Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom még tisztább...

Lacijanika kérdése:

Hogyan tudom még tisztább vizet elérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsőnek is leírom milyen is a 60l akváriumom. Ez egy házilag készített 2015.07.15-én 46*35*35 és bele van építve egy belső szűrő(szivacs) ami az akvárium egyik sarkába fixen beépítve de levegőztetővel működtetve fent a víz színén képez egy vízesést. Így egy körforgást idézve elő és így szűri a vizet akváriumon belül. Ezen kívül készült házilag az interneten látva egy belső palackos szűrő ami szintén szűri a vizet. Mind két szűrő kávébarna színű ami az olvasottak alapján már jónak tűnik mivel a biológiai folyamat beindult. De mivel ezt még nem találtam elegendő szűrésnek mert nem teljesen tiszta a víz így készült egy külső szűrő edény ami egy kis akvárium 15*15*35 álló és ebben vannak szűrő anyagok (krumplizsák,szivacs,lávakavics) ennek a tetején van egy csendes szivattyú ami folyamatosan keringeti a két akvárium között a vizet. A nővény egy úszó(kolokán) az ajzat az apró sóderes kavics ami berakáskor ki lett főzve a bacik ellen. A halak 12db 4cm alatti aranyhalacskák (Carassius auratus). A világítás 2db 11w-os takarékos neon. A vízcserét az olvasottak alapján 30%-osan szoktam csinálni. Vagyis 20l víz csere ami a csapból engedett meleg víz ami kihűlt és ez után a szoba hőmérséglettet felvette így cserélem.

Kérdésem az, hogyan tudom még tisztább vizet elérni?


Tisztelettel mindenkinek:Lacijanika


2015. okt. 26. 15:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

#30-as válaszolót korrigálnám.


Miután az elpárolgott víz sem csapvíz kémhatású, hanem desztillált víz kémhatású, teljes biztonsággal lehet az elpárolgott vizet ioncserélttel pótolni, pláne, hogy a cserevízen belül az elpárolgott mennyiség amúgy is elég jelentéktelen mennyiségű.


Ezen kívül.

A víz keménységét adó karbonátok pH stabilizátorként működnek.

Ami azt jelenti, hogy egy alapvetően brutál kemény magyar csapvízbe konkrétan savas vizet is lehetne tenni, a keménység puffer hatása kioltaná a hatását, és a kémhatás semmit nem változna.


Ezek után azt állítani, hogy ha egy 20 nk° keménységű vízben az elpárolgott neutrális vizet , szintén neutrális ioncserélttel pótoljuk, a legminimálisabb mértékben is befolya a kémhatást...

egyszerűen baromság!

2015. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

(Továbbra se csinálsz jól semmit, szumátrai díszmárna rajhal, minumum 8 db ot kell tartani amihez legalább 120 literes akvárium kell.)


A szumátrai díszmárna kérdést is meg lehet oldani. Elcserélem 4 Guppira és akkor meg van oldva az aggodalom, hogy nem oda valók mert támadó rajhalak.

A 120l akvárium az meg egy következő projekt lesz egy stabil masszív kimondott akváriumi szekrénnyel együtt.

Na az lesz majd a kihívás, hogy szép legyen és a lakás díszévé váljon.


Tisztelettel.

2015. nov. 9. 19:21
 33/37 A kérdező kommentje:

:D Szívesen tanulok így, hogy tanácsokat kapok ami segíti a tanulást hogyan építsek magunknak egy csodálatos akváriumot ami a lakás és a család dísze és szíve.


A desztilált vizet csak kérdeztem és szerintem nem fogom alkalmazni. Szerintem jó az a kuti víz amit felforralok és ezután egy kimondott erre a célra alkalmazott vadi új 20L műanyag kanna ami átveszi a szóba hőmérsékletet és majd mikor cserélni kell akkor felhasználom.

Köszönöm a növényekkel kapcsolatos linket. Tanulmányozni fogom, hogy a következő nagyobb akváriumba milyen növényeket telepítsek mire vigyázzak.

Olyan szépek, hogy ösztönöz arra, hogy megvalósítsam e csodálatos világot.


Tisztelettel: Lacijanika

2015. nov. 9. 19:36
 34/37 anonim ***** válasza:
30%

31-es ezt te se gondolod komolyan:

"Miután az elpárolgott víz sem csapvíz kémhatású, hanem desztillált víz kémhatású"


A desztvíz lágy és savas, az afrikai sügereim nem sokáig húznák ilyen vízben... A légkörrel érintkezve, a víz ph emelkedik nem csökken...

2015. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
30%
Vagyis a desztvíz ph--ja csökken a légköri co2 miatt, de az akváriumba a sima lúgos csapvízből nem lesz savas kémhatású víz a levegővel érintkezve.
2015. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Az emberi butaságot nem lehet lebecsülni!

Istenem, tényleg itt tart az emberiség?


1 A kutya se beszélt afrikai sügerekről.

2 A vízpárában nincsenek karbonátok. Tudod mi az a szó, hogy desztilláció? Tehát ugyanolyannal pótolunk. :)

3 Ha 50 liter vízből elpárolog havonta 1 liter, és abba a 20 nk-s vízbe beleteszünk 1 liter desztillált vizet, nem hogy a légközi co2-nek, de még egy nagynyomású co2 rendszernek is nehéz meló lenne lejjebb vinni a pH-t.


4 Szintén senki nem beszélt arról, hogy desztillált vízben kéne halat tartani.

Amennyivel a párolgás során felkeményedik a víz, ugyanannyival le lehet lágyítani.

Tehát semmit nem befolyásol.


De még ha pluszba tennénk bele, nem a párolgott mennyiség pótlására, akkor se lenne mérhető különbség, 2%-nyi semleges víztől 98% atomkemény vízben.


Csak egy picit próbáld már meg használni az agyad, vagy ha nem megy, akkor trollkodj máshol!

2015. nov. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Volna pár kérdésem az új akváriummal kapcsolatba.


Jó méret e egy növényes akváriumnak a 80*40*40-es?

Jó e világításnak a 2x 18w neon? (18w neon 1350 Lumen).

Szürés: Külső szűrő ami házilag készített vízcserehozama 240L/óra. De még lesz benne egy gyári motoros szűrő ezek jó e a nővényes akváriumba?

Milyen talajt javasoltok hozzá?

Milyen növényzet legyen a guppi, platti, szumátrai diszmárna csapatnak?

Ezt a 4/4/2 létszámot lehet e növelni? Vagy esetleg más fajtát is rakhatok bele Mint pl: neon hal vagy szifó és akkor mennyit belőle?.


(Jegyezném meg, hogy valószínűleg a 2 db szumátrai diszmárna nem biztos, hogy az új akváriumba fog kerülni.)

2015. nov. 12. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!