Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálhattam rosszul?

Mit csinálhattam rosszul?

Figyelt kérdés
Egy hete inditottam az akváriumot. A talajban gyökértáp. Első naptól adagolom a profitót. Jelenleg 6 órában világitok.Az összes növényemen megjelentek a barna pöttyök ás lukadnak a levelek.
2015. aug. 10. 14:53
1 2
 11/13 Pendulum92 ***** válasza:
A fény közelében mindkettő növény tetej színesedik, mindkettő narancsos végű lesz. A lyukacsosodás a káliummal egyeztethető össze, vagy annak antagonista párjából van túl sok.
2015. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én kertészeti alapokon tudom elmagyarázni inkább.


Van az irányított tápanyag ellátás, kívánt növekedési forma elérése.

Egyszerűen:

Nitrát=növényméret

Foszfor, foszfát= gyökeresedés, hajtás szám, termés szám.

Kálium=termés minőség, levél minőség, szín, szívósság stb

Fenti a 3 macro tápanyag, a leg nagyobb menyiségben szükséges a növényeknek.


pl irányított foszfor, azaz sok a foszfát, de nitrát, kálium kevés, a növény főleg gyökérzetre nő, sok levelet hoz, de azok kálium, és nitrát hiányosak lesznek.

Sok nitrát, a többi kevés, deformált lesz a növény, kevés új hajtást hoz, gyér gyökérzet, a levelek színtelenek, foltosak, kevés ideig bírják az öreg levelek.


Pl sok a kálium, de a többi kevés, ez van, lehet nálad, mivel a profito kálium, és micro elem, a növény nem növekszik, stagnál, nem hoz új hatásokat, nehezen gyökeresedik, és vesz fel talajból tápanyagot, a stagnáló levelek elkorhadnak, barnulnak, "száradnak".


Egy érett akváriumban keletkezik nitrát, foszfát, a halak anyagcseréje során, a többiből hiány van átlag, ezért adagoljuk, hozzuk ki közel azonos szintre a káliumot, nitrátot.


Persze minden tápanyag beépülését a fény segíti elő.

2015. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Meg kell saccolni egy növényzetnek menyi npk kell, példa 3-4 intenzív fejlődésű növényt nem tud kiszolgálni pár nano hal, és egy késhegynyi haltáp, valahova kell plusz nitrát, talajba, vagy a vízbe. Persze a dús növényzetnek hely is kell, ezért ez akvárium méret függő is, a halak fajtája meg adja a kezdeti vízterhelést, ami átlag ammóniával indul, ezért nem lehet azért sok hal, csak annyi amit elbír a víz.


Példa hc-t nincs értelme gurámik alá tenni, vagy 10 garnéla mellé közönséges vallisneriát, egyik sem lesz működőképes, egyik helyen sok, a másik helyen kevés lesz a macro, Tény! a kevést könnyebb korrigálni, kisebb probléma mintha sok lenne, ha sok, akkor jönnek az algák.

2015. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!