Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lett a kis guppimmal?

Mi lett a kis guppimmal?

Figyelt kérdés

Vannak kis guppijaim, és még kisebbek!

Külön vannak a nagyoktól, és most vettem észre, h az egyik meghalt:( de miért, ha a többinek kutya baja???


2010. ápr. 9. 18:08
 1/4 A kérdező kommentje:

már a 2. haldoklik:((

áttettem a többit másik vízbe és raktam bele gomba és baciölőt. valaki?

2010. ápr. 9. 18:29
 2/4 anonim válasza:

Háth nekem már régen voltak guppyjaim..de sztem nem kell oda a kicsiknek gombaölö stb..hanem ,csak kaja :D

sztem nem volt különösebb oka ,h meghaltak,csak gyengék voltak.Ne aggódj,ígyis még marad 1 csomó , nem?

2010. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem nagyon bírják ilyen korban a hirtelen változásokat.Nem szabad hirtelen új vízbe tenni, legalább a felének a régi víznek kellet volna maradni és a hőfok sem lehet eltérő.Működjön a levegőztető, 4-óránként etesd őket,ivadék eleséggel, de csak annyit, hogy ne legyen maradék, a felesleget azonnal vedd ki.Tegyél be egy kis növénykét, hogy csipegethessék az algát is.2 naponta cseréld le a víz felét, azonos hőfokú klórmentes vízre és pár csepp xantakridin vagy malachit zöld elég fertőtlenítőnek 10literhez 3-4 csepp.Vízcserekor arányosan pótold.A hőfok kb 24-26fok legyen.Sajnos nem minden kishal életképes, még jó körülmények között is akad elhullás.Nem árt óvni az ivadékot a közvetlen erős fénytől.Sok sikert a felnevelésben.
2010. ápr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

én kezdő vagyok, és azt hittem, akkor halnak meg a gyengék, miután megszülettek, nem napok múlva.

szerintem valami baci lehetett a baj, mert a 2., aki haldoklott tegnap, már nagyon jól érzi magát szerencsére. :)

2010. ápr. 10. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!