Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulhattak el a halak?

Mitől pusztulhattak el a halak?

Figyelt kérdés
Guppikat tartok 54 literes akváriumban, ma reggel arra lettem figyelmes, hogy páran már csak sodródnak az árral, elpusztultak. Két belső szűrő állandóan megy, növény ugyan csak gömbmoha formájában, de van, heti vízcsere is megvan. A víz meleg kicsit, lehet, hogy attól nem tudott elég oxigén beoldódni? Most állok neki egy kis vízcserének, öntök hozzá hideget.
2017. aug. 4. 10:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igazából abszolút semmi elváltozás nincs, egész nap olvasgattam, és -elvileg- a mérgezés tud csak ilyen gyorsan végezni egy állománnyal, épp most zajlik egy nagyobb vízcsere előkészítővel, és bízom a legjobbakban. Egyetlen változás volt az utóbbi napokban, bár az is egy hete történt, hogy felbontottam az akváriumhoz kapott kis termékmintát, száraztápot, és azt kaptak, viszont a kishalak is, akik remekül elvannak, így sejtésem sincs, mi okozhatta, ha tényleg mérgezés áll a háttérben, mocskos kézzel sem nyúlkáltam be hozzájuk soha.
2017. aug. 4. 16:39
 12/17 anonim ***** válasza:

Mióta vannak meg ezek a halak? Az akvárium bejáratási idejét betartottad? A gömbmoha mellé kellene még növény.

Én ammónia mérgezésre gondolnék, vagy dohányzol mellettük.A képen a kopoltyú lila, meg van nagyobbodva.

Szellőztetni szoktál rendszeresen? A besötétített szobában, a gömbmoha abszolút nem fotoszintetizál, még azt a picit sem, amit eddig.

A Balaton egy természetes élővíz, egy mesterséges akváriummal nem lehet összehasonlítani, semmilyen formában. A jelenlegi hőmérsékletek mellett, a balatoni halaknak is melege van, ők is küzdhetnek oxigénhiánnyal amire, már nem egyszer volt példa, évekkel ezelőtt is, nem csak a Balatonban.

2017. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

15 guppi 54 literesben? Ammóniamérgezés!

Maximum 10-et szabadna tartani benne, de lehet, még az is sok.

Takarítsd ki teljesen az akváriumot, mert csak tovább mérgeződnek.

2017. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, az előbb szedtem át minden megmaradt nagyot a kicsi akváriumba pár percre amíg keresek pár nagyobb üveget a takarítás idejére, az időt betartottam, fokozatosan rakosgattam bele a halakat, de ez lett a vége.

Azért is furcsállom, mert az egyik rokonom szintén guppikat tart -tőle is vannak-, de kisebben és többet, mégsem volt soha ilyen baja.

A halak kábé másfél hónapja vannak benne.

2017. aug. 4. 17:46
 15/17 anonim ***** válasza:

Első körben csinálj egy 50%-os vízcserét, szerezz be növényeket, etess kevesebbet.

Egyenlőre ennyit tudsz tenni.

2017. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Az 50%-os csere megvolt, viszont utána is elpusztult még két nőstény, ezért inkább kiszedtem a maradékot, mielőtt még nem marad semmi az aksiban.

Persze lehet, hogy annak a kettőnek már eleve túl sok volt, és nem tudtam volna sehogy megmenteni őket, de inkább nem kockáztattam, a meglévőket két csoportra osztva átraktam ideiglenes helyükre, ahol eddig tökéletesen vannak.

2017. aug. 4. 18:20
 17/17 anonim ***** válasza:

Ne szedegesd ki őket. A szedegetéssel stresszesek lesznek, plusz más vízhőfok meg minden, ezzel még a menthetőt sem mented.

50% vízcsere, ezzel hígul a nitrát szint, utána naponta 15% vízcsere, és növényeket szerezz be, a gömbmoha csak dísz. Érdemes biostartot is rakni a vízbe, egy kicsit meggyorsítva a bacik szaporodását.

Egy hetet kellene így végigcsinálni.

2017. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!