Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok? Szeretnék egy...

Mit ajánlotok? Szeretnék egy betta akvárium szettet, viszont nem tudom melyik jó, akinek van esetleg leirná a véleményét.

Figyelt kérdés
minimum 3 rekeszes legyen, minden tartozékkal együtt ( talaj, dekoráció mellékes), a rekeszek kivehetőek, "formálhatóak" legyenek. előre is köszi

2019. márc. 11. 14:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Úgyis kell mindegyiknek ekkora élettér, úgyhogy a legegyszerűbb annyiszor 30 literes akvárium, ahány bettát akarsz.

(Egyébként már boltokban se kis edénykékben tárolják őket, hanem nagyobb társasokban, egymás mellett - a legtöbb helyen)


Szóval úgyis kéne 60 vagy 90 literes medence, ha elválasztósat akarnál, de annak semmi értelme.

Szűrést se lehet megoldani. Fűtést se lehet 1 fűtővel megoldani. Ha az egyiknek véletlenül lesz valami fertőző baja, abban a pillanatban a többi is elkapja.

Úgyhogy ez így teljesen értelmetlen.



Olyat tudsz csinálni, ha a hang nem zavar, hogy 30 litereseket veszel, mindhez fűtőt, üvegtetőt , mindent.

Az egyedüli amivel talán spórolhatsz, ha 1 db erősebb (nagyon erős) légpumpát veszel, ezt az akvárium fölé kell elhelyezni, de viszonylag hangos, és 3-felé osztod a levegőt, és szivacsszűrős megoldással szűröd az akváriumokat , és akkor nem kell 3 db belső motoros szűrő mindhez.

Ennyi amit spórolni tudsz, én mondjuk biztos nem így csinálnám, de végül is ez is életképes.

2019. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Skid05 ***** válasza:
71%
A 30as már egy legitim méret egy gerinces jószágnak, az alatt meg csak a gerinctelenek tartanak gerinceseket. Az említett kisebb bettakirakatok rosszabb helyeken csak az eladást szolgálják, felelős akvarista számára nem alternatívák. 100-150 liter környékén több betta nőstény is szóba jöhet, van helyük egymás elkerüléséhez. Bár feltételezem nálad csakis hímekről lenne szó, ott még ez sem működik, egyenként 30 literekkel kéne számolni. A 30ast rendezd be egy bettának, és tanulj róluk, hogy az az egy is megérje az öregkorát.
2019. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ezt a rekeszes megoldást én csak olyan értelemben tudnám elképzelni, amilyet egyszer nagyon régen egy videóban láttam bettáknak. Csináltatott akvárium, legalább méter hosszú volt, de nem volt túl mély, se túl magas mellette, ha jól emlékszek majdnem száz literes volt. Beragasztott üvegvezetőkkel be lehetett helyezni fekete rácsos elválasztót, amin a halak nem láttak át, de a víz áramlott (ez valamiféle szövet volt ha jól rémlik, kerettel), külső szűrő szűrte, egyik felén a bevezető ág, másikon a ki, így minimálisan volt áramlás, a halakat nem zavarta. A három rekeszbe három betta volt tartva, így a majdnem száz literből azért fejenként jutott harminc körül, mert persze elvesz belőle az aljat meg a dekor.


Na esetleg így kivitelezhető lenne, de egy ilyen aksi megépítése, elhelyezése, berendezése, a külső szűrő, gyártott állványzat több, mint százezer felett jönne ki.


Csak tudod azt nem értem, hogy miért nem elégszel meg egy db bettával, max később veszel több akváriumot és tartasz többet?

2019. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!