Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pusztulnak a guppijaim de...

Pusztulnak a guppijaim de mitől? Mintha lebénulnának.

Figyelt kérdés

Nem tudom negölni igy napokig kinlodnak szerintem jo dolguk van:

100 literes aksi

7 guppi

5 neon

növény

Külső levegőztető

Nagy szűrő

Tegnap mèrtem a viz kémhatást minden optimális

Minőségi multivitaminos és normál tàp

Napi kb12 ora megvilágitás


2017. ápr. 24. 11:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én tolnék a vízbe sürgősen Sera Aquatant. Szerintem biztos jól kapizsgál mindenki. "Mintha le lenne bénulva" tuti mérgezés. Még nézd végig, nem került e bele új dolog a körforgásba. Nálam egy akváriumdísz csinált majdnem gubancot, amit a nejem rendelt Kínából. Soha többé bizonytalan forrásból semmit sem :)
2017. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Semmi új nincs benne. Van ilyen kèk löttyöm ami helyrehozza a vizet azt öntök bele. Remèlem megoldja. Ez nem sima kuti viz hanem mély forràsos az egesz várost ez latja el.

Remèlem ennyi a baj mert azt megoldjuk.

Èn korábban angol kórra gyanakodtam akkor elkezdtem csak vitaminos tàpot adni meg a megvilàgitast rajtuk hagyni nappal akkor is ha nem vagyok otthon. Ezutan lett beteg a harmadik hal. Az előző kettő esetében még csak napi 4 óràt volt a lámpa rájuk kapcsolva de ugye ennek is mar egy hete ....

2017. ápr. 25. 13:07
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha nagyon lágy a víz akkor azért, kimondottan kemény vizes halak. A neonok számát emeld 15 re, guppit ne eroltesd.
2017. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kémhatás mennyi? Savanyú vizet se szeretik.
2017. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ha mérgezés lenne akkor a neon is hullana.
2017. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Meg vannak kishalak azok is vigan élnek meg a többi guppi is
2017. ápr. 25. 19:09
 17/21 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha a víz jó akkor viszont akármennyire nemesített halak (ami azért a beltenyésztést egyáltalán nem zárja ki hiszen saját testvéreivel, szüleivel párosítják őket a forma megőrzése végett) fertőzöttek lehettek, vagy leépült az immunrendszerük ami teret engedett a betegségnek. A baj csak az, hogy a kóros lesoványodást és egyensúlyvesztést sok minden okozhat, vírusok, baktériumok, moszatgombák, paraziták- bélférgek, ez utolsót azért kizárnám. Sajnos én nem tudom megmondani, hogy nálad mi okozza a tüneteket. A moszatgomba a legvalószínűbb mert azzal elég sokáig elélnek még lefogyva is mire végül előjönnek az egyensúlyvesztés tünetei, vagy a teljes apátia és a kimúlás ( természetesen ez is csak találgatás). Legjobb ha a betegség észlelésekor külön teszed a többitől és esetleg úgy próbálod kezelni (széles spektrumú antibiotikummal, vitaminnal, jó minőségű élelmiszerrel, természetesen ideális minőségű vízben) , bár erre nincs mindenki berendezkedve sajnos.
2017. ápr. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Salx Narval ***** válasza:
A haldokló halat jeges vízbe kell tenni ( szó szerint jegesbe), az kíméletesen és szinte azonnal megöli. Csak úgy beugrott, hogy a férjed bajlódott a kivégzéssel.
2017. ápr. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ő megfogta es az ujavalpöckölt egyet a koponyán kvázi leütötte. Nagy horgász azt mondta ez a legkiméletesebb mivel csak elsötétül előtte minde es kész
2017. ápr. 26. 07:41
 20/21 anonim ***** válasza:

Horgász de nem.biologus...

Ha nem.jol üti meg akkor szenved. A közel nulla fokos víz egyből.sokkolja.

2017. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!