Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pickup belső szűrő miért...

Pickup belső szűrő miért csinálta ezt? Víz ph értéke mitől változott meg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Üdvözlet mindenkinek!


4 hónapja indítottam el Eheim aquastar 54 Literes LED-es akváriumomat. Benne a következő halak vannak: 2 páncélos harcsa, 4 felnőtt + 4 kis platti, 2 szívóharcsa. Nem túl sok növény beültetve + némi dekor.

2-3 hetente végeztem 30%-os részleges vízcserét, egész eddig csapvízből.

JBL EasyTest 6 in 1 tesztcsíkkal nézegettem mindig a víz tulajdonságait és rendben is voltak egészen a legutóbbi vízcseréig, azaz múlt szombatig.

Akkor ugyanis 50-50%-ban csapvíz-RO víz kombinációval végzem el a cserét. Ezt azért csináltam, mert 8 napja vettem a 2 db szívóharcsát, akiknek túl kemény a tatabányai csapvíz.

Cserét követő napon végeztem egy tesztet, és a víz ph értéke 9 fölé tolódott! :( Miközben az eddigi 4 hónap alatt mindig 7-8 között volt!

Az első kérdésem, hogy mi okozhatta a ph ilyen mértékű eltolódását?


A legutóbbi vízcseréhez tartozik a másik kérdésem is, miszerint a csere alkalmával a pickup szűrőt is kitakarítottam, mert már nagyon koszos volt. A szivacsot csak kinyomkodtam. Az akváriumba való visszahelyezés és bekapcsolás után azonban a még benne maradt koszt visszanyomta az akváriumba! :(

Erre irányul a második kérdésem: hogyan kerülhettem volna el ezt a szörnyűséget?


Nem tudom, hogy emiatt, vagy a ph növekedése miatt, esetleg valamilyen fertőzéstől, de sajnos másnapra meghalt 1 felnőtt platti és 1 szívóharcsa is. :( Igaz, a platti már a vízcsere előtti napokban is elég passzív volt.


Kérem, aki tud, segítsen/okosítson! :)



2019. ápr. 23. 16:01
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még egy verzió:


Az milyen, ha lekezelem parakillel az egészet, szűrővel együtt. Így "leszedálódik" ugyan a szűrő, viszont a kezelés után adok a vízhez indító baktériumkultúrát?

2019. jún. 18. 13:55
 32/54 Skid05 ***** válasza:
A képeken sajnos nekem pont a kérdéses rész az, ami legkevésbé látszik. Lehet egy gombás folt is, a darakór apró, csak a ráeső fényben megcsillanó pöttyökkel jelentkezik. A parakill mértékig mondjuk a gomba ellen is felveszi a kesztyűt. Próbálj a hal úszójára fókuszálni, meg az egész akiról is nyomhatsz egy képet.
2019. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:

Így este már lelassulnak, így könnyebb volt lefotózni:


[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem valamelyik képen elég tisztán látszik mi ez.


Ez pedig egy kép az akváról:

[link]

2019. jún. 18. 18:28
 34/54 A kérdező kommentje:

Ha a tünetek indokolják a parakill használatát, akkor hogy csináljam?

1. nap 50 liter víznek megfelelő mennyiség

2. nap semmi

3. nap 50% vízcsere


Ezután újra végig kell csinálni a 3 napot, vagy elég ennyi?

2019. jún. 18. 20:37
 35/54 Skid05 ***** válasza:

A képek alapján nem látom okát, hogy azonnali kezelést indíts el, ha több folt jelenik meg akkor lépj. Viszont a növényzet tápozását folytasd szorgosan mert szükség lesz rá, ha naponta is tudod adagolni az a legjobb. Sikerült tápot választani hosszabb távra?


Az esetleges kezelés így nézne ki darakór ellen:

Készíts ki minél több csapvizet (ha azt is használsz), hogy a klór kipárologjon, fél nap elég neki. Ha felhasználtad már bekészítheted a következőt.

