Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tartsunk aranyhalat?

Hogyan tartsunk aranyhalat?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 25L-es akvariumot.Kaptam hozza vizszurot is meg koveket, dekoraciot.Aranyhalat szeretnenk beletenni.Mit kell meg beszereznunk?Aranyhal melle meg milyen hal javasolt?vagy 25L es akvariumba egy db halnal tobb ne legyen?A viztisztito es a levegozteto az ugyan az?A viztisztitot magat az egesszet a viz ala kell tenni, vagy ahol a vezetek befut az legyen kint a vizbol?Bocs, tudom, hogy butak a kerdeseim, de ez lesz az elso akvariumunk.

2017. szept. 25. 23:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

" De nem ertem, hogy akkor minek arulnak ici pici akvariumokat, ha a 25l esbe sem ajanlott semmi."


25 literben csigákat tartottam a gömbhalaimnak (amíg voltak).

10 literben békalencsét szaporítok.

25 literesben eszik a teknősöm.

25 literben tartom ideiglenesen a teknős élőhalát.

Szóval kell a kis akvárium, mert fogyócikk, legalábbis nálam. Még tervezek venni egy 10 literest, egyéb növényeknek ez már helyhiány miatt régóta napolva.

2017. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Teljesen elvettetek a kedvem. 😕
2017. szept. 27. 16:22
 23/30 anonim ***** válasza:
Hála isten
2017. szept. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Inkább olvass utána és tanulj!

Ha ezt a hobbit akarod űzni, akkor az rengeteg tanulás, ha ennyitől elmegy a kedved, nem is akartad igazán. Az akvarisztika nagyon szép hobbi, remek időtöltés és agytorna. Élvezetes látni, ahogy a természet egy kis darabkája fejlődik, szemet gyönyörködtető és szívet melengető érzés hazamenni egy akváriumos otthonba. Az akváriumnak nyugtató hatása is van, stresszoldó, és egyben gondolkodásra is késztet. Egy olyan világ, ami egyedülálló és gyönyörű.

2017. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
A hozzáállásod alapján kifejezetten örülök hogy egyenlőre elment a kedved tőle. Tanulj, és ha komolyan gondolod csak akkor vágj bele.
2017. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Az akvarisztika a természet szeretetéről szól. Ehhez a hobbihoz kitartás, tanulás és alázat kell. Mesterséges körülmények között megteremteni egy zárt üvegben egy vízi ökoszisztémát. Egy darabka természetet csodálhatsz meg a lakásodban. Sok embernek nincsen ideje/pénze/energiája elutazni pl: Dél-Amerikába, vagy Afrikába a Kongo-folyóhoz vagy akár az ausztrál korallzátonyokhoz. Nem tudsz elmenni ezekhez vizekhez, hogy ott a víz alá merülve megcsodáld búvárként a halakat a természetes élőhelyükön. Az akvarisztika viszont ezt valamilyen módon lehetővé teszi a számodra.


Egzotikus halakat tarthatsz a lakásodban, ott nem fognak előled elbújni, láthatod őket. Ám ennek ára van, a természetet csak úgy nem kaphatja meg könnyen senki sem. Komoly tudás kell hozzá és türelem. Szó szerint ÉLETBEN kell tartanod egy komplett ökoszisztémát. Na meg persze nem kevés pénz. Ez egy komoly önfejlesztő hobbi. Van benne kihívás - nem is kicsi - amitől fejlődni tudsz. Sokan például utálták a kémiát és a botanikát is unalmasnak tartották. Ám az akvarisztika megszeretette velük. Miért? Mert több tudományágban is jártasnak kell lenned valamennyire, ahhoz hogy sikeresen és jól tudj működtetni egy akváriumot. (A terrarisztika egy hasonlóan komoly hobbi)


A végső eredmény pedig a szépség. Mikor minden egészséges és jó, akkor gyönyörködhetsz. És igen, valóban van stresszoldó hatása. Persze vannak akik a kutya. macska, csincsilla, papagáj, hörcsög, ló..stb tartásban lelik meg az örömüket, azonban az akvarisztika egy teljesen más élményt ad.

