Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez miért nem számít állatkínzá...

Ez miért nem számít állatkínzásnak?

Figyelt kérdés

Mikor a teszkóban abban a kis akváriumban ott az a rengeteg nagy hal, hogy levegőt alig kapnak és egymásnak ütköznek folyamatosan... ez miért nem állatkínzás??? a halak talán nem állatok? vagy nem számítanak mert nem tudnak sírni meg ordítani hogy "ti barmok inkább öljetek már meg"?

Ez csak engem zavar?


2010. jún. 16. 18:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: Sajnos azért, mert ez marketing... és mint ilyen gazdasági irányzat, bizonyos ismertséggel bármit megtehet az ember :( A vevőket csalogatja a gondolat (de én még egy vevőt sem láttam így), hogy pár perce még élő halat tesz az asztalára, ezért feltételezi, friss és egészséges.... De nem hiszem hogy nagyon egészséges egy üvegbörtönben élő hal megevése, aki a társai ürülékét szívja be lélegzéskor és mindenféle növesztőtápot kap....
2010. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Még jó hogy ahol én lakok ott a tescoban nincs halas pult.
2010. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%

Hát egyértelműen az!!!Nagyon is kegyetlen módja az állatok kínzásának,mert a halak még kicsit se tudnak tiltakozni(pl ugatással).Összezsúfolva várják a dolgokat.Ja és ami engem múltkor a legjobban felháborított...hogy azokat a szerencsétleneket,miután kivették a vízből,nem megölik,hanem zacskóba teszik,aztán hagyják szenvedni és fuldokolni...borzasztó=@ és undorító!Múltkor egy házaspár a pénztárnál csak úgy bevárták a kosárba a halakat(zacskóstól),szerecsétlen meg össze vissza kepesztett a kosárba.Szóltam is nekik,hogy "na azért álljon már meg a menet" erre ők azt mondták,hogy ez nem fáj neki!Mondom,hogy" akkor érdemes lenne kipróbálni egy medencében zacskóba csavarva".

felháborító

2010. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

De tényleg nem lehet tenni ellene semmit? Nincs valami szabály, törvény vagy nyavaja? Én nem hiszem el hogy ez így jó, semmi érzés nincs már az emberekben? A csirkét sem élve vesszük, meg a disznót sem, meg hát semmit sem... akkor a halat miért kell? Hülyeség.

Nem lehetne nagy csapatban odamenni és... tenni valamit? Nem tudom mit... de csak felfigyelnének a sok emberre, odahívni médiát, akármi... mert ez így nincs jól cseppet sem.

2010. jún. 16. 18:57
 15/26 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos a legtöbb haszonállat szégyenletes módon van tartva nálunk.A halak sem képeznek kivételt.Egy nemzetet meglehet ítélni az alapján, ahogy az állataival bánik.Ezen a téren mi sem jeleskedünk, sajnos.
2010. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Én szoktam horgászni, de nagyon humánus módon, vissza engedem a halat, és nem bántom, nem hagyom vergödni a parton...stb. Sajnos látnátok sok orvhorgász hogy bánik a halakkal...
2010. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Ejnye városlakók! Vidéken nevelnek sertést, tartanak szárnyasokat, viszont nem tartozik a portájukhoz halastó. Télen, sokszor a húsért nyáron is disznóvágás, a baromfit meg megfogják, nyissz a nyakát, megpucolják, darabolják, főzik, lefagyasztják.

Nem csak a Tesco-ban, hanem minden élőhalat árusító helyen nagyméretű akváriumban vannak, tehát ne a Tesco-t szidjuk.

Arra kíváncsi lennék, milyen a kíméletes horgászat? Kézzel fogod a halat és elengeded? Vagy csalival, horoggal, amit aztán kiszedsz (kiszakítasz) a szájából, torkából, vagy ahol megakadt. Mert a horog az már csak horog marad. Nem tudja a hal kiköpni.

Az élelmezésicélra tartott haszonállatoknak már csak ez a sorsuk. Felnevelik, életét oltják, feldolgozzák, megeszik az emberek. Sokan ezen okok miatt lettek vegetáriánusok. De mennyivel humánusabb olyat ételt enni, amiben a hozzávalók ugyanúgy éltek, csak nem tudtak elmenekülni a kés elől? A növények is élőlények, amiknek nem csak a termését fogyasztjuk. Ja, a növények nem tudnak tiltakozni.

2010. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én vidékről származom, és a szüleim, nagyszüleim is tartottak disznót, baromfit, de tisztelettel bántak az állatokkal, és nem előzte meg a leölésüket kínzás. Pont olyan volt, amilyennek- ha lehet ilyet mondani- lennie kellett: gyors.
2010. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom hogy megölik az állatokat, enni kell, ez rendben van, de ne szenvedjenek ott napokig egy kis helyen 50-en összezárva miközbe láthatóan fuldokolnak. Nekünk is volt disznónk, csirkénk, libánk, de nem egy kishelyen bezárva tartottuk őket... amíg élnek legalább hagy éljenek rendesen. Ennyi szerintem nekik is járna.
2010. jún. 16. 20:56
 20/26 anonim ***** válasza:

ez tényleg borzalmas, én is mindig kiakadok tőle, nem is szoktam arra menni :SS

nemtom mit lehetne tenni...végülis tényleg törvény bünteti az állatkínzást és ezt meg csak lehetne annak minősíteni..:S

2010. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!