Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak mennyi zenét tűrnek?

A halak mennyi zenét tűrnek?

Figyelt kérdés

Lehet, kicsit nonszensznek tűnik a kérdés...

Szóval, sok idő után szeretnék megint egy kis akváriumot a szobámba, ám az a helyzet, hogy lett két 60 centis hangfalam, amin néha napján bömböltetem is a zenét. Persze nagyon ritkán van, amikor tényleg ráengedem, de akkor a szomszéd szobák falai is rezegnek.

Egyértelmű, hogy ez hosszú távon depissé tenné szegény halakat, ezért a nagyon hangos már alapból kilőve. Az a baj, ezen a hangfalon a halkabb zene is elég sok/erős rezgést generál a kicsikhez képest. Bár egyáltalán nem olyan érzékelhető, vagy zavaró szerintem, mondjuk ez zenétől is függ.

Az lenne a kérdésem, abszolút lehetetlen egy szobában tartani pár dániót, plattit, és garnélát egy ekkora hangfallal együtt egy elég nagy zenekedvelőnek? (Hogy normál esetben, halak nélkül mennyire: munka közben mindig hallgatom, és azon kívül is elég sokat. Tehát átlagban heti 15 óra biztos megvan. Persze altalában halkabban, normál hangerőn).

Sajnos az egyetlen hely ahova tenni tudnám az aksit pont az egyik hangfallal szemben van, de nincs egy síkban a mélynyomóval, ami azért észrevételeim szerint, jelentős rezgés veszteséget jelent...

Egyáltalán nem lehet zenét hallgatni halakkal egy szobában (pici szoba), vagy lehet, csak nagyon mérsélelten?

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. dec. 24. 09:56
 1/4 A kérdező kommentje:
*mérsékelten
2017. dec. 24. 10:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Normál" hangerőt simán bírják nálam. Semmi jelét nem tapasztaltam hogy zavarná őket.

A mély lehet problémásabb, mert az a frekvencia tényleg rezegtet. AZt annyira nem bírják.

Nálam is normális hangfalak vannak, átlag hangerővel, úgy, hogy az akváriumra merőlegesen (tehát teljesen elkerülve) néznek a hangfalak, nem tapasztaltam semmi negatívumot.

2017. dec. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld, jöhetnek még.

Hozzátenném, hogy kis átrendezéssel tudnám az ágyam mellé tenni az aksit, így a hangfalak elkerülnék, és még egy szekrény is útjában állna a valamennyire a rezgéseknek. Így is problémásak a nagy mélyek?

2017. dec. 24. 10:20
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tegyél az akvárium alá dupla polifoamot és esetleg elé egy vastagabb habszivacs lapot ideiglenesen, ha hangosabban is akarod hallgatni. A bútor lábai alá (ahová az akvárium kerül) is érdemes tenni valami csillapítót, hogy kevésbé vegye át a basszus rezonanciáját. A normál hangerővel szóló zene nem zavarja őket egyáltalán.
2017. dec. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!