2017. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Jó volt olvasni az állatszerető kommenteket, tapasztalatleírásokat!!! :)


A kereskedéseket én is leszóltam/lom mindig és ezek szerint van benne igazság mert ha megmondod az igazat vagy megtagadod az állatot a vevőtől kirúgnak... így hallgatni fogsz és eladni tehát hiába tudod eladóként hogy szenvedésbe adod az állatot akkor is megteszed...


Én madártartás terén vagyok ilyen informált mint itt egyesek az akvarisztikáról. És sajnos kereskedésekbe tragédia van. Kisebbnél kisebb kalitkák borzalmas berendezéssel amik eleve egészségre károsak, kosz, ürülékes/szennyezett kaja és víz, ismeretlen helyről(szaporítótól és nem tenyésztőtől) beszerzett madarak amik sokszor betegek, félrevezető tanácsok... Ilyenekkel találkozni a kereskedésekben és emiatt sokan azt is mondják hogy jó meszire el kell kerülni őket...


Ahol voltatok,dolgoztál nem tudom mi volt de említve volt pinty. Hát márneki is legalább 80centi hosszú ketrec kell(ene), adható faágakkal mint ülőrudak és nem gyalult botokkal vagy műanyaggal amik tönkreteszik a lábukat, a higiénia,napi tálsikálás,vízcsere, jó minőségű magkeverék kiegészítő kajákkal és a legalább kettesével tartás is alap lenne... A papagájoknak legyen szó akár csak a hullámos papagájról még ennél is több kell...

Erre mi van általában egy kereskedésbe? :40 centis kalitkába ajánlanak egyke papagájokat mert hogy csak úgy lesz szelíd(pedig nagyon nem), műanyag rúddal, tükörrel,csengővel... amik egytől egyig károsak, állatkínzás egyedül és ilyen körülmények között papagát tartani.


Szóval részemről emiatt utálom a kereskedéseket...

2017. szept. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ahol voltatok,dolgoztál nem tudom mi volt de említve volt pinty. Hát márneki is legalább 80centi hosszú ketrec kell(ene), adható faágakkal mint ülőrudak és nem gyalult botokkal vagy műanyaggal amik tönkreteszik a lábukat, a higiénia,napi tálsikálás,vízcsere, jó minőségű magkeverék kiegészítő kajákkal és a legalább kettesével tartás is alap lenne... A papagájoknak legyen szó akár csak a hullámos papagájról még ennél is több kell...

Erre mi van általában egy kereskedésbe? :40 centis kalitkába ajánlanak egyke papagájokat mert hogy csak úgy lesz szelíd(pedig nagyon nem), műanyag rúddal, tükörrel,csengővel... amik egytől egyig károsak, állatkínzás egyedül és ilyen körülmények között papagát tartani."


Ez így mind igaz, viszont ha minden állatnak megfelelő méretű hely lenne biztosítva, akkor az állatkereskedéseknek akkoráknak kellene lenniük kb. mint egy hipermarket. Ekkora helyet pedig nem tud - és pénze se lenne rá - kibérelni egy maszek vállalkozó.

Továbba az állatkereskedésekben, IDEIGLENESEN vannak ott az állatok, szóval nem a 40-50 cm-es kalitka a végleges helyük. Ahol Én dolgoztam ott azt hiszem 55 cm volt a legkisebb amiben a madarak voltak. Nálunk ugye voltak nagyobb testű madarak is. A higiéniai körülmények pedig üzletenként változik, ha olyan eladó van bent aki pl: otthon kaméleont tart, akkor az a terráriumi részleget vágja rendben leginkább. (Annak ellenére, hogy minden részleget EGYFORMÁN tisztán kellene tartani!)

Ahol én voltam, ott több eladó is dolgozott, mindegyikünk másra volt ráspecializálódva. Ez annyiból volt jó, hogy meg tudtuk osztani a feladatokat.


