Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom még tisztább...

Lacijanika kérdése:

Hogyan tudom még tisztább vizet elérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsőnek is leírom milyen is a 60l akváriumom. Ez egy házilag készített 2015.07.15-én 46*35*35 és bele van építve egy belső szűrő(szivacs) ami az akvárium egyik sarkába fixen beépítve de levegőztetővel működtetve fent a víz színén képez egy vízesést. Így egy körforgást idézve elő és így szűri a vizet akváriumon belül. Ezen kívül készült házilag az interneten látva egy belső palackos szűrő ami szintén szűri a vizet. Mind két szűrő kávébarna színű ami az olvasottak alapján már jónak tűnik mivel a biológiai folyamat beindult. De mivel ezt még nem találtam elegendő szűrésnek mert nem teljesen tiszta a víz így készült egy külső szűrő edény ami egy kis akvárium 15*15*35 álló és ebben vannak szűrő anyagok (krumplizsák,szivacs,lávakavics) ennek a tetején van egy csendes szivattyú ami folyamatosan keringeti a két akvárium között a vizet. A nővény egy úszó(kolokán) az ajzat az apró sóderes kavics ami berakáskor ki lett főzve a bacik ellen. A halak 12db 4cm alatti aranyhalacskák (Carassius auratus). A világítás 2db 11w-os takarékos neon. A vízcserét az olvasottak alapján 30%-osan szoktam csinálni. Vagyis 20l víz csere ami a csapból engedett meleg víz ami kihűlt és ez után a szoba hőmérséglettet felvette így cserélem.

Kérdésem az, hogyan tudom még tisztább vizet elérni?


Tisztelettel mindenkinek:Lacijanika


2015. okt. 26. 15:48
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Az akváriumot akkor most átépítem az új igények szerint és veszek bele tüskéshínárt meg tócsagazt. Veszek bele 6 hím guppit és 6 hím plattit. Az egyik szűrőt lecserélem egy motoros szűrőre. Ez így elméletileg nem sok bele és talán elérem a még tisztább vizet amit nagyon szeretnék.

Köszönöm a sok jó tanácsokat.

2015. okt. 27. 17:44
 12/37 A kérdező kommentje:

Vettem az akváriumba 4 db guppit, 4 db plattit és 2 db Szumátrai diszmárnát és még növényt is raktam bele ami tüskéshinár.

A vizet 30% -osan cseréltem és csepegtettem bele neptun biostart vizkezelőt 20l-be 25 cseppet az írása szerint. Így szép tiszta volt a vizem tegnap. Ma estére észrevettem, hogy mintha oplálosodna egy kicsit a vizem. Ez nem tudom most mennyire probléma.

Lehet, hogy több vizkezelőt kell beleraknom az akváriumba?

Mert az akvárium az 60l -es. Vagy csak egy kicsit türelmetlen vagyok és várnom kell míg a víz visszatisztul.

2015. okt. 31. 20:54
 13/37 Salx Narval ***** válasza:
Ezt megint elkapkodtad és meg sem nézted hogyan kell tartani ezeket a halakat. A szumiknak alapból 100-150 literes akvárium kell és rajban érzik jól magukat 120-literre 10-12 hal, ezek a halak 5-7cm nagyságúra nőnek és igénylik a nagy úszóteret. Ha kevesen vannak agresszívvé válnak és bántani fogják a többi halat, főleg a kis guppik lesznek veszélyben. A többiek is rajban érzik jól magukat nem elég 2db belőlük. Nem is tudom mit tanácsoljak neked, vagy vidd vissza a szumikat és vegyélmég még guppikat, plattikat, vagy vegyél még 4db márnát és a többit vidd vissza. Szűkösen ugyan de talán a 6 db szumi még elmegy 60-literben. Az akváriumot jó pár hétig halak nélkül kellett volna járatni, vagy legalábbis annyit várni amíg beáll egy kicsit a víz és láthatóan növekedésnek indulnak a növények. Érdemes pár hétig óvatosan etetni és heti 30% vizet cserélni. Az esetleges új halakkal várj még pár hétig, ha minden rendben a vízzel akkor nekiállhatsz kibővíteni azt a csapatot amelyiket választottad.
2015. nov. 1. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 Salx Narval ***** válasza:
Bocs most látom, hogy 4-4db van nem kettő, de ez is kevés, ha mellettük döntesz legalább még 4-4 kellene, persze a szumik nélkül.
2015. nov. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb a helyzet, a szumikat mondjuk nem vettem volna meg, de majd meglátod, hogy viselkednek.


Guppiból plattiból bőven elég a 4-4, nem kell több. Nem klasszikus rajhalak. Meg úgyis szaporodnak majd.

Arra pl jók lesznek a szumik, hogy kordában tartsák a szaporulatot.


Az opálosodás bármitől lehet. Lebegő alga, infuzória, vagy be nem állt biológia.

Egyelőre semmit ne csinálj.

Amit érdemben lehet csinálni, az a szűrőanyagok hatékonyabbá tétele.

