Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 literes akvariumot szeretne...

80 literes akvariumot szeretnek lassan benepesiteni. Ugy 8 csak him guppyra,6 black mollyra meg 4 harcsara gondoltam. Sok ez, vagy optimalis? Vagy mas fajok jobban kijönnenek egymassal? Szerdan szeretnem megvenni a guppykat. Mondanatok velemenyt?

Figyelt kérdés
kedden lesz 2 hete, hogy beinditottuk az akvariumot. Abszolut kezdö vagyok es az alapjat csinaltam mindent, amit a neten olvastam. Szoval 80 l egy tetra ex 800as külsö szüröt vettem hozza. Az elmult majdnem ket hetben 2x csereltem kb 30% vizet, azt olvastam az elejen sürübben, bar eltertek a velemenyek. Anubiasaim vannak benne összesen 5 tö. (meg nehany giccs kellek, ugymint spongya-bob haza meg egy roncsauto, tudom, ez nem volna szükseges, de a sracok ennek örülnek, igy kompromisszumot kellett kötni, hogy halak legyenek es ne tengeri malac.) Szoval a giccsek mellett meg van nehany fam, meg egy kövem. Hasznaltam vizelökeszitot mikor feltöltöttem es vizcsereknel is. Bakteriumkulturat tettem a szüröbe inditas elött es egy keveset a vizbe is.
2017. dec. 25. 16:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, én fogalmaztam rosszul. Szóval vagy a plattik + corydoras, vagy rajhal + corydoras. A kettő együtt már sok lenne. :) a platti + corydoras mellé még mehetne egy db betta, ha gondolod, mert ő még bele fér :)
2017. dec. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
oke, ertem, köszi szepen.
2017. dec. 25. 18:57
 13/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
A plattik szerintem is jó választás, több színváltozata van, válogathatnak közülük a gyerekek kedvükre valókat. Egy kis csapat coryval kiegészülve szép akváriumod lehet, semmi mást ne tegyél melléjük. Viszont egy maréknyi tüskéshínár nem ártana még, leültetni sem muszáj, vagy esetleg valamilyen más úszó növényzet ami tetszik. Egy kupac moha is jól mutatna a fákon, köveken. Változatosan etesd őket, mehet nekik a fagyasztott állati eledel a mixek,a forrázott zöldségek és a vegyes tápok is heti 2-3 alkalommal. Érdemes többféle kaját tartani és konyhában fellelhető zöldségekből is adhatsz mellé. A harcsáknak is megfelel ami ezekből lehullik a talajra. Ha kedvezni akarsz nekik akkor néha alaposan átmosott élő tubifexet is adhatsz, a plattiknak élő vizibolhát és sórákot. Ha félsz a fertőzésektől akkor keltess sórákot és zsírtalanított, kiáztatott és lefagyasztott pulykaszívet is reszelhetsz nekik egy sajtreszelővel, mindegyik szeretni fogja, heti 1-2 alkalommal adható.
2017. dec. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat, sokat segitettetek.
2017. dec. 26. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!