Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom még tisztább...

Lacijanika kérdése:

Hogyan tudom még tisztább vizet elérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsőnek is leírom milyen is a 60l akváriumom. Ez egy házilag készített 2015.07.15-én 46*35*35 és bele van építve egy belső szűrő(szivacs) ami az akvárium egyik sarkába fixen beépítve de levegőztetővel működtetve fent a víz színén képez egy vízesést. Így egy körforgást idézve elő és így szűri a vizet akváriumon belül. Ezen kívül készült házilag az interneten látva egy belső palackos szűrő ami szintén szűri a vizet. Mind két szűrő kávébarna színű ami az olvasottak alapján már jónak tűnik mivel a biológiai folyamat beindult. De mivel ezt még nem találtam elegendő szűrésnek mert nem teljesen tiszta a víz így készült egy külső szűrő edény ami egy kis akvárium 15*15*35 álló és ebben vannak szűrő anyagok (krumplizsák,szivacs,lávakavics) ennek a tetején van egy csendes szivattyú ami folyamatosan keringeti a két akvárium között a vizet. A nővény egy úszó(kolokán) az ajzat az apró sóderes kavics ami berakáskor ki lett főzve a bacik ellen. A halak 12db 4cm alatti aranyhalacskák (Carassius auratus). A világítás 2db 11w-os takarékos neon. A vízcserét az olvasottak alapján 30%-osan szoktam csinálni. Vagyis 20l víz csere ami a csapból engedett meleg víz ami kihűlt és ez után a szoba hőmérséglettet felvette így cserélem.

Kérdésem az, hogyan tudom még tisztább vizet elérni?


Tisztelettel mindenkinek:Lacijanika


2015. okt. 26. 15:48
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Még egy pár kép a halacskákról.

[link]


Ennél a képnél látszik a tükröződésben milyen takarékos égők vannak beszerelve. Ez csak annyit változott, hogy 3db van beépítve.

[link]

2015. nov. 8. 19:17
 22/37 anonim ***** válasza:

Az akváriumban lévő lebontó baktériumok a nitrogén vegyületeket csak a nitrát szintjéig tudják lebontani, tovább nem.

Tehát tökmindegy milyen istenkirály a szűrés, mennyire átlátszó a víz, az semmit nem változtat a nitrát mennyiségén.


Azt máshogy kell kivenni a vízből, és erre való a részleges vízcsere, ami általában heti 30% egy 50-150 liter közötti akváriumnál.

Úgyhogy a látszólagos tisztaság nem befolyásolja a vízcserék mennyiségét.


Ha más módon csökkented a nitrátot, akkor elvileg lehet csökkenteni a cserék vízmennyiségét, de gyakorlatilag akkor se javasolt.


Lehet csökkenteni úgy, hogy extrém módon telepakolod növénnyel, és nitrát mentes táppal tápozol, hogy minden más táp is meglegyen, és akkor azok elég sok nitrátot felvesznek.

Vagy lehet használni a már említett szat gyantát, ami megköti a nitrátot, és ezzel csökkenthető a cserevíz mennyisége, vagy ideiglenesen a gyakorisága.


De ezt a gyakorlatban leginkább kényszermegoldásként szokták alkalmazni, pl valaki elmegy nyaralni 2 hétre, és max annyit tud rábízni egy ismerősére, hogy 2 naponta adjon nekik némi (előre kiadagozott mennyiségű) kaját, de a vízcserét már nem meri rábízni.

Akkor nagy segítség a szat gyanta.

Te is kipróbálhatod, optikailag is tisztábbá teszi a vizet, csak ahogy mondtam, ne vidd túlzásba.


De a vízcsere nem csak a nitrátot csökkenti, más nem kívánatos anyagok is termelődnek, és azokat nem hasznosítják a növények, és túl bonyolult minden egyesével kiszűrni vagy megkötni a vízben, ezért sokkal egyszerűbb használni a rendszeres részleges vízcserét, aljzatporszívózással, és az mindenféle nem odavaló dolgot kordában tud tartani.

2015. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. :)

Tehát akkor ez így jó amit csináltam és működik rendesen a rendszer.

De mindenképpen cseréljem hetente 30%-os vízcserét a nitrát miatt.

Mikor cserélem a vizet 30%-ost akkor is tegyek bele bio start vízkezelőt a leírtak alapján 20l vízbe 25 cseppet?

2015. nov. 8. 22:07
 24/37 anonim ***** válasza:
Semmi se csinálsz jól, aranyhalnak 300 literes akváriumra van szüksége.
2015. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen kell a heti 20-30%-os vízcsere és pár hétig a bacikultúra is (fél adag is elég). Viszont nem nagyon láttam élő növényeket, azok azért kellenének egy jól működő akváriumhoz. A szumik felnőtt korban válhatnak agresszívvá raj hiányában, a tieid még kicsik.
2015. nov. 9. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Nem kell bele vízcserénél semmi.


