Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A neonhalaknál normális, hogy...

A neonhalaknál normális, hogy a víz alsó részében úszkálnak csak?

Figyelt kérdés

2018. dec. 22. 19:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
vegyek hozzájuk még 10 neont, és akkor feljebb fognak úszni :D?
2018. dec. 23. 11:34
 12/20 anonim ***** válasza:

Feldobhatnál egy képet.

Mondhatnék 1-2 halat, de a neonok okkal vannak csak lent, attól, hogy teszel föléjük halakat, nem szűnik meg ez az ok.

Szóval beszédes lenne egy kép, milyen környezet van az aksiban. Ha olyan a helyzet, bármilyen más halat melléjük rakhatsz, azok is stresszelni fognak.

2018. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Salx Narval ***** válasza:
Nem, nem azért ajánlottam, hogy feljebb mennének ha többen lennének, csak gondoltam ha már neon legyen egy szép raj.:D Feljebb talán akkor mennének ha dúsabb növényzet lenne a felszínen, úszó, lebegő növények is, ezek tompítanák a fényt és menedéket biztosítanának. Fekete lágyított és enyhén savanyú vízben is jobban éreznék magukat. Nem kifejezetten felszínen úszó halak mint pl a díszcsukák, baltahasúak, vagy fecskendező pontylazacok. A tetrák is szeretnek közép és felső rétegben lenni 300-liter körül bármelyikből tarthatsz egy kis csapatnyit.
2018. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, most nincs fényképezőm sajnos. Ajánlásotokra vettem még 10 neont, ill. az eladó is azt mondta, hogy ők nem fognak soha teljesen fent úszni.

Hirtelen annyi pénzt nem szeretnék rákölteni az akváriumra, hogy vegyek sok nagy növényt.. majd megnőnek ezek, amik vannak.

Az eladó azt ajánlotta, hogy veszek rasborát az fent úszik, valamint szeretnek a neonokkal vegyülni. Így tettem, igaza lett, most picit feljebb húzzák a neonokat így már nem néz ki olyan hülyén az akvárium. De most sokszor középen van egy nagy lyuk :D Amikor elválik a két csapat egymástól.

Még annyit ajánlott, hogy tegyek 2-3 kisebb vitorlást még bele. Hát kb 250 liter víz van benne

2018. dec. 23. 16:38
 15/20 anonim ***** válasza:

Igen, ékfoltossal sokan kombinálják a neonokat.

Látványra lehet megoldást nyújthat, de ettől még tartom amit leírtam, egy stresszes környezetben ők is lehetnek stresszesek. Azt pedig kerülni kell. Sok baj okozója.

2018. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
hát a növények magasságáig úsztak alapból ami kb 20-25 cm. Most sokszor felé mennek ez stresszeli így őket?
2018. dec. 23. 16:53
 17/20 anonim ***** válasza:
Miért akarsz minden szinten halat látni ? Szépnek szép de az már halászlé lesz .. a balta hasú az a víz felszín alatt tartózkodik ! Nekik fedett akvárium kell mert ki ugorhat . Nehogy túl told a létszámot mert nem fogod benne örömödet lelni ..
2018. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
most közel 40 hal van benne ha beleteszek még 2-3 vitorlást akkor sok lesz :)?
2018. dec. 23. 18:53
 19/20 Salx Narval ***** válasza:
Amit én ajánlottam az egy maréknyi pl tüskéshínár a vízre dobva vagy bármilyen más úszó növény, ezek igazán nem kerülnek sokba és egy maréknyi elég belőlük mert szaporák. Ékfoltosakat azért nem ajánlottam mert nem illenek egy zömében dél-amerikai halakból álló akváriumba, őket inkább gurámikhoz társítanám de ettől eltekintve lehet őket együtt tartani ha ez téged nem zavar. Ha nem vettél volna razbórákat azt mondanám, hogy mehet 1 pár viti de így már nem ajánlanám, ingerelni fogja ezeket a nyugis halakat a sok apró össze vissza úszó jószág és előbb utóbb elkezdik ritkítani őket ( amúgy általában megvannak a neonokkal, ritkán bántják őket, konkrétan egy esetről tudok ahol vadászott a hím viti a neonokra, guppikra). Szerintem ez így most elég, ne tegyél bele mást max egy anci párt gyökeret és bújót de csak ha már dús a növényzet.
2018. dec. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
rendben, köszi szépen a válaszokat. megfogadom :)
2018. dec. 27. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!