Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honné tudom, hogy beérett az...

Honné tudom, hogy beérett az akvárium víze a halak fogadására?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltunk Ausztriában egy Tetra AquaArt Explorer Line Tropical akváriumot,félhold alakú,60 literest.Kaptunk hozzá baci indító oldatot, amit bele is csepegtetettünk és egy hete már jár az aksi(24 fokon, TetraTech Easy Crystal szűrővel, ami kezd elszíneződni, tehát a bacik szerintem beindultak). A víz felszín tetején hártyaképződést vettem észre, a növényeken(anubias, vizihortenzia)nehéz megállapítani,de mintha alga képződne(nyálkás, fonalszerű nyúlványok). A víznek nincs büdös szaga, szép áttetsző. A hártya csak a tetején van, amit naponta merek róla.A világítás napi 5 órát megy, 8,5 wattos. Szerintetek valami baj van? Addig halacskát nem merünk bele tenni(a terv ráadásul 2 rami pár). Mi a világításra gondoltunk, hogy kevés időt megy, de egyszerűen annyira nagy fényt ad az akváriumhoz szállított lámpa, hogy bevilágítja a teljes lakást...Örülnék egy hozzáértő akvarista tanácsának. Mi kezdők vagyunk, de jól akarjuk csinálni.A probléma orvoslására rendeltem légpumpát porlasztóval, de addig halat ne is merjünk beletenni?A halberakás előtt csináljunk 10%-os vízcserét?

#hal #akvarisztika #kezdő #akváriumindítás #hátyaképződés
2017. dec. 1. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A hártya nem igazán probléma, a szűrő fejét lehet úgy állítani, hogy ahogy beszívja a vizet, leszívja a hártyát is egyben. Én ezekben a baciindító cuccokban nem hiszek, a konzervatív megoldás híve vagyok: 3 hetet üresen járatod az akváriumot, aztán fokozatosan bele a halakat.
2017. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ:) Ez a fajta szűrőm van:

[link]

Nem lehet szabályozni az erősségét, és ráadásul kötve van, hogy meddig érhet a víz, mert egy vonal jelzi, hogy mi a minimális vízhatár, de ez szinte a szűrő tetején fut.Mozgatja a vízfelszínt, de én látványosabb vízmozgásra számítottam.Lehet jelentősége annak, hogy bal vagy jobb oldalra rögzítettem az akváriumban? Bal oldalon van neki a rácsos része, és mivel ésn bal oldalra rögzítetettem fel, közvetlenül az üvegre néz a rácsos felület.Az útmutató nem írta, hogy erre figyelni kellene. A két hetes kivárását mindneképpen betartom, utána is egy algaevővel kezdem csak és ha ő életbe maradt mehetnek bele fokozatosan a többiek.

2017. dec. 1. 13:51
 3/15 anonim ***** válasza:

"kezdők vagyunk, de jól akarjuk csinálni."


...amit már akkor elb-tatok, mikor pénzt adtatok egy szettért.

Az az elkeserítő valóság, hogy a szűrő nem ér egy rakás szart se.

Egy 20 literes ivadék gondozóba való.


Egyelőre ez a legnagyobb problémád, minden csak ez után jön. Teljesen mindegy beérik e, és még egy algaevőt el is fog bírni, de ha több halat raksz az aksiba, lemérgezed az egészet, és kivégzed az egész állományt.


(egyébként rögtön az elején érdemes bedobni a vízbe egy kocka fagyasztott eledelt, hagy rohadjon magának, legyen min elszaporodni a baktériumoknak, de ennek most a te esetedben nincs jelentősége)


A világítás gondolom ledes , fénycsöves ilyen gyenge nem lehet, a ledről viszont jó lenne tudni hány lument tud.

Egyébként sanszos (80%-ra tippelném az esélyét) hogy a vízi hortenziát már most nekifutásból ki lehetne dobni, fölösleges megvárni amíg belerohad a vízbe, hiába soknak tűnik a fény, 8,5 watt az 8,5 watt, csodák nincsenek, valószínűleg kevés lesz ennek a növénynek.


A víz tetején a hártya ezekhez képest olyan jelentéktelen semmiség, hogy említésre sem méltó, igazából fölösleges is kivesézni, amíg az alapok nincsenek rendben.

2017. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ja, légpumpa nem kell. Mondd vissza.

Aztán ha eldöntötted mit akarsz, meg előre kérdezel, akkor vásárolj, és értelmes dolgokat.

Pl ha működőképes akváriumot akarsz, akkor egy normális szűrő kéne. Meg a fényerőhöz összeválogatott növények.

2017. dec. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Rákerestem erre az akváriumra.