Csak ha eltömődik a szűrő szivacs, vagy bármilyen szűrőközeg, azt ne klóros vízben mosd ki, és ne tökéletesre, és ha teheted ne egyszerre az összeset, hanem az aktuálisan leszívott akváriumvízben öblítsd ki, elég csak nagyjából, hogy meglegyen az áramlás, és ha még mindig 2 szűrőd van, akkor ne egyszerre takarítsd, hanem felváltva.

2015. nov. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

(Semmi se csinálsz jól, aranyhalnak 300 literes akváriumra van szüksége.)

Az aranyhalak rég a tóban vannak a haveromnál.

Csak guppi, platti és szumátrai díszmára van benne. Összesen 10 db. (4-4-2db)


Nővények: Egy kolokán található benne mint úszó növény és az írása alapján ez egy oxigéntermelő. Van még benne mű növény ami díszítést szolgál egyenlőre. Sajna amit vettem tűskéshinárt azt kiszedtem mert nem bírt valamit és most másik edényben van.


Természetesen a vízcserét és a szűrök tisztítását azt úgy csinálom ahogy leírtátok. Vízcsere 30%-os heti egyszer a nitrát és az esetleges szennyeződés miatt.

A szűrő szivacsokat nem egyszerre takarítom. Egyik héten az egyiket a másik héten a másikat és csak kizárólag az akvárium vizébe öblítem át.


Szűrőim: egy külső szűrő, egy belső szűrő és egy belső gyári szűrő amit a boltba vettem. Most így működnek és ezért is látható szemmel is, hogy tisztább lett a vizem.


Olvastam ezen a Gyakorikérdések.hu, hogy valaki kérdezte ha tesz bele kis menyiségben desztilált vizet az akváriumba.

Az mennyire jó és hasznos az akváriumnak?

2015. nov. 9. 15:07
 28/37 anonim ***** válasza:

Továbbra se csinálsz jól semmit, szumátrai díszmárna rajhal, minumum 8 db ot kell tartani amihez legalább 120 literes akvárium kell.

Abba se lennék, biztos, h a halaid úszkálnak még abba a tóba, ilyen hideg nem a legoptimálisabb az átszoktatáshoz, ha a haverod is olyan magas fokú ismeretekkel rendelkezik mint te én egyből beleöntötte a pár fokos vízbe akkor azok a halak már nem élnek...

2015. nov. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Több dolgot csinálsz jól, mint eddig, és egyre több dolgot, ezért a módosítások is egyre kisebbek lesznek.

És az irány is jó!

És már csak azért is, hogy ellensúlyozzam a negatív hangvételt, köszönöm, hogy hajlandó vagy tanulni, fejlődni, és lehetőségeidhez mérten a jó irányba haladni!


Ami a desztillált, (ioncserélt) vizet illeti, nyilván más a keménysége, kémhatása, a halak pedig nem szeretik a változatosságot.

A guppinak, plattinak tök fölösleges a lágyabb savasabb víz, egyedül a szumik éreznék magukat jobban.


De egyrészt tény, hogy a nálunk tenyésztettek annyira megszokták már a csapvizet, hogy minden további nélkül tarthatóak benne, másrészt csak a 2 db szumi miatt tényleg nem kéne megbolygatni a vízparamétereket.


A maximum, amit ilyen téren érdemes megtenni, hogy az elpárolgott vizet ioncserélttel pótolod.

Hiszen elpárologni is csak a H2O tud, a karbonátok nem, és ha az elpárolgott vizet mindig kemény csapvízzel pótolod, akkor hosszú távon extrém módon felkeményedik a víz.

Ezért az elpárolgott vizet lehet lágy vízzel pótolni, de nem kell desztillált, jó a teszkó gazdaságos ioncserélt is.


És ami azt illeti, a szumik egyébként tényleg kilógnak egy kicsit a sorból, de majd meglátod, hogy viselkednek ivarérés után.

Nem föltétlenül lesz balhé, nincs 2 egyforma akvárium.


Amire inkább koncentrálni kéne, így, hogy 50%-kal megemelted a fényerőt, azok a növények!

Inkább ebbe a témába ásd bele magad, ez legyen a következő projekt, mert ha nem biztosítasz elég erős kaja konkurenciát az algáknak, akkor a megemelt fényerő miatt ismét támadásba lendülnek az algák!


Úgyhogy a további irány, az mindenképpen a műnövények élőre cserélése lenne ideális esetben!


Közepes fényerőt igénylő strapabíró, "kis igényű" aránylag tempósan növő elő- közép-téri növényeket keress!


[link]


[link]

2015. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Az elpárolgott vizet se tisztán ioncserélt vízzel pótold, mert túl alacsony a ph-ja. A ph ingadozást rosszul tűrik, , főleg az elevenszülők miatt veszélyes , akik nem csak a ph ingadozást ,de az alacsony ph -t se viselik el.
2015. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!