A másik gond, hogy sokszor a vásárlót sem lehet meggyőzni, sőt(!) elmondom neked, hogy a vásárlók 90%-a nem hallgat a szakmai tanácsra. Javasoltam már én is nem egyszer, hogy vigyen nagyobb terráriumot/akáriumot/ketrecet/kalitkát. De mindig jött az ellenérv, hogy drága, otthon nincsen elég helye, a barátjának/ismerősének is ilyen kicsiben vannak az állatai és jól elvannak. Érted. Az ilyeneket nem lehet meggyőzni.

Volt egy idős néni, aki vásárolt egy gyémántgerlét, akkora kalitkát akart venni, amiben Én kanárit sem tartanék. A nénit sehogy sem lehetett meggyőzni, már majdnem "fenyegetőzött", hogy elmegy máshol megvenni az ilyet, mert hogy ő kisnyugdíjas nincsen elég pénze, sokat kell gyógyszerre költenie (de ugye azért díszmadár kell neki xD ). Hiába javasoltam neki kisebb madarat, neki csak azért is gyémántgerle kell. Kollégákkal fogtuk a fejünket, valóban nem volt mit tenni, oda kellett neki adni azt a mini kalitkát.

Aztán amikor megvesznek mindenből a gagyi, gyenge minőségű és főleg kis méretű dolgot, aztán 1-2 hónap múlva (vagy előbb!) jönnek vissza, hogy szomorú/beteg/agresszív/furcsán viselkedik az állatka, akkor hiába mondjuk meg nekik, hogy "Mi megmondtuk akkor, hogy inkább vegye meg ezt és ezt, mert különben később ilyen-olyan gondok lehetnek."

Ugyanúgy tesznek rá magasról, és akkor persze mi jön le az egészből, hogy az eladó a hülye. Ez egy igen szemét dolog, sok díszállatkereskedésben nem véletlenül dolgoznak rövid ideig az eladók, mindig cserélődik a csapat. Nálunk jöttek-mentek a munkatársak. Én pontosan 12 és fél hónapot dolgoztam állatkereskedésben, kicsivel több, mint 1 évet. Elég is volt belőle!

2017. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Az általad meggyőzhetetlennek gondolt embereknek irkálok nap mint nap neten és nagyobb részük meggyőzhető.

A logikus, meggyőző érvek(pl. régen elfogadott volt ekkora kalitkában madarat tartani mert akkor még alig tudtunk valamit e madarakról és az igényeikről de ma már lehet tudni hogy e madaraknak káros a kis hely, egészségtelen ha nem tudnak repülni, az egészséges állapot fenntartásához nélkülözhetetlen a repülés nekik, a repülésszegény életmódban nem szellőzik át a légzőrendszerük ami miatt különféle betegségek/problémák merülhetnek fel, emellett elhíznak, zsírosodik a májuk, izületi problémáik lesznek,stb és nagyon nem lesznek boldogok. Nagyon sok papagáj szenved az egyke és kalitkás tartás negatív akár gyógyíthatatlan következményeitől. Egy beteg madár szakállatorvosi ellátása sok tíz ezer is lehet akár rendszeresen.)


Vagy akár állatorvosokra, szakemberekre való hivatkozás is jó, szoktam használni(vannak ismerőseim).

A jogszabályokra való hivatkozás is jó, azt is meg lehet említeni hogy vannak országok ahol be van tiltva a kalitkában való tartás és az egyke tartás is.


Aztán ott vannak a saját tapasztalatok, mások tapasztalatai amik jók elrettentő példának.


Szóval ilyenekkel tarkítva a kereskedő ajánlása azt sugallja a vevőnek hogy "hmm ez az eladó nem csak okoskodik hanem tényleg tudhat valamit" és könnyebben meggyőzi.



De persze rendszeresen szembejön velem az a kérdés hogy "de ha káros miért árulják a boltban?" És igen nagyon jó kérdés...

