Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulhatnak a halaim? :S

Mitől pusztulhatnak a halaim? :S

Figyelt kérdés
Olyan bajom van nekem, van egy 160L aksim, egy hete egyik napról a másikra tiszta zavaros, opálos lett a víz és csináltam egy részleges vízcserét. Kb azóta így naponta 1-2 halam pusztul el (xifó, guppi de csak nőstény illetve ma nagy bánatomra az egyik algaevőm is :( ) Nem látszik rajtuk kívülről semmi, vidámak, esznek a vízhőfok olyan 26-28 között van. Bár van egy guppim ami szerintem a következő lesz annak meg van görbülve a háta, de a többin semmi nem látszott :S Remélem így látatlanba tudtok segíteni!
2010. ápr. 1. 12:59
 1/5 A kérdező kommentje:
és az lemaradt h nem volt új betelepítés sem növény se semmi
2010. ápr. 1. 13:01
 2/5 anonim válasza:
Baktérium fertőzésre gondolok. Megkéne nézni a víz ph értékét. Ha magas akkor teljes vízcsere. Vegyél víztisztító tablettát.
2010. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Csinálj 50% os vízcserét és oldj fel 2db neomagnolt egy pohár vízben és öntsd az akváriumba, két nap elteltével ismét vízcsere 30%-os.Ne etess a kezelés alatt és szívd le az ázalékot a talajról, valamint vagdald le a növényekről a rothadó leveleket.A sok bomlásterméktől és gondolom a rendszertelen vízcserék miatt, felszaporodtak az infuzóriumok.Ha félsz a neomagnoltól, akkor kérj a boltban infuzórium ellen gyógyszert.
2010. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy erősen járasd a levegőztetőt, mert ezek a kis dögök, felélik az oxigént.
2010. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Neünk is ilyen problémánk volt, és kiderült , hogy magas a nitrát tartalom, 50%-os vízcserét kellett csinálnuk és már semmi bajuk se volt. Ha ez sem jön be akkor valami nitrát felgogó gyanta kell a vízbe, ha jól emlékszem. nekünk is molli, guppi, algaevő, veliféra, és még sok hal pusztult el sajna...

2010. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!