Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi legyen a halakkal?

Mi legyen a halakkal?

Figyelt kérdés
Ha fel akarom számolni az akváriumom, mit csináljak a halakkal? Egy éve próbálkozom, már mindent megtettem nem kis pénzt öltem az egészbe, de az alga mindent tönkre tesz. Meguntam. A felszereléssel nyilván semmi gond, majd eladom, növények sem izgatnak, de mit csináljak a halakkal? Főleg hogy valamelyiknek az egészségével kapcsolatban sem tudom azt mondani hogy oké. Megölni biztos nem tudnám őket.
2018. jan. 22. 17:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Vannak kisebb kövek bent, azok algásodnak, de sztem full algamentest nagyon nehéz elérni. Néha kiveszem, lesikálom. Valamivel csak agyon kell ütni az időt!!!
2018. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nehéz ezt belőni. Az erős áramlás is kedvező egy csomó algának és az sem jó ha áll a víz. A belső szűrő egyébként nem ajánlott nagyobb akváknál már, de majd szerintem neked is megjön vele a gond ahogy megül benne a mulm, arról nem is beszélve hogy hetente, havonta lehet takrítani. A külső szűrőm kivezető ága fodrozza a vízet, nincs nagy áramlás, de van áramlás. Én inkább a talajomra gondolok, hogy a homokba belerohad a növény, de most megint 20 000 JBL manado, megint egészet kipaterolni, újra rakni és TALÁN jó lesz. A kék alga nagyon nem egyszerű dolog, nincsen rá egy bevált eljárás hogy eltüntessem és kb ez a legveszélyesebb mert elveszi az oxigént. Nincs hozzá már kedvem. Rohadt sok pénz és idő rá lett áldozva, nem arról van itt szó hogy lusta voltam, mert nem igaz, nem arről hogy nem költöttem rá mert nem igaz.


Neked egyébként a kevés fény miatt működik én pedig mindenképp élőnövényeket akartam, nagyobb a fényigényük, de vele ugye jön az alga is. Ki kell alakítani tápozással egy egyensúlyt hogy növények elvigyék a tápanyagokat az alga elől, na ez nekem nem sikerült ...

2018. jan. 23. 13:35
 13/15 anonim ***** válasza:
Nincs sok halam, 14 meg egy cpo. December eljén raktam össze másodjára, két hete nekiláttam a porszívózásnak, alig jött valami. A fényt nem véletlen vettem ilyen alacsonyra, lehet ide is szép növényeket találni. A 10 órát is lecsökkentettem 8-ra. Bőven elég. De hát a te döntésed, beszéltem pár emberrel akinek volt akváriuma, az hiányzik, de a macera ami vele jár, az nem. Mindenki így volt vele. A sok kudarc elveszi az ember kedvét. Üdv.
2018. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ui. Csak azt sajnálom, hogy akinek működik, az most hallgat. Zárójelben: ha talaj, akkor miért megint a drágában gondolkozol?
2018. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Előtte egy olcsó kavics talaj volt, azzal is gond volt és azt mondták hogy nem jó.
2018. jan. 23. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!