A vízbe oxigént kell bejuttatni. A gyógyszer és a meleg miatt hatványozottan. Ehhez kell egy levegőztető (légpumpa+porlasztó), nem kell nagy, de fel kell pörgetni a gázcserét.

[link]

[link]

[link]

[link]


A szűrőt szivacsát vedd ki, a szűrőt a gyógyszer beadást követően szivacs nélkül járasd egy 10 percet az akiban, hogy elkeverje a szert. Majd öblítsd le a szűrőt rakd vissza a szivacsát és egy vödör pihentetett vízben járasd tovább a szűrőt, egészen addig amíg a kezelést követő vízcserék le nem zajlottak (7.nap). A víz fűtését (fűtőt "kalibrálni" kell) éjszakára is fel kéne vinni 29 fok környékére, a parazita fejlődési ciklusát felgyorsítandó. Kaja a teljes kezelés alatt szünetel, elvégre szűrés nem lesz.


A kezelést megelőzően egy talajporszívót megejtenék.

1. nap: gyártó által ajánlott mennyiségű parakill be (becsült nettó víztömegre)

2. nap: -

3. nap: vízcsere 50%

4. nap: gyártó által ajánlott mennyiségű parakill be (becsült nettó víztömegre)

5. nap: -

6. nap: vízcsere 50% (talajporszívóval egybekötve)

7. nap: innentől lehet a hőfokot levinni naponta 1 fokot és indítani egy óvatos etetést; a vízcserék 2-3 naponta 10-15%; szűrő vissza, aktív szén bevetése erősen javasolt a gyógyszermaradványok ellen, bacikultúra is hasznos (viszont nem helyettesíti a szűrő teljes arzenálját)

A gomba elleni parakill annyiban eltér, hogy a hőfok emelés kimarad.

2019. jún. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a profi, teljes körű leírást a parakill alkalmazásáról!

De ne legyen rá szükség!


Növénytáp: Természetesen tudok naponta is adagolni belőle. Neptun növénytápsóból vettem 3x40 ml-t. Napi 2 ml elég belőle?

Ha elfogy, beszerzem Dennerle-t, ami ugyan drága, de egyszer már elindult tőle valami.

2019. jún. 19. 09:44
 37/54 Skid05 ***** válasza:

Próbáld ki napi kettővel, meglátod mit tapasztalsz.

[link]

2019. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jelentkezem, ha valami történik (akár jó, akár rossz).
2019. jún. 21. 22:40
 39/54 A kérdező kommentje:

Szia! Hallgatásom nem tartott sokáig. :)


Nézegettem, milyen szereket lehet kapni gombára. Sera Mycopur és Omnipur termékekkel van tapasztalatod? Parakill helyett ezek hatásosabbak lehetnek gomba ellen?

Ami nem volt egyértelmű: az Omnipurra azt írják 22 csepp (1 ml) 20L vízre, és ha 1 hétig nincs javulás, megismételhető a kezelés. De ez a 22 csepp egyszeri beöntésre értendő, vagy naponta 22 cseppet kell beönteni egy hétig?

Köszi!

2019. jún. 23. 14:33
 40/54 A kérdező kommentje:

Régen jelentkeztem. :) Június óta hála Istennek nem volt újabb áldozat. A megmaradt 8 platti + 1 oto tök jól megvan.

Megy a heti 20% vízcsere sera aquasafe vízkezelővel, és naponta 1 ml Neptun növénytápsó.

Újra megpróbálkoztam a Limnobium Laevigatummal, de nagyon hamar kipusztult. :(

A nagyobb gondom viszont, hogy durván jön a fonalalga! Már a díszekre is ráment, nagyon gusztustalanul néz ki.

Esetleg erre is tudsz valami gyógymódot?

Köszi!

2019. szept. 6. 11:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!