Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kezeljem az uszonyrothadá...

Hogy kezeljem az uszonyrothadást a bettámnál?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg az első bettámat. Most van életemben előszőr halam. Még nincs hozzá szűrőm, meg fűtőm, mert hónap végén kaptam valakitől és csak kb az alap dolgokat tudtam neki megvenni. Most fogom majd ha megkapom a fizetésemet. Szóval 5 l akváriumban van, és csináltam még a kezelés előtt egy 100% os vízcserét, majd az eladó a baktopurt ajánlotta. Tegnap csöpögtettem bele 5 cseppet , ma semmit, és holnap is ennyit fogok. Kaját úgy olvastam hogy nem szabad neki adni, más szerint meg lehet csak kicsit, most 1 szem tápot adtam, amúgy fagyasztottat szoktam neki adni, és most is azért mert már majdnem 1 hete nem eszi meg a kaját és elég gyengének néz ki. Szóval az adagolás után mi a teendő? Most nekem elég zöld a vizem, mondják hogy a 4. napon megint csináljak vízcserét 50% ot, de nem nagyon értek hozzá mindenki mást ír. Egyébként egy nap 2-3 x felmelegítem 28 fokra a vízét, és letakarom az akváriumot hogy ne fázzon meg.

2018. febr. 4. 18:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok regényt írni-ide pedig az kéne-de azért pár mondat. Hátha megérted. A halak testében is van só, úgy mint minden élőlény esetében. Ők édesvízben élnek, aminek a sótartalma 0. A víz megpróbálja a nála sósabb környezetet felhígítani, ezért a halak bőrén keresztül sok víz jut a szervezetükbe. Annyi, hogy inni nem is isznak, vagy csak keveset. Na már most szegény halacs, hogy védje a sót, sokat pisil. Igaz hígat, de sokat. A te halad gyakorlatában a saját vizeletében úszik. Ezt a szennyezést kell megszüntetni, első lépés a hígítás, ezért kell nagyobb akvárium több vízzel. Neked se mindegy ha bepisilsz lavórban ülve teszed, vagy a Dunában. Amíg ilyen kicsi edényben van-és ezt ne nevezd akváriumnak, mert nem az-addig kár gyógyszerezni. Azért rohad az uszonya. Röviden ennyi, az hogy mitől akváriuma az akvárium, annak nézzél utána.
2018. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Ha elolvasod a válaszaimat, és a kérdésemet egyszer normálisan akkor megtalálod a kérdésemben a választ :) Nem akarom ismételni magam. De hogy neked könnyebb legyen: igen, olvasok róla.
2018. febr. 4. 18:56
 23/29 anonim ***** válasza:
Akkor ha tudod, hogy venned kell neki mindent, nagyobb akvárium kell és tanulni kell róla, mit vársz tőlünk? Azt már elmondtuk, hogy öt literben a baktopur nem fogja meggyógyítani, mert benne rohad a hal a saját végtermékében. Adagolhatod akárhogy, maximum ha beleöntöd az egészet könnyítesz a szenvedésein és hamarabb kimúlik. Más nem tudunk mondani, csak hogy vegyél meg mindent ami neki kell, és ott aszerint adagold az új helyen ahogy a csomagoláson van. De gondolom ezt te is tudod mert látom mindent tudsz csak nem értem miért kérdezel akkor.
2018. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Egyébként meg volt vízcseréje hetente, szóval nem tudom hogy a pisije okozhatta e...De akkor a barátom hala hogy hogy meggyógyult amikor az övő 10 literesben volt mármint oda tette át amikor beteg volt és meggyógyult tök hamar? Nem igazán értem. Hiszen az sem sokkal nagyobb az 5 literesnél. Nem azért mert mindent jobban tudok csak érdekel.
2018. febr. 4. 19:02
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan, hogy karanténakvárium. Ha van egy beteg hal el kell különíteni a többitől, erre alkalmas lehet már egy 10 literes akvárium is végszükség esetén, de abba ugyanúgy kell szűrő és fűtő, viszont napi 10%-os vízcseréket kell csinálni. Normál akvaristáknál azért a karantén akvárium is minimum 30 literes, de legalább 20. A hangsúly azon van hogy van benne szűrés, fűtés és sűrűbb vízcsere. Ebben a kezelés ideje alatt nagyon jól elvan a hal, általában amint kigyógyul a betegségből még 1-2 hétig karanténban tartják benne, utána megy vissza a rendes nagy akváriumba.

De nálad se szűrő se fűtő ráadásul a víz hőfoka is folyamatosan ingadozik, ebből így nem lesz semmi.

2018. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

A kereskedőnek nem az állat jóléte számít, dolgoztam kisállatboltban, vajmi keveset értettek az akváriumhoz, díszhalakhoz, elég volt egy lelkes halkedvelő....


Mihamarabb szerezz be egy komplett akváriumfekszerelést, szűrőkkel, mindennel együtt, egy elégséges méretű akksit, mert ez, így ebben a formában állatkínzás!


És üzenem az ajándékozónak, hogy nêzze meg e kérdést, és rajon, hogy miért pofázzák a felelős állattartók, állatvédők, hogy NEM ajándékozunk állatot!!

2018. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. febr. 4. 19:23
 28/29 Salx Narval ***** válasza:
Nézd leírnám én neked, hogyan alkalmazd a szert de nálad nincsenek meg a feltételek, ha ennyi vízbe erős levegőztetés vagy szűrés nélkül belecsepegteted a gyógyszert az akár meg is ölheti a haladat, továbbá fixen kellene tartani a hőfokot, nálad egyenlőre ez sem lehetséges. Ekkora akváriumnál napi szinten kellene 1-1,5 liter vizet cserélni ami klórtalanított, vagy állott víz és azonos hőfokú az akvárium vizével, hangsúlyozom, hogy ez max szükségmegoldás lehet pár napig és nem hetekig. Amíg nincs egy 30-40-literes akvárium teljes felszereléssel, tető is kell, addig nem tehetsz mást mint amit írtam, az-az napi szinten cserélsz 1 1,5-liter vizet és próbáld fixen tartani a hőmérsékletet. Sajnálom ilyen körülmények mellett nem lehet segíteni többet.
2018. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Megértem, megértettem, csak felidegesített hogy rögtön kioktatást kaptam amikor én is tudom hogyan kell és normálisabban is le lehetett volna írni. Köszönöm tényleg akik tényleg normális stílusban válaszoltak.
2018. febr. 4. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!