Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honné tudom, hogy beérett az...

Honné tudom, hogy beérett az akvárium víze a halak fogadására?

Figyelt kérdés
Nemrég vásároltunk Ausztriában egy Tetra AquaArt Explorer Line Tropical akváriumot,félhold alakú,60 literest.Kaptunk hozzá baci indító oldatot, amit bele is csepegtetettünk és egy hete már jár az aksi(24 fokon, TetraTech Easy Crystal szűrővel, ami kezd elszíneződni, tehát a bacik szerintem beindultak). A víz felszín tetején hártyaképződést vettem észre, a növényeken(anubias, vizihortenzia)nehéz megállapítani,de mintha alga képződne(nyálkás, fonalszerű nyúlványok). A víznek nincs büdös szaga, szép áttetsző. A hártya csak a tetején van, amit naponta merek róla.A világítás napi 5 órát megy, 8,5 wattos. Szerintetek valami baj van? Addig halacskát nem merünk bele tenni(a terv ráadásul 2 rami pár). Mi a világításra gondoltunk, hogy kevés időt megy, de egyszerűen annyira nagy fényt ad az akváriumhoz szállított lámpa, hogy bevilágítja a teljes lakást...Örülnék egy hozzáértő akvarista tanácsának. Mi kezdők vagyunk, de jól akarjuk csinálni.A probléma orvoslására rendeltem légpumpát porlasztóval, de addig halat ne is merjünk beletenni?A halberakás előtt csináljunk 10%-os vízcserét?

#hal #akvarisztika #kezdő #akváriumindítás #hátyaképződés
2017. dec. 1. 12:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az is én voltam.

Szívesen...

2017. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kicsit túl sokat képzelsz egyrészt magadról, másrészt az állatorvos barátaidról. Tudod, mit tud egy állatorvos? Meg tudja mondani, miért hányt a kutyád és meg tudja műteni a cicádat. Nem tudnak általános tartási tanácsokat adni, hiszen nem ezt tanulják az egyetemen. Ráadásul kevesen értenek a halakhoz, a legtöbb állatorvos ismeri a kutyát, a macskát meg a haszonállatokat. Bármilyen különlegesebb dolog már kifog rajtuk, hacsak nem arra vannak specializálódva. Szóval az tökéletesen irreleváns, hogy az állatorvos barátaid milyen akváriumot vettek.
2017. dec. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A lumen értékét nem tüntették fel sehol magyar oldalon,de egy német oldalon írják,hogy 560 lumenes. Az előző hozzászólásom végén belinkeltem abc-zoo-s oldalt, ott írták, hogy 30wattossal ér fel ez a lámpa. ( [link]

A kérdés az, hogy ez elég-e vagy cseréljük?

2017. dec. 4. 09:32
 14/15 anonim ***** válasza:
66%

Hagyjuk már egymást békén! Megvette és pont. Tanácsot kért. Nem mi tehetünk róla, a sok idióta formatervezőt kéne t.kön rúgni. Gyereknek is nézegettem kis akváriumot, hát volt olyan ami nem volt nagyobb egy kisméretű téglánál. A fele meg óra és ceruzatartó. Persze a víz egy kis csapon folyt bele, dizájnos. Ez akvárium? 7 deci víz? Azt raknám bele aki ezt kitalálta. Abban persze igazatok van, előbb olvasgatni kéne, utána vásárolni. Fogyasztói társadalom van, ez sajna fordítva igaz. És nem csak halakra. Kutyára, macskára, lóra is, és még sorolhatnám. Megveszi a pásztorkutyát 32nm2- be, aztán nem érti miért agresszív. Soha nem volt állatom, ha kérdezték nem szeretem őket, azt mondtam - de igen, ott ahol születtek. Oda valók. De hamár van egy akváriumom, megpróbálom a legjobbat adni a halaimnak. És persze a növényeimnek is

mert azok is élőlények. Csak sajnos sokan nem így állnak hozzá. Én ajánlottam a világítást.

2017. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2017. dec. 4. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!