Nem tudom, milyen ez a beépített szűrő meg a barkácsolt, de hogy a krumplis zsák meg a lávakő kb semmire nem jó, az tuti.

Vegyél egy fél liter siporax-ot, meg 2 kis tasak nitrát megkötő szat gyantát.

A siporax kiváló hely a baktériumoknak, a szat pedig néha meglepő tisztaságot tud eredményezni.

De nem szabad túlzásba vinni a használatát, mert nitrát a növényeknek is kell.

Ja, és cserélgetheted a tasakokat, mert ha telítődik, utána sós vízben regenerálható, szóval nem kell mindig újat venni.



Ami a türelmet illeti, annak tényleg híján vagy. Meg kell értened, hogy ezek bonyolult folyamatok, és a természetnek nincs órája. Baromira ráér. Úgy általában mindenre.

Pont erre mondják, hogy az akvárium türelemre tanít.

Minden akváriumnak vagy egy sajátos bioritmusa, ahogy változnak benne a dolgok. Erre rá kell érezni.


Ha nem adsz időt 1-1 változtatás után, hogy a változás bekövetkezzen, és kifejtse minden hatását, akkor megint változtatsz, és megint nem várod meg mi lesz belőle, és a végén egy nagy káosz lesz az egész.


A halak létszámával nem lesz gond. A szűrőid állapotát nem ismerem, de jó szűrőanyagokkal a szűréssel se lesz gond.

Már csak arra kell figyelni, hogy a fényhez mérten egészségesen növögessenek benne növények.

A heti 30%cserét folytasd. Esetleg oszd el 2×15-re.


Ha ez megvan, akkor csak apróbb változtatások maradnak, de hagyj időt ennek a dolognak, hogy kiforrja magát.

2015. nov. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 Salx Narval ***** válasza:
Azt írta a kérdező, hogy hímeket vett, azért írtam, hogy vehetne még párat hiszen szaporulatra nem számíthat. Szerintem jobb nekik ha többen vannak, minimum hatan.
2015. nov. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot. Igen ha minden igaz akkor hímeket vettem és a hasuk alján van olyan gonopódium.

A szűrőanyagokat a tartályban kicserélem a tanácsolt anyagokra.

Akkor egyenlőre rendszeres 30% kos vízcsere lesz és sokk türelem míg be áll a tisztaság.

Esetleg amit a neten olvastam ezt az élesztős co2 rendszert az segítene valamit? Vagy ne foglalkozzak vele?

2015. nov. 1. 09:34
 18/37 anonim ***** válasza:

Egyelőre ne foglalkozz vele.

Azzal kb 0,5 w/l fényerő fölött érdemes bohóckodni, ha tempósan növő növények vannak az akváriumban, amik növekedési üteméhez kevés a vízben oldott co2.


De még akkor is kérdéses, hogy megéri e a barkácsolás, mert kis hozamú, és szabályozhatatlan a co2 termelés, és a beoldás is okozhat nehézségeket. Úgyhogy szerintem ezzel fölösleges foglalkozni.

100-szor egyszerűbb ilyen fény mellett easy carbo-t használni, ami nyilván drágább, de összességében szerintem megéri az árát. Már ha egyáltalán van rá szükség. De egyelőre szerintem az se kell.

2015. nov. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem sem kell CO2, egy kevés happy-life plant növénytápoldat jót tenne a nagyobb növények gyökeréhez pedig 1-2db tőzegtabletta. A világításod kérdéses még, jók lehetnek a kompakt csövek is de nem mindegy, hogy milyenek. 5000-6500K-s kompakt csövek általában jók akvarisztikai célra is, elég magas fényáramúak igaz, hogy csak szűkebb helyre korlátozódik de egy kisebb akváriumban 2db általában elég ( ez azt jelenti, hogy a fényigényesebb növényeket közvetlen a cső alá érdemes ültetni). Talán egy kicsit lehetnének nagyobb teljesítményűek a mostaniaknál de ez a növényektől függ. Talán 10-órás megvilágítással indítsd, aztán meglátod kell e 2x15-20W vagy elég a mostani. Ha viszont 3000-3500K csöveid vannak, akkor mindenképp cseréld le őket a fent említett értékűekre. Természetesen fénycsőre is válthatsz azok azért egyenletesebb világítást biztosítanak.
2015. nov. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A világításom az át lett szerelve 3db 11w tungsram takarékos égőkre. Jónak tűnik így a világítás.

Vettem a szűrő berendezésekbe (carbo filter media szészűrő) tasakokat és vettem bio start vízkezelőt. Mostmár szépen érzékelhető a tisztább víz. Jól érzik magukat a halacskák (guppi, platti, szumátrai diszmárna). A szumátrai diszmárnák jól érzik magukat nem kergetik a többieket. Így egyre élvezhetőbb az akvárium.

Kérdésem az ha ennyire érzékelhető a tiszta víz akkor menni időközönként kell a 30% vízcserét alkalmazni?


Egy kép felülről nézve jól érzékelhető a tiszta víz.

[link]

2015. nov. 8. 19:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!