Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Demény a kötsög. Káros vagy...

Demény a kötsög. Káros vagy hasznos?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerű blog lett a Demény nevű vizsla. Már rádióműsorok és tv felvételek készülnek róla.


A minap beleolvastam a blogjába, ahol az vált ki felháborodást a Demény hívekben, hogy egy pórázon sétáltatott tacskó gazdija szóvá tette, hogy Demény - aki egyébként nem behívható, a gazdáját nem tekinti falkavezérnek - póráz nélkül rárontott. A deményisták szerint ez vicces és a pórázasok bénák, nincs életterük. Akkor mit írt volna a blogjába, ha Deményt szétszedi egy kuvasz miután odarohant hozzá? Az is vicces lett volna?


Az tényleg vicces, ha egy kutya nem hallgat a nevére és a 4 sávos úton rohangál? Az tényleg poénos, ha kiskutyákra ráront a parkban, stresszeli őket? Ne az lenne a normális, ha a parkban , ha más és a saját kutyám védelme érdekében pórázon sétálna???

Nem viszi el ez a tulajdonképpen neveletlen kutya rossz irányba a kutyás társadalmat? Mert van ami vicces, de van ami káros. Csak megfogalmazás és nézőpont kérdése.



2013. szept. 30. 16:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/144 anonim ***** válasza:
91%
A kommentek bénák,a blog maga eredeti,ezért csak ezt olvasom.Nekem az egész arról szól,hogy kellő humorral és iróniával kell kezelni az élet nem mindig felemelő helyzeteit ,mert akkor még örülni is tudunk.Szóval nem kell rágörcsölni,nekem ez az üzenet.
2013. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/144 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit sarkítod a dolgot szerintem. Van ebben humor, ha érted és érzed a szarkazmust. A blog kifejezetten vidám perceket képes okozni az arra vevőknek. Csak érteni kell. Na meg az sem rossz dolog ha ismered Demény gazdiját. Nem kell mindent készpénznek venni. Egyébként is kezd szerintem az a falkavezér hisztéria kicsit rossz irányba mozdulni.
2013. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/144 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem emiatt a blog miatt lesznek a jövőben is neveletlen kutyák. Akik benne vannak a kutyázásban komolyabban, azok úgyis értik a humort amit közvetít a blog, akik meg mindent véresen komolyan vesznek azok meg kiakadnak rajta.

Ettől függetlenül azt én sem tartom helyesnek, hogy egy póráz nélkül sétáló kutya engedély nélkül menjen oda egy pórázoshoz, mert tényleg lehet belőle baj, ami miatt nem kellene szidni a pórázosokat meg kifikázni. Simán lehet, hogy már épp suliznak a kutyával, hogy megoldják az adott problémát, de a másik fél csak annyit lát, hogy a pórázos kutya őrjöng.


Szóval persze, vannak dolgok amiben nem értek egyet a gazdival, de anélkül, hogy ismerném én sem alkotok se róla, se a kutyájáról véleményt, ahogy neki sem kéne az ismeretlen kutya-gazda párosról véleményt alkotni.

2013. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/144 anonim ***** válasza:
88%
Ez a blog az, ami. Szubjektív írások egy kutyáit imádó gazditó. Lehet vele egyet érteni,meg egyet nem érteni, de szerintem nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Egy kicsit ezt a pórázas sztorit amúgy is felfújta szerintem a Gazdi is,meg a kommentelők is,ilyen szituk nap mint nap adódnak. Én olvasom,szerintem szórakoztató,néha elgondolkodtató.
2013. szept. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/144 anonim ***** válasza:
87%
Nem olvasom a blogot, de amit hallok belőle, az alapján azt mondanám, hogy ez a Marley-szindróma, avagy a szórakoztató rossz példa esete. A Marley-n végig téptem a hajam, aztán a végén mégis sírtam. Ez van. Lehet káros is, de az intelligensebb olvasó valószínűleg megérti, hogy nem szakmai jellegű írásokat olvas, hanem szórakoztató irodalmat.
2013. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/144 sippara ***** válasza:
75%
Olvasni én is olvasom, de a pórázas sztori - illetve az, ahogyan az (egyébként teljesen jogos) "utórengéseket" a gazdi kezelte - nekem is betett. Persze, nyilván tökaranyos, hogy van egy totál neveletlen, behívhatatlan, kontrollálatlan kutyám, csak ne mondjuk már, hogy ez a normális, azt meg pláne ne, hogy jó. Az esetre visszautaló poszttal meg gazdi olyan egyértelműen magyarázza a bizonyítványát és mutogat mindenki másra, hogy nekem az már túllép a humor határán és inkább az undorítóság felé kacsintgat.
2013. szept. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/144 anonim ***** válasza:
56%
Volt olyan bejegyzése is, amikor Deményt támadta meg egy másik kutya, még fotókat is tett fel a sérülésekről. Úgy látszik, abból sem tanult a gazdi. Én sajnálom, hogy pont ez a blog lett ilyen felkapott, szerintem nem érdemlik meg a hírnevet, annyira nem szuper, sem olvasmánynak, sem szakmailag.
2013. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/144 Akiteki ***** válasza:
65%
Egy darabig olvastam, aztán már idegesített. Elfogult gazdi, bár a stílusa nem rossz, de ennél jobbakat szokott írni egy ismerősöm a kutyáiról, csak ő nem csinált blogot belőle és ekkora reklámot.
2013. szept. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/144 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is bejött egy darabig és annak ellenlére, hogy szívügyem a kutyanevelés el tudtam tekinteni ettől, mert nem ilyen szemmel olvastam. Viccesnek, jópofának tartottam, okozott pár vidám percet, de aztán meguntam, már valahogy túl mesterkéltnek, marketingesnek érzem.
2013. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/144 zsuzsabazsa ***** válasza:
89%

Nekem tetszik éppen a különcsége végett. Tetszenek a pont ideillő fotók is. Inkább olvasok egy ilyen pernahajder kutyáról szóló cikket, mint egy tökéletesen jól neveltről.

Bennünk is van rossz és sokszor szeretnénk kitörni, de a megfelelni akarás végett, és hogy mások csak jókat mondjanak rólunk, ezeket a tulajdonságunkat leplezzük.


Demény a kötsög-ben van kurázsi.

2013. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!