Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a halnak?

Mi lehet a baja a halnak?

Figyelt kérdés
Vettem egy 25 literes akváriumot, hogy abba szüljenek a halak. Raktam bele növényeket és Bio-startot is. Másnap beleraktam egy guppit és csak a víz tetején van egy helyben, nem úszkál és kapkodja a levegőt. Levegőztető van benne. Valami baj van az akváriummal vagy csak nagyon stresszel a hal amiért átraktam egy másik akváriumba.A víz 26-27 fokos melegítő is van. ( kisebb, tisztább, kicsit fényesebb, másabb vizű, és egyedüli akváriumba)

2018. jan. 13. 18:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
55%

Tisztázzuk, tehát frissen vettél egy akváriumot, feltöltötted és beleraktad a halat. Kérdezed mi a baj? Hát pont ez, nem tartottad be a 2-3 hét bejáratási időt. A bio-starttal is max 1-2 hétre csökkenthető le. Hogy raktad bele a halat? Kimerítetted hálóval és bele a másikba? Mert akkor az 1-2 fokos hőmérséklettől és vízparaméter változástól is sokkot kapott.

Levegőztető van benne, teljesen felesleges. De szűrő is van? Mert azon lenne a hangsúly.


És mekkora akváriumból való a guppi hány hal közül? Rendszeresen csinálod a részleges vízcseréket? Csak mert van egy ilyen hogy "öreg akvárium szindróma", egy elhanyagolt nem karbantartott akváriumban a részleges vízcsere olyan hirtelen érinti a halakat hogy elpusztulhatnak benne, itt nem részleges vízcseréről van szó hanem hogy teljesen új vízbe került.

2018. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
A másik akvárium 100 literes, kb 2-3 havonta cserélem le a 15%-át, igen hirtelen átraktam. Beépített szűrő van benne. Akkor rakjam vissza halat?
2018. jan. 13. 18:49
 3/37 anonim ***** válasza:
55%
Az alapján amit privátban írtál hogy 25-30 hal van a 100 literesben már biztos hogy az a helyzet amit írtam, nem tudom milyen fajták de még kisebb fajta halból se mehetne ennyi. A vízcserék szörnyen ritkák, hetente kéne 20-30%-ot cserélni. A helyzet az hogy a halak több mint felétől sürgősen meg kéne válni, de szerintem nagyon magas szintű a mérgezés.
2018. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

A 100 literes akvárium vizéből kellett volna feltölteni a 25 literes akváriumod .

Így lehet elpusztul.

Lehet jobb lesz ha visszarakod. A vízcserét sűrűbben kellene csinálni , mert ez így nem egészséges.

2018. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Amúgy 26-27 fok nem túl sok, tudom meleget szeretik de 28 fok fölött már kevés az OLDOTT oxigén a vízben! 24-26 a jó nem?????? Nekem is voltak guppijaim, sosem volt 26 foknál több szépen szaporodtak. De ez most mellékes.
2018. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a guppik érzékenyek az oxigénhiányra! kifejezetten.
2018. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Ja meg beleraktad a kőkemény vadiúj vízbe? az nem jó..állni kell hagyni 2-3 napot minimum..mi történt a halacskáddal?
2018. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Csak egy helyben van a víz tetején.

Az akvárium tartalma:

2 szifó

3 zebra dánió

9 neon

2 törpegurámi

3 törpesügér

3 molly

3 razbóra

4 harcsa,

3 alganyaló

6 guppi

2018. jan. 13. 19:12
 9/37 anonim ***** válasza:
79%
Már ne is haragudj, de ez nagy bevásárlás, nem egy akvárium. lehet piroskezetnyomni
2018. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Jól megvannak, nincs bajuk szerintem a hal mennyisége nem olyan nagy probléma. Előbb utóbb úgy is elkopnak.
2018. jan. 13. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!