Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert haltak meg a neonhalaim?

Miert haltak meg a neonhalaim?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam mar, de minden akvarium mas es mas. 30 literes kicsike akvariumom van, elo noveny nincs benne, futo nincsen, 27-28 fokos a vizuk most, mert malachitzold es metilenkekkel kezelem a darakort, amit azt hiszem az ujonnan vasarolt neonokkal hozhattam haza :(

3 xipho, 3 molly es harom hazmester lakja az aksit, hoztam 5 pici neont, es nem is volt semmi bajuk, az egyik kacska volt, o volt az elso, aki elhullott..

3 nap alatt kovette a maradek 4 is, gondoltam arra, hogy a gyogyszer miatt, de mostmar nem tudom :(

Idokozben az egyik xipho hasas is volt, nem voltam itthon mikor ellett, egy kis aprosag megmaradt :) ot kulon vettem, nevelgetem, bizom benne, hogy megmarad, de nagyon feltem a tobbit.

Mar a darakor is megijesztett, hiaba alakulhat ki szinte mindentol, probalok kuzdeni vele, 2. napja kapjak a gyogyszert, es ekkor hullottak el a neonok

Nagyon megkoszonem a jo tanacsokat!



2016. jan. 30. 16:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Kivalasztottam egy nagyobb akvariumot, nemsokara haza is hozom. Koszonom a valaszokat, segitettek, es remelem hamarosan jo hirekkel szolgalhatok
2016. jan. 30. 17:32
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez jó hír! :)

Amit ne felejts el, az az, hogy ehhez nagyobb szűrő, (fűtő) és minden más kell és ezt is ugyanúgy járatni kell.

Illetve a heti vízcsere ugyanúgy kell, de mérettől függően talán heti 30%-ról 20%-ra csökkenthető.

Egyébként mekkora?

2016. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
70, nagyobbat nem merek egyenlore, de a futo, szuro egyertelmu h nagyobbra lesz cserelve :) nem kinozni akarom en oket, akarmit hisztek, csupan nagyobb akvariumot nem mertem venni, es ahogy mar mondtam, korabban sosem volt baj
2016. jan. 30. 17:44
 14/18 anonim ***** válasza:
A 70 is nagyon kicsi lesz 9 db ekkora halnak (és akkor még mindig nincs megoldva, hogy a házmesterek kevesen vannak).
2016. jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, legalább 120 liter kellene külső szűrővel, de a 70 liter talán működhet, ha az egyik elevenszülőt visszaviszed.

(Ha nem mersz nagyobb akváriumot venni, vegyél olyan halat aminek jó a méret. Egyébként egy nagyobb akváriummal könnyebb boldogulni.)

2016. jan. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
az új akváriumot már ne telepítsd túl.
2016. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

hát igen.. 70 literbe én helyedbe a neonokat hagynám a többit visszavinném de ha meg akarod tartani őket ajánlom 2-3 naponta 24 órát állt vízzel 25%-30% vízcserét

ja és persze várd ki a 3 hetet és csak fokozatosan tedd át őket.

a 30l-esbe meg rakhatsz egy hím bettát elég szép egy hal :D

2016. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A neonjai elpusztultak...
2016. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!