Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez lehet az uszonyrothadás?

Zsul86 kérdése:

Ez lehet az uszonyrothadás?

Figyelt kérdés

Majdnem két hete van meg a hím betta. Kb 25l vízben van. A víz 3naponta 30%-ban cserélve, frissítéskor kap a víz SERRA AQUATAN vízelőkészítőt is. Szűrő is van benne, esőztető módban, hogy ne legyen nagy áramlás, víz 26-28 fok között mozog. Egyedül van, kaját pedig SERRA BETTAGRAN-t kap napi 2x keveset.


Mit tegyek vele h meggyógyuljon vagy legalábbis ne romoljon az állapota?

Más jele nincs h beteg lenne, se fakulás vagy elszíneződés.

Elég mozgékony is, érdeklődik szinte minden után, étvágya is van rendesen.



2018. szept. 3. 18:09
1 2
 11/17 Bamboocha466 ***** válasza:

Mekkora a no2 illetve az no3 szinted?


Teljesen zöld (legalábbis annak tünik a képeken) a vized. Ez lehet a magas no3 szint miatt, ami miatt megbetegedhet a hal, illetve lassabban gyógyul.

Ezen -marmint a zöld vízen/algadodason- is segít az elö növényzet.

Orchidea szerü növényt nem ismerek, de sok mohafelenek nem kell közvetlen kapcsolat a talajjal.


Illetve vannak a felszínen úszó növények.

2018. szept. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb növényesítés ha beledobsz a vízbe egy marék tüskéshínárt, még leültetned sem muszáj (persze azért jobb volna.:D). Természetesen más növényekkel is próbálkozhatsz de már ez is barátságossá tenné a környezetét és szűrné a vizedet. Karácsonyra meglephetnéd magatokat egy 40-literes akváriummal.
2018. szept. 4. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Salx Narval ***** válasza:
Ja, én sem hinném, hogy ez úszórothadás, nekem is inkább mechanikai sérülésnek tűnik. Jó ötlet a napi 10% vízcsere egy darabig érdemes csinálni és fagyasztott kajával etesd a tápbot heti 1-3 alkalomnál többször ne add akármilyen jó minőségű.
2018. szept. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget.Sokat segítettetek, este neki is ugrok az új berendezésnek.
2018. szept. 4. 14:14
 15/17 anonim ***** válasza:

Sok sikert!


Még két gondolat:

1. Továbbra is figyeld a halad úszóit! Sőt, ha lehet akkor fotózd! Mivel te írtad, hogy nem egyik napról a másikra lett ilyen és van azért némi katyvasz a tartási körülményei körül, én nem zárnám ki egy mechanikai sérülés elfertőződését se. Nem kell ráparázni, de figyelj rá, ha ne adj isten igazam van, majd segítünk kikezelni ;)

2. Csodálom, hogy a többiek még nem kötöttek bele, de a Bettagran az lóf*** meg esti fény. Olvasd el az összetevőit: kukoricakeményítő, búzasikér, halliszt... egy alapvetően vízi rovarokra specializálódott halnak. Szóval hosszú távon baromi jó lenne, ha a Bettagran mellé még kapna fagyasztott vörös szúnyoglárvát, vízibolhát, sórákot... Ha jobb minőségű szárazat akarsz neki beszerezni, a Dennerle Betta Boostert ajánlom, annak még talán a legkorrektebb az összetétele.

2018. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Salx Narval ***** válasza:
Nekem is feltűnt, ezért is ajánlottam a fagyasztott kajákat fő eledelként. Lehet, hogy egy kis SERA Fishtamin, vagy TETRA Vital sem ártana most.
2018. szept. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi.Lépni fogok az ügyben. Ha kész az új akvárium jelentkezem.
2018. szept. 5. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!