Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halt meg 5 halam?

Miért halt meg 5 halam?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el.. 38 literes az aksim, és reggelre meghalt 1 plattim + 4 ilyen piros fejű hal (nem tom pontosan a nevét..piros feje volt és ilyen átlátszó, a farka meg csíkos :D)

Szerintetek miért történt ez?

Még 1 napja nincsenek benn a halak, de ez elvette a kedvem az egésztől..


2010. máj. 11. 08:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Mikor rendezted be az akváriumot és töltötted fel vízzel? Hány hal van az akiban? Hogyan van berendezve? Hány fokos a vízük?
2010. máj. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
tegnap vettem bele a halakat, előtte 3 nappal raktam bele vizet.. van benn 1 bújó, 2 növény, vízmelegítő, levegőztető/szűrő, a tetején világítás. Nincsenek túl napos helyen 26-27 fokos a víz.. 20(+1 anci) hal volt benn, de csak ilyen picik. De a többi az úgy látszik mintha tök jól éreznék magukat, pl. csak az egyik platti halt meg..
2010. máj. 11. 09:17
 3/27 anonim ***** válasza:
A 21 hal rengeteg egy 37 literes akváriumba, én max 10-et raknék bele kistestű halakból. Valamint az akváriumot a halak érkezése előtt 2 héttel be kell üzemelni (teljesen berendezni, levegőztetni), hogy a víz élővé váljon, mire a halak érkeznek. Valószínű ez volt a baj. De a 25-27 fok is sok egy picit, szerintem.
2010. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! a kereskedésben azt mondták, hogy elég a 3 nap:/ mind1..nem tudok már mit csinálni.. meg azt is ők mondták, hogy mehet bele ennyi hal, én is sokallom.. Amugy szerinted hány fok legyen a víz?
2010. máj. 11. 09:56
 5/27 A kérdező kommentje:
És a világítás mindig be legyen kapcsolva?
2010. máj. 11. 09:57
 6/27 anonim ***** válasza:
A kereskedő vagy nem értett hozzá, vagy csak Rád akart tukmálni több halat. Van egy szabály, miszerint 1 liter víz jusson 1 centi halra. Tehát 3 centis halból max. 12db. 22-24 fok az ideális, a világítás napi 12-14 órát menjen, a szűrő, levegőztetés mindig. A fénycsőnek speciálisnak kell lennie, amivel világítod az akváriumot, amely a napfényt helyettesíti a halaknak és a növényeknek. Ha elkezd algásodni az aki, vegyél vissza a világítás időtartamából.
2010. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Most úszkálnak össze vissza meg játszanak..

Az lehetséges, hogy a levegőztető túl erős, és amiatt döglöttek meg?

2010. máj. 11. 11:05
 8/27 anonim ***** válasza:

Nincs mit.

Nem hiszem, inkább a víz éretlensége lehetett a pusztulásuk oka.

2010. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Áhh,, megdöglött még 4 neon is :((. Elegem van...
2010. máj. 11. 13:08
 10/27 anonim válasza:
max abban az akváriumban 6 hal lehet!!!! csodálkozol, hogy pusztulnak!? nekem 30 literes van, 6 hallal és már 2 éve nagyon jól elvannak! aki nem ért hozzá, az inkább ne vegyen halat!
2010. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!