Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyorsan pusztulnak el...

Milyen gyorsan pusztulnak el rosszul tartott halak?

Figyelt kérdés
Van egy akváriumunk, itt olvasgatva, egyértelmű hogy mindent elrontottunk: kicsi akvárium, rossz víz, kicsi szűrő-ami ráadásul mintha nem is működne pedig itteni tanácsok szerint eheim márkajú-túl sok halunk van, nem ebbe az akváriumba valók, nem járattuk be az aksit nem karanténoztuk az új halakat, egyszerre tul sok halat tettünk be....stb stb stb . Figyelem a halakat, mindenféle tüneteket látok-vakaroznak, ferdén vannak a vízben, pipálnak, fehér a székletük, szóval bediagnosztizáltam az összes létező halbetegséget tüneteik alapjan. Kérdés: ha betegek a halak valóban es rosszak a körülmémyeik kb mennyi ideig maradnak életben? Évekig-hetekig-napokig???? Milyen gyorsan pusztulnak el ilyen körülmények között?
2019. febr. 23. 18:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Napok vagy hetek kerdese sajnos.

Milyen halaitok vannak mekkora akváriumban?

2019. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Aktív eutanázia, talaj-kuka, víz-wc, akvárium-padlás.

Ne kínozd tovább őket.

2019. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Egyébként valóban szívem szerint azt tenném. Ez a legidiótább hobbi és a leghülyébb ötlet az állatok közül. Rossz választás volt. De nem akartam kutyát, mert reggel megyünk este jövünk életvitel mellé nem jó macskát utálom, hörcsög éjszakai állat így lettek a halak.

De mi van, ha egyébként rosszul gondolom es cseppet sem döglődnek, semmi bajuk? Szóval aktiv eutanázia helyett megvárnám az önkéntes kipusztulást. A kérdés ez mikor várható? De konkrétan is, ha vakarózás darakór, ezt olvastam legtöbb helyen-az milyen gyors lefolyású betegség, cca másfél hónapja vakaróztak-azóta már meg kellett volna jelennie a betegségnek vagy nem darakór miatt vakaróztak? Vagy nem is vakaróztak hanem játszottak, mert láttam egy ilyen videót amin guppik játszottak cimmel volt, de ott is azt írták kommentben, nem jatszanak, darakórosak.

2019. febr. 23. 18:59
 4/20 A kérdező kommentje:
Viszont emeltem a víz hőmérsékletet most kb 26 fokos, nem vakaróznak, nem pusztulnak és nem latok rajtuk elváltozást.
2019. febr. 23. 19:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak azert, hogy legyen, nem muszaj allatot tartani.. esetleg probalhatnal vmit tenni ertuk, mielott kipurcantod oket.
2019. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Másik kérdésem, először voltak garnéláink. 4 db. Míg 3 guppival voltak együtt, aktivan elöl voltak, úszkáltak, egyáltalan nem bujtak el. Mikor betettük a többi halat, eltűntek. Ők meg lehetnek még valahol? Valamelyik nap éjjel láttam mind a négyet, itt ott. Meg néha látok egyet (nem tudom mindig ugyanazt vagy másikat) úszkálni. El tudnak ők így tűnni?
2019. febr. 23. 19:06
 7/20 anonim ***** válasza:

Erős a gyanúm, hogy troll vagy. Olvasd már el mit írtál.

De ha nem, hát azt kell mondjam az akvarisztika nem mindenkinek való. Bár könnyűnek tűnik, egy örökös küzdelem.

2019. febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Írd már le egyszer azt, amit eddig nem tettél:

Hány liter?

Hány és milyen fajta hal?


Ettől függ hogy napok vagy hetek vannak hátra szerencsétleneknek. De ennyi mindent nem tudom már elképzelni, hogy el lehet rontani, és pont rá egy nappal rá is jönni.

2019. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Bár troll lennék, de nem az vagyok. Igen már rájöttem, hogy nem egyszerű és nem való nekünk. De belekerültünk ebbe a helyzetbe, most már csak az a kérdés, mikor engedhetjük el ezt a dolgot végleg.


54 l, 4 guppi, 3 sziffó, 5 fantomlazac meg garni 1 db tuti.

2019. febr. 23. 19:31
 10/20 A kérdező kommentje:

1 bepakoltuk aksit: kiderült ki kellett volna mosi mosott kavicsot, kifőzni. Na ez megtörtént.


2 akvárium bejaratas: meg volt a 3 hét, de lecseréltük a vizet, sima csapvízre, akkor kiderült klór kiölte a bacikat, szóval kezdhettük előlről, másodszorra már csak 2 hetet jarattuk , de vettem vízkezelőt, bacikulturat


3 megvettük a garnikat, azt mondták ha éketben maradnak akkor rá 1 hétre jöhetnek a halak


4 megvettük a fent említett halakat. Ezeket javasolták a kereskedésben. Megesküdött pasas hogy eleg a gyári szűrő, ennyi es ilyen hal mehet, egyszerre


5 vettem egy eheim szűrőt. Jelenleg két szűrő megy.


Hát így, nem volt nehéz elrontani, sőtannyi kellett elmentem egy állatkereskedesbe. Lehetett volna rosszabb is, mert 2l/ sziámi harcossal indultunk volna, kereskedő szerint az is jó lett volna.

2019. febr. 23. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!