Nem tud a vevő rosszabbnál rosszabb kalitkát és eszközöket venni ha eleve ott sincs a boltban... És akkor nem kell lebeszélni a vevöt a vacakról, sajnálkozni hogy a vacakot vette meg... mert nem tudja a vacakot megvenni.

Hány és hány embertől olvastam már hogy a kereskedő ajánlotta neki a (kicsi) kalitkát, vackokat.

Annó nekem is a kereskedő adott madárvásárláskor kérés nélkül egy kis vacak kalitkát 2 műanyag rúddal, vacak etetővel,itatóval és hajmeresztő hülyeségeket mondott tanácsnak pedig őneki is voltak madarai...



Az igaz hogy a kereskedésbe átmenetileg vannak a madarak de attól még van egy minimum ketrecméret ami kellene... és ez a minimum nem az hogy ülni tud benne a madár és nézni ki a fejéből. Na meg a vevőknek az ott látott tartás is egy példa, a jó/jobb példát kellene mutatni nem a rosszat. Mert azt is hallani hogy a boltban is így voltak szóval jó így nekik...

2017. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"A logikus, meggyőző érvek(pl. régen elfogadott volt ekkora kalitkában madarat tartani mert akkor még alig tudtunk valamit e madarakról és az igényeikről de ma már lehet tudni hogy e madaraknak káros a kis hely, egészségtelen ha nem tudnak repülni, az egészséges állapot fenntartásához nélkülözhetetlen a repülés nekik, a repülésszegény életmódban nem szellőzik át a légzőrendszerük ami miatt különféle betegségek/problémák merülhetnek fel, emellett elhíznak, zsírosodik a májuk, izületi problémáik lesznek,stb és nagyon nem lesznek boldogok. Nagyon sok papagáj szenved az egyke és kalitkás tartás negatív akár gyógyíthatatlan következményeitől. Egy beteg madár szakállatorvosi ellátása sok tíz ezer is lehet akár rendszeresen.)


Vagy akár állatorvosokra, szakemberekre való hivatkozás is jó, szoktam használni(vannak ismerőseim).

A jogszabályokra való hivatkozás is jó, azt is meg lehet említeni hogy vannak országok ahol be van tiltva a kalitkában való tartás és az egyke tartás is.


Aztán ott vannak a saját tapasztalatok, mások tapasztalatai amik jók elrettentő példának.


Szóval ilyenekkel tarkítva a kereskedő ajánlása azt sugallja a vevőnek hogy "hmm ez az eladó nem csak okoskodik hanem tényleg tudhat valamit" és könnyebben meggyőzi."


Pontosan az ilyenekkel lehet sajnos elvenni a kedvét a vásárlóknak, mind a vásárlástól és egyben az állattartástól is. Ezt tapasztalatból mondom.


"De persze rendszeresen szembejön velem az a kérdés hogy "de ha káros miért árulják a boltban?" És igen nagyon jó kérdés...

Nem tud a vevő rosszabbnál rosszabb kalitkát és eszközöket venni ha eleve ott sincs a boltban... És akkor nem kell lebeszélni a vevöt a vacakról, sajnálkozni hogy a vacakot vette meg... mert nem tudja a vacakot megvenni."


Kérlek szépen azért mert a gyártók szabványméretű ketrecei/kalitkái alul vannak jócskán méretezve. Az ideális méretekben alig-alig de inkább egyáltalán nem lehet kapni dolgokat. Továbbá a nagyobb az sokszor drágább, ez pedig a másik fő ok.


"

Az igaz hogy a kereskedésbe átmenetileg vannak a madarak de attól még van egy minimum ketrecméret ami kellene... és ez a minimum nem az hogy ülni tud benne a madár és nézni ki a fejéből. Na meg a vevőknek az ott látott tartás is egy példa, a jó/jobb példát kellene mutatni nem a rosszat."


Igen, csak ugye ezekből a minimális méretekből is több kellene. Ahhoz pedig megfelelő méretű üzlethelység is kellene. Nem olcsóak ám a bérleti díjak. Ez nem ilyen egyszerű azért.

2017. okt. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!