Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor néznek már utána az...

Mikor néznek már utána az emberek egy állat igényeinek a megvásárlása előtt?

Figyelt kérdés

Felháborító ami ezen az oldalon megy, és ez csak az állatkínzások nagyon kis százalékát tárja fel. Az emberek olyan könnyedséggel vesznek magukhoz állatokat mintha egy darab ruhát vennének a boltban. Sem a kutyák speciális igényeinek nem néznek utána, nem érdekli őket ha fél centis szőrrel a kutya kint tölti a telet a mínuszokban, sem az n em érdekli őket hogy 20 literes akváriumokban nem tarthatnak 25 halat...


Utána meg mind jön ide, mindnek sír a szája hogy valami baja van az állatának, amikor meg rávilágítunk a gondokra nekik áll feljebb.


Tudom hogy volt egy ilyen típusú kérdés ma, de engem most az érdekel hogy miért nem lehet előre tanulni egy állatfajról amit tartani szeretnénk? Hisz mondjuk nekünk se lenne mindegy hogy csak úgy csórén kiraknának minket valamelyik sarkköri részre és éljünk ott, vagy mi se szeretnénk öt négyzetméteren leélni zárt ablakkal az életünket (már amennyit élhetnénk még ilyen körülmények között).

Miért ilyenek az emberek? Kezdem elveszíteni a hitem és a türelmem az ilyen kérdések miatt, és mindnél ugyanaz a forgatókönyv, napi több ugyanolyan is van, már kezdem azt hinni hogy valami unatkozó kis troll csinálja ezeket.



2018. jan. 13. 20:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, állatvédelem kategóriába akartam rakni.
2018. jan. 13. 20:21
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Tudod az a baj, hogy hol tanuljon az ember? Mindenhol ahol csak kérdez az ember, mert nincs elég tudása hozzá ilyen válaszokat kap. Lehetne normális válaszokat adni sokkal kevesebb probléma lenne.
2018. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hol tanuljon? Tucatjával hemzsegnek a szakkönyvek és weboldalak a szakirodalmakkal!


És nem a kérdezéssel van a baj, ha valaki idejön egy normális kérdéssel a halvásárlás előtt szerintem nem kap rossz válaszokat (amellett hogy maga is megkereshetné neten az anyagot mert bizony google a barátunk). Az a baj hogy szinte kizárólag már akkor sápítoznak amikor megvan a baj, mert előtte nem néztek utána semminek.

2018. jan. 13. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Te még csak most kezded elveszteni a hited az emberekben? Nagyon fiatalka lehetsz. Vagy igen-igen szerencsés.
2018. jan. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szabályozni kellene az állattartást mert az átlagember ehhez sajnos túl hülye és érdektelen. Kommandó kellene aki bemehet a kertbe és ellenőrizhet, kobozhat, bírságolhat.
2018. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Is-is, fiatal felnőttként fiatal vagyok még és szerencsés is, mert a környezetem és a családom nagyon állatszerető és felelősségtudó volt egész életemben.


Most kicsit viszont elharapózottnak érzem a dolgokat ezen az oldalon is, mármint ez előtt is voltak itt ilyen kérdések, de most már csak ez szerepel itt.

2018. jan. 13. 20:42
 7/8 anonim ***** válasza:
adom kérdező
2018. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Láttam már olyat kereskedésben, hogy apa fogta a karjában a 3 éves gyekeret, mentek végig az akváriumok mellett, és azt vették, amire rámutatott a gyerek, kb 6-7 különböző halat.
2018. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!