Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pickup belső szűrő miért...

Pickup belső szűrő miért csinálta ezt? Víz ph értéke mitől változott meg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Üdvözlet mindenkinek!


4 hónapja indítottam el Eheim aquastar 54 Literes LED-es akváriumomat. Benne a következő halak vannak: 2 páncélos harcsa, 4 felnőtt + 4 kis platti, 2 szívóharcsa. Nem túl sok növény beültetve + némi dekor.

2-3 hetente végeztem 30%-os részleges vízcserét, egész eddig csapvízből.

JBL EasyTest 6 in 1 tesztcsíkkal nézegettem mindig a víz tulajdonságait és rendben is voltak egészen a legutóbbi vízcseréig, azaz múlt szombatig.

Akkor ugyanis 50-50%-ban csapvíz-RO víz kombinációval végzem el a cserét. Ezt azért csináltam, mert 8 napja vettem a 2 db szívóharcsát, akiknek túl kemény a tatabányai csapvíz.

Cserét követő napon végeztem egy tesztet, és a víz ph értéke 9 fölé tolódott! :( Miközben az eddigi 4 hónap alatt mindig 7-8 között volt!

Az első kérdésem, hogy mi okozhatta a ph ilyen mértékű eltolódását?


A legutóbbi vízcseréhez tartozik a másik kérdésem is, miszerint a csere alkalmával a pickup szűrőt is kitakarítottam, mert már nagyon koszos volt. A szivacsot csak kinyomkodtam. Az akváriumba való visszahelyezés és bekapcsolás után azonban a még benne maradt koszt visszanyomta az akváriumba! :(

Erre irányul a második kérdésem: hogyan kerülhettem volna el ezt a szörnyűséget?


Nem tudom, hogy emiatt, vagy a ph növekedése miatt, esetleg valamilyen fertőzéstől, de sajnos másnapra meghalt 1 felnőtt platti és 1 szívóharcsa is. :( Igaz, a platti már a vízcsere előtti napokban is elég passzív volt.


Kérem, aki tud, segítsen/okosítson! :)



2019. ápr. 23. 16:01
1 2 3 4 5 6
 51/54 A kérdező kommentje:

Értem.. ez nem jó hír :( Ráadásul egy másik platti is elment tegnap. :( Lehet, hogy sajnos én okoztam a halálát az Omnipurral, bár már a kezelést megelőző napokban is rossz bőrben volt. Nyáron is volt időszak, amikor rosszul nézett ki, de akkor még összeszedte magát. Ő elég kis méretű példány volt, kb. 10 hónapot élt. Az lehet, hogy a többféle plattiból keresztezett példányok rövidebb ideig élnek és kevésbé ellenállóak?


A többieken egyelőre nem jött ki semmi, egészségesnek látszanak.

Megnéztem a tesztet: egy ún. TDS-t kalkuláltak először, ami 316 ppm lett. Ebből számították a KH-t úgy, hogy 20-szal elosztották.


A GH-ra csak egy tól-ig értéket adtak meg: 14-21 közötti.


Más: tanulva a mostaniakból, hétvégén végre felépítek egy karantént.

2019. dec. 16. 20:11
 52/54 A kérdező kommentje:

A karantén akváriumban is ugyanúgy hetente célszerű a vízcsere?

Egy 20 litereset szeretnék beállítani, talaj és lámpa nélkül, csak szűrővel és fűtéssel. Olvastam, hogy az eredeti akvárium vízéből célszerű feltölteni a karantén vízének felét. Ez szerinted is jó így?

2019. dec. 17. 23:48
 53/54 A kérdező kommentje:

Köszönök minden segítséget! Te mindent megpróbáltál.


Végül mégsem veszek karantént. Most, hogy meghalt 2 platti, a következő mutatja betegség jeleit. Mozdulatlanul lebeg, néha lassan mozog, és egy hosszú fehér csík lóg belőle.

Még megcsinálom a heti vízcserét tisztességesen, aztán ha pár hét után meghalt az összes halam, felszámolom az akváriumot.

2019. dec. 18. 19:48
 54/54 A kérdező kommentje:

Így 1 év akváriumozás után az a véleményem, hogy teljesen hálátlan ez a hobbi. Betarthatsz bármilyen alapszabályt, óvhatod a halakat bárhogy, minden energiát és időt ráfordíthatsz, nem fizetődik ki. Sőt, az egész csak idegeskedéssel telik, ami még több energiát felemészt.

Az egész éves akvázás csak küzdelem volt, eredmény nélkül.

2019. dec. 18. 19:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!