Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen az amikor egy akvárium...

Milyen az amikor egy akvárium alatt összeroppan a bútor? Járt már valaki így, vagy ismertek olyat akinek nem bírta?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom elképzelni hogy történhet. Mármint tudom hogy a nagy súlynál főleg a hosszú akváriumoknál középen alátámasztás nélkül vetemedik a lap és megsüllyed középen, ott még el is tudom képzelni hogy összerogyik de például egy zárt szekrénynél vagy komódnál már annyira nem tudom elképzelni.
2018. febr. 20. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Inkább a lábak szoktak eltörni, amennyiben lába van a bútornak. Ezért jobbak azok, amelyeknek nem lába van, hanem teljes vagy nagyobb felülettel érintkezik a talajjal. Ismerősöm így csinálta meg, miután a lábak nem bírták.


Nekem 800literes akváriumom van, 12-es üvegből, ami úgy mindennel együtt (homok, víz, stb.) úgy 1tonna körül van. Ekkora súlyt már nem mernék bútorra rakni. Nekem 40x40 és 40x50-es zártszelvényből van, gyakorlatilag egy téglatest, ami az "élei" mentén és keresztben 2 merevítővel is érintkezik a talajjal.

2018. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, egy ilyen gigászi akváriumnak már jó erős tartás kell. Emlékszek amikor én a 200 literesemhez vadásztam bútort mert nem találtam megfelelőnek a gyárit, már össze vissza erősítettem egy komódot ami így végül is jól bevált, de azért kicsit aggódtam mert ilyen méretnél már ajánlották nekem is a zártszelvényes megoldást.

Kicsit dilemmában vagyok most, mert van egy kis szekrényem, "szoknyásan" megy körbe le a földig az éle tehát nem lábakon áll, viszont hátul csak vékony furnér lemez van és az nem megy le a földig. Van rajta egy kis garnélás akvárium és most megesett a szívem egy nagyobb bettás akváriumért, de nem tudom mit bírhat, más helyem meg nincs.

2018. febr. 20. 19:05
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Előbb fog az üveg szetdurrani egy nagy könyves szekrény tonna feletti , attól mégse fél senki h az fog összedőlni. 🙂
2018. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Szóval brutál túl parazod, nem ikea bútorra kell tenni, asztalos megépíti.
2018. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Fa állvány is lazán elbír 1-2 tonnát első.
2018. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá hogyha egy polclapot elfektetek még a szekrény tetejére és arra rakom középre a 40-50 literes akváriumot hogy kivezesse a súlyt a két szélére és dupla olyan vastag legyen a fenti bútor lap akkor esetleg elbírhatná? Talán egy ekkora akvárium súlya nincs több hatvan kilónál mindennel együtt.
2018. febr. 20. 21:11
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak volt olyan, hogy az Ikea-s komódja behajlott középen, mert ott nem volt lába, de nem dőlt össze. Rövidebb volt a 120 literes akvárium, mint a komód, így nagyon a közepét nyomta.

Személy szerint én nem vagyok híve annak, hogy láb nálküli bútor legyen az akvárium alatt, mert szerintem fontosak az állítható lábak, hogy be tudjuk szintezni a bútort. 3 akváriumbútort is építettem, és ezek alá lehet kapni igen masszív állítható lábakat. a mostani 243 literes alatt is 6 darab befúrt láb van. ilyen:

[link]

2018. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salx Narval ***** válasza:
Olyan esetről már halottam én is, hogy kitörött a bútor lába, vagy, hogy oldalirányba szétment a bútor mert nem volt rendes merevítése és nekidőltek a gyerekek. Nem igazán jellemző szerintem az ilyen baleset mert azért józan paraszti ésszel is felmérhető, hogy mit bírnak egyes bútorok, inkább a túlbiztosítás a jellemző mert félünk, hogy eltörik és eláztatjuk a lakást. Rám is jellemző a para én is túlbiztosítok mindent.:D
2018. febr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tegyél az akvárium alá konyhaiunkalapot, akkorát hogy körbe felfeküdjön a bútorra. Arra polifom, és az üveg. Az nem hajlik meg, 45cm széles bútoron van 65 centis lap, azon 105 literes akva.
2018. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100 literes akvárium egy normálisan megtervezett, összerakott bútor simán elbír, ezek a mai ikeás meg többi vacak multi által összerakott valamik viszont nem nagyon bírják el.
2018. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!