Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pusztulnak a guppijaim de...

Pusztulnak a guppijaim de mitől? Mintha lebénulnának.

Figyelt kérdés

Nem tudom negölni igy napokig kinlodnak szerintem jo dolguk van:

100 literes aksi

7 guppi

5 neon

növény

Külső levegőztető

Nagy szűrő

Tegnap mèrtem a viz kémhatást minden optimális

Minőségi multivitaminos és normál tàp

Napi kb12 ora megvilágitás


2017. ápr. 24. 11:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Az akvári felszereltsége sokkal kényesebb halakra lett véve csak én kezdőként guppival inditottam.

Egyik elkezdett csavarodni vergődni a férjem kikapta es agyonpöccintette hogy ne szenvedjen. Egy masik és a mostani is inkabbmintha lassan lebénulna....

2017. ápr. 24. 11:37
 2/21 A kérdező kommentje:
A halak kb januártol vannak meg vagy februártol
2017. ápr. 24. 11:38
 3/21 anonim ***** válasza:
A guppi távolról sem olyan igénytelen hal, mint az a köztudatban van. Legfeljebb szapora, de ez nem ugyanaz. Mikor volt víz feltöltés vagy vízcsere és honnan származik az a víz ? (csak kutakodom, mint egy orvos). Van dohányfüst a szoba levegőjében ? Hány fokos a víz ?
2017. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Vizfeltöltes kb egy hete volt 25 % os vizcsere volt. Nincs dohanzo . A fűtőszál 23 fokra van állitva de a hőmérő 27 et mutat nem tudom melyik a hibás...

A viz csapvi. A varost kutak látják el és nem tisztitott viz az ország egyik legtisztább csapvize ( nèmetorszag) a viz kemenysege alacsony kifelyezettrn lágy.

Az állatkereskedesbe is mondtak hogy az itteni vizet lehet hasznalni a halakhoz nyugottan

2017. ápr. 24. 12:20
 5/21 anonim ***** válasza:

Bár én nem tudom az ottani kútvíz összetételét, de egy tippem lenne egy próbát megér.

Szóval nálunk a kútvíz nehézfémeket is tartalmaz, még az emberi fogyasztásnak ártalmatlan a halaknál mérgezésre utaló tüneteket produkál. Esetleg meg lehetne próbálni klórmegkötőt? A flakonon ha rá van írva, hogy a nehézfémeket is kiiktatja, lehet hatásos lenne.

2017. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
kiegészíteném annyival hogy a nehézfémeket a tesztek sajna nem mutatják ki
2017. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Salx Narval ***** válasza:
Elvileg nem szabadna, hogy baj legyen heti 25-30%os vízcserék mellett egy jó szűrővel ellátott növényesített akváriumnál ami ráadásul túltelepítve sincs. Kérdés az, hogy nem etetitek e túl őket és takarítjátok e a talajt is vízcserekor (amúgy ne csak tápot fagyasztott kaját is adjatok pl szúnyoglárvát). A víz hőfokát is tisztázni kellene, nem ez a baj, csak nem ártana. A kolléga által említett vízelőkészítő használata jó ötlet ismeretlen összetételű víz esetében. Nézz körül a városi tájékoztatóban nincs e valamilyen vízadat, valamilyen vízérték elemzésnek lennie kell. Első sorban én is a vízminőségre az-az valamilyen mérgezésre gyanakszom, nem feltétlenül a ti hibátokból lehet, hogy alapból nem jó a víz valami miatt a halaknak. Melyik városban laktok hátha találunk valamit erről a kuti vízről? Még esetleg érdekes lehet a talaj ill egyéb dekorációs elemek ezeket is meg kellene vizsgálni bár drasztikus mérgezés nem hiszem, hogy lenne mert az az egész állományt vinné válogatás nélkül. A beltenyészetből származó problémák is szóba jöhetnek guppik esetében de ez csak találgatás a részemről. Egyenlőre a vízértékek azok amiket jobban meg kellene vizsgálni, nem igazán tudok mást mondani.
2017. ápr. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A nehezfémet megnézem nás nem nagyon lehet az elpusztult állatok mindig le vannak soványodva nem is naponta ketszer kapnak keveset enni.

Ezek mèg nem beltenyesztett hanem àllatkereskedési kifelyezetten nemesitett halak.amugy azt ami most elhullott sosem lattam aludni èjszaka sem

2017. ápr. 25. 08:30
 9/21 A kérdező kommentje:
6 in 1 tesztcsikjaim vannak nitrattol a clorig mindent mer ami szamit m8nden optimalis. Es hat 4 honap utàn jönne elő ?
2017. ápr. 25. 08:33
 10/21 anonim ***** válasza:

A kútvízben vas is van, ólom, arzén, higany. Ezeket tesztcsík nem méri.

Azok a tünetek amiket leírtál, mérgezésre utalnak, az hogy mennyi idő alatt végez a hallal attól függ milyen koncentrációban vannak jelen a mérgező anyagok. Mindenképp próbáld meg a nehézfémeket megkötni. Ha a helyzet nem javul, utána lehet tovább gondolkodni a megoldáson.

2017. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!