Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen az amikor egy akvárium...

Milyen az amikor egy akvárium alatt összeroppan a bútor? Járt már valaki így, vagy ismertek olyat akinek nem bírta?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom elképzelni hogy történhet. Mármint tudom hogy a nagy súlynál főleg a hosszú akváriumoknál középen alátámasztás nélkül vetemedik a lap és megsüllyed középen, ott még el is tudom képzelni hogy összerogyik de például egy zárt szekrénynél vagy komódnál már annyira nem tudom elképzelni.
2018. febr. 20. 18:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ez tudtommal nem ikás bútor, már régen megvan. Hosszabb mint az akvárium lenne, az 60 centis lesz ez pedig kb 70 centi széles. Ráfektettem egy polclapot, arra tennék még egy kb másfél centis leszabott hungarocell kockát és arra polifoamot. Ha valamennyit középen vetemedik a bútor elvileg a vastagabb "puha" alátét az akvárium alatt ezt felfogja, ugye? Pici hajlás van a felső bútorlapban középen, de ez szinte minden bútornál van amit láttam. Az akvárium 54 literes lesz porózus aljzattal, elvileg 60 kg-nál nem lesz több.
2018. febr. 21. 20:04
 12/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem a polifoam önmagában is elég, felesleges habszivacsot is tenni alá. Azt nézd meg inkább, hogy az oldal irányú nyomára nem mozog e a bútor teteje, az a fő veszélyforrás ha oldalra kileng. Mondanám, hogy tegyél be egy középmerevítőt de egy 50-literes akvárium miatt az is felesleges. Ülj rá és mocorogj rajta, azonnal érezni fogod, hogy mennyire stabil.:D
2018. febr. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem az irodában egy sima bútorlapból készült iratszekrényen volt az 54 literes akvárium.

Pontosabban kettőn, a kettő szekrény találkozásánál. Ezért, hogy mindkét szekrény egyenletesen vegye fel a terhelést és a két szekrény különböző mozgása se legyen gond, vettem az obiban egy 60x30-as polclapot, mivel pont ekkora volt az akvárium. Erre tettem a hablemezt és úgy az aksit. körbe lett ragasztva öntapadós tapétával és kész.

Jónéhány évig bírta gond nélkül annak ellenére, hogy nagyforgalmú iroda és állandóan jönnek mennek az emberek, könyökölnek a szekrvényen, meg-meg lökik stb.

Aztán át lett rendezve a hely és átkerült az akvárium egy 80 centis szekrényre, középre. Ott kb 2 évig volt szintén gond nélkül. Talán még ma is ott van.


Itthon a 160 literes akksit egy varrógép állványra tettem. 2 db 100x40-es polcot tettem az állványra és arra a hablemez, akksi. kiválóan működött.

2018. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget és a megnyugtatásokat!

Hogy őszinte legyek tegnap este fél kilenckor már barkácsoltam a garázsban, hogy középen a bútor közepénél "abbamaradó" középső bútorlapot alulról alátámasszam és megmerevítsem, csak hogy nyugodt legyen a lelki világom. :D Emlékszek mennyit idegeskedtem a 200+-os akváriumnál, de nem gondoltam hogy ennyire bennem maradt a para hogy egy ilyen kicsi akvárium esetén is tudok majd így aggódni.

2018. febr. 22. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!