Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv. SOS! Pusztulnak a halaim!...

Csaba leko kérdése:

Üdv. SOS! Pusztulnak a halaim! Mind a viz tetején van már amelyik még él. Miért? Tegnap lettek át költöztettve egy 60 literes akváriumból, egy 260 literesbe. Levegőztető megy mostmár egész nap de nem javul a helyzet! Mit rontottam el mi a hiba?

Figyelt kérdés
2016. dec. 25. 09:10
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
94%
A 100%-os vízcsere akkor indokolt ha beleborult egy flakon hipó. Ne viccelj, kitől halottad, hogy ekkora mértékű vízcserét kell csinálni. Súlyos fertőzés esetén is max 50% amit még aránylag jól elviselnek. Ne csinálj ilyen dolgokat.
2016. dec. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mérgező anyag?A háttér le lett mondjuk műgyantázva,de ez már egy hónapja volt és tükéletesen megkötött.8Ö% vizcsere segithet?Meg maradtt még a régi vizükből
2016. dec. 25. 10:13
 13/15 A kérdező kommentje:
Meg van a halpusztulás oka!Nem vizálló a műgyanta,a viz feloldotta,rgo..megmérgeztem a halakat.Köszönöm Jászberényi Mammut festékbolt a sok segitséget!!!!Ezek szerint buta hozzánem értő emberek dolgoznak ott!Kapják be!!!!
2016. dec. 25. 12:05
 14/15 Salx Narval ***** válasza:
Ez durva, mindet elvitte vagy sikerült párat visszatenni a régi helyükre? Na, ez az a helyzet amikor 100%-os vízcsere kell, vagyis azonnal tiszta vízbe kell tenni őket sajnos az esetedben más helyre is egyenlőre. Mindettől függetlenül figyelj majd a jövőben a szoktatási időre és a kisebb mértékű gyakoribb vízcserékre. Amúgy sajnálom, hogy így jártál de te is hibás vagy mert nem csináltál próbát.
2016. dec. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az igazi gondot az okozza szerintem, hogy a régi aksi vize már nincs meg.
2016. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!