Először azt hittem, hogy ívelt elejű, ami nem nagy tragédia.


De nem, ez konkrétan fél henger. Amivel csak annyi probléma van, hogy egy ilyen felület úgy veri vissza a hullámokat, ahogy a természetben semmi más, ezért a halak számára ez feldolgozhatatlan információ.


Ez olyan mértékben összezavarhatja az állatot, hogy egy állandó konstans stresszes környezetet teremt számukra.

A stressz meggyengíti, szélsőséges esetben le is állíthatja az immunrendszert, így bármilyen (amúgy minimális mértékben, és kezdeti fejlődési stádiumban állandóan jelen lévő) kórokozó megtámadhatja, és megbetegítheti őket.


Pont ezért került bele még az állatkínzás tilalmáról szóló törvénybe is az ilyen típusú akváriumok tiltása.

2017. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tényleg elég reménytelen. A világítás 0.13 w/liter, ezt nem is jegyzik sehol. 0.25 a nagyon gyenge. A szűrőt 15-40 literes akváriumhoz ajánlják, ami azt jelenti hogy max 30-ba való. A halacsoknak meg 90 liter egy párnak. Nem vagyok tapasztalt, csak olvasgatok. Itt még a jó öreg szakik se tudnak tanácsot adni. Nem is ír senki.
2017. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak a hozzászólóknak a válaszát, akik értelmesen próbáltak segíteni. Annak pedig aki az okoskodós, leteremtő hozzászólást leírta... 4 hónapja olvasok után az akvarisztikai dolgoknak, így nem úgy voltam, hogy bementem és ami megtetszett megvettem. Ahol élünk, ebből elég sokat eladnak, és bevált termék.A kérdésemhez nem kapcsolódott az akvárium típusa(félhold alakú), de közlöm veled, hogy a magyar állatvédelmi törvény és a benne foglaltak, mivel nem Mo-n élünk, rám nem vonatkoznak. A lakhelyemül szolgáló ország állatvédelmi jogszabályait teljes mértékben betartom, így nyugodtan fogok aludni, hogy a halak félhenger alakú akváriumban úsznak. Stressz engem is ér mikor valaki ilyen bugyuta hangnemben kommunikál a másik embertársával, mégsem véd a törvény meg tőle. Amúgy magyar ismerőseim, akik ráadásul állatorvos házaspár is ugyanilyen akváriumot vásároltak...szóval csodálkoznék, hogy ők nem ismernék a hazai jogszabályt. Környezetünkben van olyan akinek 4 éve megy már ez az akvárium a gyárilag hozzá kapott szűrőjével, ráadásul társas akváriumról van szó.Így egyenlőre a szűrőre sem gyanakszom. A világításhoz nem értek, abban tényleg igazat adok, hogy lehet a növényeknek kevés a fény és a gyári világítást cserélni kellene.Viszont most olvastam, hogy a világítás egy 30w-ossal ér fel, szóval aki tud a világítás terén értelmesen segíteni, hogy ez elég lehet-e csak keveset járatjuk, vagy cseréljük inkább le, annak köszönöm a tanácsát: [link]
2017. dec. 3. 10:58
 8/15 anonim ***** válasza:

Okoskodó, leteremtő?

Nézzél már tükörbe!

Szerinted a halak ismerik a törvényt? Vagy az eladott példányszámot?

Szerinted miért nem ír senki?

Az egyedüli érdemi hozzászóló én voltam.

Meg a 6-os, aki leírta ugyanazt, amit én.


Szálljál már kicsit magadba, mielőtt folytatnád ezt a stílust!!!

Tényeket közöltem, mert a kérdés megválaszolásához erre volt szükség!

Bocsánatot kérek az 1-2 milliárd éves evolúció nevében, amiért az nem vette figyelembe a fantáziálgatásodat!

Többet biztos nem fog előfordulni!

Sok sikert!

2017. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"most olvastam, hogy a világítás egy 30w-ossal ér fel,"


Azt linkeld be, hogy ezt hol olvastad!


Gyári adatokat közölj, hány lumenes a világításod!

Bárki, aki enélkül úgy csinál, mint ha válaszolna, az hazudik!

Meg az is, aki szerint ez 30 wattal felér.

De várjuk a linkeket, türelmesen!

2017. dec. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Üdv, 6- os vagyok. A kedvedért végignyálaztam a hozzászólásokar állatok - akvarisztika témában. Korábban valaki kérdezte, led lámpát lehet e akváriumnál használni, meg is találtam a 6. Oldalon. Ott egy hozzászóló elég értelmesen leírja amit a világításról érdemes tudni. Azt tanácsolom olvasd el. Várom a visszajelzést.
2017. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!