Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barbár a halam. Mit tegyek? SOS

Barbár a halam. Mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés
2014-ben vettem egy 15 literes akváriumot amiben egy öreg sziámi harcoshalat tartottam. Egy idő után úgy gondoltam hogy veszek neki társakat mert még van hely. A boltban rögtönzésből kellett választanom, és és én idióta egy vörös lábeot választottam egy mollyval. A kegyetlen hal megnőtt és gondtalanul végzett a mollyval és a sziámival is. A boltban azt mondták hogy nem veszik vissza, de állítólag szeret kergetőzni a fajtársaival ami egy baromság mert nem lehet párban tartani, de ugy gondoltam hogy a boltos csak tudja, így lett egy társa amit meg is ölt. Utána úgy gondoltam hogy ha már mindenképp venni akarok másik halat akkor veszek olyan halat amivel a boltban tartották, vagyis lándzsafoltú pontylazacot. Így lett 2 pontylazac társa amikkel 2 évig eléldegélt, és a közelmúltban megajándékoztak 2 vitorláshallal. 5-en éltek 2 hónapig amíg tegnap megint rájött a lábeora a gyilkolás és megölte az egyik pontylazacot és a másikat is akarja. Szóval most arra gondoltam hogy veszek elválasztót és berakom középre, de nem tudom hogy ez meddig lenne jó. Próbáltam elajándékozni a lábeot de csak eledelnek vették volna meg én pedig nem akarom megölni. Légyszi a szemrehányó kommenteket most mellőzzük mert tudom hogy ez az egész mekkora baromság volt de már nem tudom vissza csinálni. Légyszi egítsetek

#akvarisztika #halak #agresszív halak
2016. szept. 2. 13:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy utána kellett volna olvasnom, ez egy elhamarkodott döntés volt. Amúgy a probléma már megoldódott. Köszi a normális válszokat.
2016. szept. 5. 07:15
 12/14 anonim ***** válasza:
hogyan oldódott meg? 15 liter alkalmatlan hal tartásra.
2016. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
megoldás az lehet, h ha az összes halat eladod és növényt tartasz ,vagy veszel egy 100-200 literes akváriumot és a halakat ez alapján szelektálod ki. melyik variáció történt meg?
2016. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A halaknak uj gazdát találtunk, most csigákat tartok.
2016. szept. 6. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!