Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kezeljem az uszonyrothadá...

Hogy kezeljem az uszonyrothadást a bettámnál?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg az első bettámat. Most van életemben előszőr halam. Még nincs hozzá szűrőm, meg fűtőm, mert hónap végén kaptam valakitől és csak kb az alap dolgokat tudtam neki megvenni. Most fogom majd ha megkapom a fizetésemet. Szóval 5 l akváriumban van, és csináltam még a kezelés előtt egy 100% os vízcserét, majd az eladó a baktopurt ajánlotta. Tegnap csöpögtettem bele 5 cseppet , ma semmit, és holnap is ennyit fogok. Kaját úgy olvastam hogy nem szabad neki adni, más szerint meg lehet csak kicsit, most 1 szem tápot adtam, amúgy fagyasztottat szoktam neki adni, és most is azért mert már majdnem 1 hete nem eszi meg a kaját és elég gyengének néz ki. Szóval az adagolás után mi a teendő? Most nekem elég zöld a vizem, mondják hogy a 4. napon megint csináljak vízcserét 50% ot, de nem nagyon értek hozzá mindenki mást ír. Egyébként egy nap 2-3 x felmelegítem 28 fokra a vízét, és letakarom az akváriumot hogy ne fázzon meg.

2018. febr. 4. 18:00
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Te tudod mekkora az 5 literes akvárium? Mert azért kissé túlzás egy befőttes üveghez hasonlítani...Ahol egyébként eddig tök sokat úszkált egész nap és semmi baja nem volt.
2018. febr. 4. 18:29
 12/29 A kérdező kommentje:
Jó én itt lezártam a kérdést. Teljesen mind 1 milyen akváriumban van jelenleg a vizét akkor is kezeltetni kell, szóval tök mind 1. Ha az adagolásra ad valaki tanácsot akkor azt köszönöm szépen. A többiek hozzászólását inkább nem is firtatom. Csak úgy szólok hogy az is úgyanúgy állatgyilkos aki a tapasztalatlant ahelyett hogy felvilágosítaná az adagolásról csak kötekedik amikor ez csak átmeneti. Minden perc/nap számít. Na sziasztok.
2018. febr. 4. 18:32
 13/29 anonim ***** válasza:

Igen, nekem otthon van 5 literes befőttes üvegem, konkrétan kovászos uborkát szoktam elrakni benne nyáron, de mindegy. :D


Oké, nagyon okos vagy akkor váltsd meg a világot, de egy hét múlva írd meg hogy hány napot bírt még ki a hal mielőtt elpusztult. Nincs adagolás tippje se senkinek mert nem 5 liter vízhez van, és akkor se kellene adagolni hogyha normális környezetben lenne. Volt olyan bettám akinek uszonyrothadása volt a boltban, ingyen odaadták mert a boltos csak lehúzta volna a klotyón, hazahoztam egy normál akváriumba és majdhogynem magától meggyógyult. De persze itt senki nem ért a halakhoz, csak te csinálod jól és mindenki fogja be mert a mi célunk csak is az hogy a te kis lelki világodba tapossunk. És az ember azt hinné hogy egy felnőttnek van már valamennyi magához való esze, hát szép.

2018. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen bajokra a metilénkék színezéket szokták ajánlani. Egyébként bármennyire is kapálódzol, te is beleestél a maguktól minden felelősséget elhárítók csapdájába, amikor a "kereskedésekben így tartják" az egyetlen indokod. A kereskedő el akarja adni, ő mindent el akar adni és nem akvarista szakember.
2018. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

[link]


itt is antibiotikumos megoldást javasolnak, csak azzal az a baj, hogy nagyon drasztikus és csaknem minden mikroorganizmust kipusztít (ráadásul nem 5 literes medencére alkalmazzák) és utána a lesz, mint a jól megkezelt embernél, hogy még egy ártalmatlan baktérium is megtámadja majd később.

2018. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
A barátomnak is bettája van, ő 30 literben tartotta és be volt járatva előtte, és ugyanúgy usszonyrothadása volt. Betette ezután egy 10 literes akváriumba és bakto tabsal és xanta mixel meggyógyult :) Aki jönne azzal hogy a kis akvárium a hibás
2018. febr. 4. 18:48
 17/29 anonim ***** válasza:
69%

Köszi a privátot, nem kellett volna:


"Csak úgy szólok kedves szakértő, hogy a barátomnak vannak halai és 10 literbe rakta amikor uszony rothadása volt pedig 30 literben tartotta és előtte bejáratta, és meggyógyult bakto tabsal és xanta mixel :) de azért látom az okoskodás megy.


és attól hogy kapok fizetést miért jelentené azt hogy felnőtt vagyok? másrészt meg kikérem magamnak ezt az írásmódot, én segítségért jöttem, nem kioktatásért, úgy látszik te sem tudsz mindent a halakról hiszen akkor tudnád hogy bárkinél előfordul ez a betegség, általában a ross vízminőség miatt de ezer oka lehet még. Remélem most boldogabb lettél hog a saját nyomorodat kiadtad egy idegennek."


Nem tudok mindent a halakról, mert senki sem tud, azzal tisztában vagyok hogy "ezer oka lehet" de nálad biztosra lehet mondani hogy az az oka, hogy nem tartod megfelelően. Hiszen az alap igényeiből mit biztosítottál neki? Maximum azt hogy vízben van egyáltalán.

És nagyon nagy tévedésben vagy, mert mindenki segítene neked, el is mondtuk többször is hogy mi a baj, ellenben te megsértődtél és csak mentegetőzöl hogy ezért meg azért nem tudsz neki jobb helyet biztosítani, meg így és úgy jó ez neki, úszkál és nagy hely a befőttesüvegnyi víz.


Tudod hogy kéne minimum kinéznie egy betta akváriumnak? Így körülbelül: [link]


Nálad kb mekkora helyen van? Ekkorában, ez kb öt liter: [link]


Na érzed már a különbséget? Mert ha nem akkor komoly gondok vannak. Szimplán el kellett volna ismerd hogy igen, nem biztosítod az alapigényeit és beteg, de hétfőn mész és veszel mindent neki. Ehelyett neked áll feljebb és nekem írogatsz privátokat, holott nyugodtan mondhatod itt is hozzászólásban, mert nem szeretem azokat akik privátban szájalnak.

2018. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de félreértettél eléggé, mivel írtam már a kérdésemben is hogy ez csak átmeneti ahogy kapok fizetést viszem is a nagyba. :) Meg fűtője lesz, szűrője, stb.
2018. febr. 4. 18:53
 19/29 anonim ***** válasza:
És tanulsz is róla? Mert annak nem látom hajlamát, csak a kifogásokat hogy "mindenhol mást írnak, az eladó ezt mondta stb".
2018. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Amúgy nem akkora az ötliteresem de mind 1 :D inkább hagyjuk. És nem is ilyen köralakú. Kicsit el vagy tévedve számilag de nagyon. ÉS eze a héten lesznek ezek megvéve ait le is írtam és most átmeneti megoldásnak mivel caak ez van, erre kértem megoldást. Talán olvasni kellene megtanulni mielőtt elitélünk valakit.
2018. febr. 4. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!