Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás erőssége az akváriumba?

Laci199 kérdése:

Világítás erőssége az akváriumba?

Figyelt kérdés
Adott a 60 L-es akváriumom egy gyári T8-as 15W-os csővel, jelenleg day light csővel, ami gondolom nem elég egymagában a növényeimnek. Jövőhét elején veszek hozzá fényterelőt, de ha jól tudom az max 25W hatásra tudja feltolni a teljesítményét. Lecseréljem még esetleg a világítócsövet Warm Light típusra? Hátha az segít még? Előre is köszönöm a segítségeket!

2019. márc. 16. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyárilag nincs fényterelő?

Hát... csodát ne várj ettől se. Klasszikusan a legárnyéktűrőbb növények élnek meg ezalatt, fényterelő ide vagy oda.

Fénycsőből jó a daylight. Igazából csak plusz fényforrás jelentene érdemi különbséget.

2019. márc. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" ha jól tudom az max 25W hatásra tudja feltolni"


Ezt rosszul tudod. A 15 watt az 15 watt. Fényterelő nélkül több megy kárba, azzal kevesebb.

2019. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Skid05 ***** válasza:

Terelőre olyan +tizenpár %ot szoktak volt mondani, a 25w értéket erős túlbecslésnek érzem.

Ha ez daylight akkor ugye 4700K körüli, a meleg fehér 2500-3000K még rosszabb, mert nincs benn elég kék spektrum. Ha más csövet akarsz kipróbálni, akkor a 865ös fényszín számú (ez inkább a hideg fehérhez áll közelebb) lenne a legjobb, de nagy változást nem hozna. Ami érdemit hozna az plusz egy cső lenne. Amúgy néhány fajnak terelőzve már elég lesz.

2019. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem! Vannak ehhez szakik akik esetleg be tudnak tolni nekem a gyári mellé plusz egy fénycsőt? vagy próbálkozzak led-el, az is elég lehet?
2019. márc. 16. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Á, ez egy villanyszerelőnek nem munka, hacsak ismerősöd nincs aki szabadidejében megcsinálja.

Inkább részletes leírásokra keress rá, sokan bővítették már + 1 csővel a gyári tetőt.

De ledből is létezik már elég erős fajta, a legerősebbekkel érdemes próbálkozni, nem ilyen dekorációs leddel, hanem amit önálló világításra is ajánlanak.

Azok merev alu sínen vannak, hogy legyen elég hőleadásuk.

2019. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2019. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. márc. 16. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Viszont gyári tetősnél, ha nincs klímád a lakásban, akkor nyáron problémás lehet a vízhőfok.

Nekem 240-es akváriumnál, mikor beraktam a harmadik T5-ös csövet, akkor esténként már jéggel kellett hűtenem a vízet, pedig "csak" 28 fok volt abban a helyiségben, így inkább a nyitott, és függesztett lámpás megoldás felé fejlesztettem.

Ilyen oldalról lehet jobb lenne valamilyen LED-es megoldás.

2019. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!