Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új vagyok az aquarium tartás...

Háazminek kérdése:

Új vagyok az aquarium tartás világába s van egy pár dolog amit nem tudok?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy 25L-es kis aquariumot felszerelésekkel (tető vilàgitással, fűttő egysèg,szivatju/filter/buborékoztató "izè")

Még hàtra van egy digitális hő fok mèrő a díszek,talaj (kavics,vagy homok)

S azt szeretnèm kérdezni lèvèn kezdő vagyok,hogy 1. Hogyan lehet a víz minőségét javítani? (eléggè vizköves vizünk van) s normális-e ha az aquarium oldalán buborékok meg rekednek?

2.a víz csere elèg ha mondjuk hetente 25%-ig le engedem majd új vegyszerezett vizet öntök bele s mondjuk havonta teljes víz csere?

3.a lámpa mehet èjszaka is? Nem okoz gondot a halaknak vagy nem gyorsítja az algásodàst?

4. Ha mű nővènyzetem lesz attol mèg lehet csiga ?

5. Vettem klór mentesítő vegyszert (Antiklórt) e mellè még kell más vegyszer?


2017. aug. 28. 19:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A 25 literes akváriummal, csak szenvedni fogsz, teljesen mindegy, hogy milyen halat teszel bele. Az akvarisztika alappillére, egy élő víz mesterséges működtetése. A víz, a baktériumok, a halak egy összetett rendszer. Minél kisebb az akvárium, annál nehezebb egy működőképes biológiai egyensúlyt fenntartani.

Ez az egyensúly kis vízben szinte bármitől összeomolhat, amit nem biztos, hogy kezdőként időben észre is veszel. Egy kis hiba, és elveszíted a halállományod.

A műnövény nem jó semmire, mert: egy fontos folyamat részét képezik az élő növények.

A szűrőben megtelepszenek a nitrifikáló baktériumok, amik a halak végtermékét (ammóniát) nitritté bontják, ami a halak számára mérgező, viszont a növényeknek egy fontos tápanyag. Ha csak műnövényed van, ez a mérgező anyag ottmarad a vízben, ami megmérgezi a halakat. Kis vízben a mérgezés akár egy hét alatt végzetes lehet.

A nano halak nem ajánlott kezdőknek, pont a tapasztalat hiánya miatt, nem a halak etetése a nehéz feladat, hanem a biológiai egyensúly huzamosabb ideig történő fenntartása.

Ha mindenképp ragaszkodsz a 25 literhez, akkor egy külső szűrőt javasolnék, hogy szerezz be, azzal lehetne esélyed életben tartani a halakat, de a műnövényről én lebeszélnélek mindenképp.

2017. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!