Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről az összeál...

Mit gondoltok erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

112 literes akváriumba tervezem a következő halakat:

4 párduccsík

10 galaxy dánió

8 luminatus kalászhal/vagy törpe pettyes kalászhal/ vagy werneri kalászhal


+1 algázó géb (utóbbiban még nem vagyok biztos)


Érdekelne a véleményetek magáról az összeállításról, rendben van-e ez a halmennyiség? Illetve örömmel fogadnék tanácsot olyantól, akinek van tapasztalata hasonló társítással, hogy melyik kalászhal lenne a legmegfelelőbb a három közül ebbe a társaságba.


(Szűrés: egy régi szivacstöltetes belső szűrő, és egy JBL i100 egy modul szivaccsal és két modul siporax minivel töltve.

Viszonylag sok növény van, de low-tech, CO2 diffúzor nélkül, folyékony CO2-t használnánk)



2019. ápr. 22. 16:04
 1/3 Skid05 ***** válasza:

Ami a kalászhalakat illeti, egyrészt egy friss családról van szó az akvarisztikában, éppen ezért az elérhetőségük szerintem máig limitált néhány szaküzletet kivéve. Ez alapján azt mondom, hogy a 3 közül amelyikhez hozzájutsz ;) Másrészről ezen a fórumon nem gondolnám, hogy tobzódnak a kalászhal-tartók, (de ne legyen igazam), sőt arra sem fogadnék, hogy másutt igen idehaza.


De hogy érdemit is szóljak, a társításban én nem látok kivetnivalót, a kH-t meg a hőfokot belövöd, a lágyabb víz a növényeknek is jól jön. Egyedül a szűrésen akadtam fenn, mert lehet ez a motor A*** besorolású is, de 5w az 5w. Kicsit sűrűbb növényzet már vészesen belassíthatja az áramlást, ha nincs még meg, az árát is mérlegelve én nem venném meg, ha megvan akkor meg próba. A növényezés mellett azért elégséges kiúszótér is maradjon a fenti mozgékony jószágoknak. Ami a talajt illeti a párducok miatt éles (zúzott bazalt etc) ne legyen. Úszó növényzet szintén hasznos erősebb lowtech fény mellett.

2019. ápr. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kzs ***** válasza:

A "galaxy dánió" az nem "gyöngydánió (Celestichthys margaritatus)" akar lenni?

Mert ha az (és szerintem az), vedd figyelembe, hogy nano-hal (vagyis kicsi), és csapatban él. Tehát sok kell belőle: egyrészt azért, hogy mutasson, másrészt pedig hogy jól érezze magát. Egyébként ritkán lehet kapni, és elég drága is.

De ez elmondható a törpe kalászhalakra is.

Az algázó gébet nem javaslom, ellenben a párduccsíkból vennék még többet (akár tizet is)

Talajnak egészen apró sódert javasolnék (a homok elvileg jobb lenne, csak az a baj vele, hogy felkavarodva bejuthat a szűrőbe, és tönkreteheti azt).

2019. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A vizet kevertágyas műgyantával lágyítom az akváriumhoz, szóval a keménységet be tudom lőni, azzal nincs gond. Nyáron lehet kell majd hűteni picit, van ventilátor az akveszhez, ha az sem elég, akkor is megoldom majd, szóval a hőfok is rendben lesz.

A talajom JBL Manado, ami tudom, hogy nem ideális, de még járható középútnak gondoltam.

Úszótér szerintem lesz elég, inkább hátul vannak magas növények.

Én úgy látom, hogy egész rendben van az áramlás, amit a két szűrő kelt az akváriumban, szóval remélem ezzel sem lesz gond.

Igen, a galaxy, az a gyöngy dánió. Volt már nekem régebben, és az Akvaguru oldalon azt olvastam, hogy már 6-os csoportban is jól megvan, ezért gondoltam, hogy egy 10-12 példány már biztosan jól meglesz, meg mutat is.

10 párduccsíknak szerintem messze kicsi lenne ez az akvárium, nem akarom, hogy túl nagy legyen a vízterhelés.

Hadd kérdezzem meg, hogy miért nem javaslod az algázó gébet? Nem kötekedni akarok, csak szeretem tudni az okokat.

2019. ápr. 23. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!