Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tehénnek hogy működik a...

A tehénnek hogy működik a tejtermelése?

Figyelt kérdés
Csak akkor termeli a tőgye a tejet ha vannak fiókái vagy akkor is ha nincsenek? Tehát ha veszek egy tehént akkor bármikor meg lehetne fejni vagy ahhoz kellene hogy legyen mellette tehénbak is?
2020. aug. 12. 17:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%

Tehénfióka???


Normál esetben csak akkor termel tejet ha van borja.

Az üzemben mindenféle hormonnal tömik őket amitől egyfolytában termeli a jó kis hormonos tejet...

2020. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

Tehénbak és tehénfióka?

Szerintem ezt még tanulmányozd át. Amúgy meg borjúnak és bikának hívják. A tehénnek csak akkor lesz teje,ha az vemhes lesz,de ez csak akkor következik be,ha van bika. Miután a borjút leválasztod (választási idő után) utánna fejheted,addig nem ajánlatos,mert a borjúnak ugye kell a tej. :)

2020. aug. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a kecskés??? Mert PONT az a helyzet, mint a kecskénél...


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__haszonallatok__10640..


Tehát: A tehénnek borja van. Az ivaros hím állatot bikának hívják. Ahogy a nőknek is szülés után van tejük, a teheneknek is, csak a teheneknél 300 napig adnak tejet ellés után.


Bocs, de sírok a r*högéstől!

2020. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Tehát ha leválasztom a kicsit akkor utánna fejhetem? A nagyot is fejhetem utánna? Meddig lehet fejni a leválasztástól?
2020. aug. 12. 17:59
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

A tehenet fejheted a borjút nem,mert az kicsi még(gyermek,ha így érted).

Megvan az adott laktáció.

Szerintem te ezt hanyagold.

2020. aug. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Mert? TE talán úgy kezdted meg úgy születtél, hogy mindent tudtál?
2020. aug. 12. 18:04
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Te messziről kerüld el az állattartást inkább!!!
2020. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Én kedves kérdező ebben nőttem fel,ezt tanultam,és a mai napig ezt csinálom. :) De igazad van,én nem valószínű,hogy mindent tudok. De én akkor inkább olvasok és a minimális szintet tudom.
2020. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
6. Nem, de jártam általános iskolába és ott megtanultam, hogy a tehénnek borja van és bika a hím szarvasmarha...
2020. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

Csak ezt kellett volna ÉRTŐN elolvasnod az újabb "gyöngyszemed" előtt: "Ahogy a nőknek is szülés után van tejük, a teheneknek is, csak a teheneknél 300 napig adnak tejet ellés után." - Gondold már végig! Az újszülötteknek van tejük vagy az anyáknak??? Egyáltalán, gondold már végig a FOLYAMATOT! A tej azért termelődik, hogy táplálja az utódot! Tehát az utódnak nyilván nem lesz teje! Ezt akkor is át kellene látnod, ha egy napig sem jártál volna iskolába!


Tényleg hanyagold ezt a dolgot, mert szegény állatokat egy hétig sem bírnád életben tartani!

2020. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!