, van hozzá egy kis kanyarulatos cső, de méretben pont nem tudom ráilleszteni a többire.

2015. máj. 30. 10:37
 13/18 anonim ***** válasza:
Miután értelem szerűen az a cél, hogy minél jobban átmozgassa az egész víz tömeget, nem is a frontüveg felé kell hogy nézzen, hanem a túlsó rövid oldal felé.
2015. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ami az összeillesztést illeti, nem hiszem, hogy ekkorát tévednének a tervezők. Talán az eredeti kis csonkot teljesen ki kell venni, és úgy lehet a másikat betenni.

Biztos használható valahogy.

2015. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Beszéltem az ajándékozóval, a kanyarulatos csövet külön vették, az eladó szerint ez volt az a méret...Tehát nem, nem a tervezől hibáztak ekkorát, de mégsem jó. Egyébként most tele va buborékkal az egész akvárium. Ha jól emlékszem, erre írták, hogy a klór miatt van, igaz?

Mellesleg mennyire kéne zúgnia a szűrőnek? Lehet, hogy rossz helyre raktam az akváriumot, mert mellette van a kedvenc fotelem. Nem hangos, de azért annyira hallani, hogy olvasásnál zavarni fog.

2015. máj. 30. 13:51
 16/18 A kérdező kommentje:

Hm, összetetteb, mitn hinné az ember. Azt hiszem, hogy még egy rakás kérdés fog felmerülni, de pont ezért izgalmas.

1.Nos, egyenlőre egy szem növény van bent (bacopa monnieri, legalábbis szeinrtem az, képek alapján). Most akkor már menjen egész nap a világítás?

2.Az akvárium teteje ugye leemelhető. Jobb lenne neki egyenlőre, ha nyitva hagynám? Paraszti eszem szerint akkor a klórgáz nem maradna bent a fedél alatt. Vagy csak menne be a kosz, por, és inkbb tartsam zárva?

Pár nap múlva elugrok valami talajért, növényekért, esetleg dekoron is elgondolkozom :)

2015. máj. 30. 14:16
 17/18 anonim ***** válasza:

A világítás menjen 8-10 órán keresztül.


A tetőt nem tudod levenni, mert gondolom abban van a világítás, annak meg nem sok értelme lenne, ha a világítás a másik szobában menne, egy sarokban. :)

Amúgy tökmindegy, hogy nyitva van e a tető, vagy nincs.

Ha ugrálósok lesznek a halak, vagy labirint kopoltyúsok lesznek, érdemesebb zárva tartani.

De szerintem egészségesebb ha nyitva van.


Nem a klór miatt van buborék.

Mindenféle gáz miatt.

A vezetékes víz 8 bár nyomású, nagy nyomáson jóval több gáz tud beleoldódni. O2, CO2, stb.

Ha lecsökken a nyomás, a gázok felszabadulnak.

(Mint a búvároknál a keszon betegség, ha a mélyből gyorsan jönnek fel, gázbuborékok képződnek a vérükben, amibe bele lehet halni.)


A szűrőnek elvileg nem kéne, hogy hangja legyen.

Úgy állítsd be, hogy ne érjen az akváriumhoz, csak a tapadó korongokkal, különben berezonál az egész.

Ha megoldható a felszín fodrozás, vedd le a légcsövet.

2015. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A világításhoz praktikus beiktatni egy időkapcsolót. Egy mechanikus nem túl drága. Bár az is recseg egy picit, ahogy forog.
2015. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!