Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem gondolják úgy sokan, hogy...

Nem gondolják úgy sokan, hogy a húsvétra felnevelt, majd levágott bárány elfogyasztása egyenlő a kannibalizmussal ? Illetve a "gyerek-evéssel" ?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 07:01
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
89%

Ezt így ebben a formában nem tudom mennyien gondolják, de mindenki azt eszik,amit akar. Ha te nem akarsz bárányt enni,nem kötelező.

A báránynál legalább a nagyüzemi húst elkerülöd , lehet valaki pedig így gondolkozik.

Én személy szerint nem nagyon szeretem a húst, úgyhogy sokat nem nyom a latban a véleményem ,nem eszem meg a bárányt (sem) ,mert nem ízlik . De kannibalizmusnak hogy lehetne nevezni,mikor nem a saját fajtársad eszed meg?

2022. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Azért a nem "nagyon szeretem a húst", de azért megeszem, azért eléggé semmilyen állásponmt szerintem. Én is megeszem, de mondjuk, ha tudom, valami bárány, galamb, nyúl, akkor kihagyom..
2022. febr. 5. 09:31
 13/38 anonim ***** válasza:
73%
Ez a kérdés miért nincs törölve mikor csak provokáció?
2022. febr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom így.


Az összes haszonállat azért van, mert úgymond megcsináltuk.


A nagyokos állatvédőknek is le kellene erről a témáról, na és a kutya-macskáról is állnia.


Kis hazánk egy fokkal sem lesz rosszabb hely, ha leölik a haszonállatokat, vagy fele ennyi kutya lenne.


De az nagy gond, hogy a fecskék száma drasztikusan csökkent.

2022. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Nem provokáció, csak belegondolva a "Bambi" is Walt Disney filmeken aranyos élőlény, a legtöbb állattartó meg gyereket nevelő/családos ember, és nem fér a fejembe a gyerek szobából kijőve honnan van ez a "kegyetlen álláspont" a kis, még gyakorlatilag gyerekkorú állatok iránt...
2022. febr. 5. 10:06
 16/38 anonim ***** válasza:
13%

Hallanád, hohyan sír egy kecskegida, mikor ölik!


Mint egy kisgyerek!

2022. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
16-os, Más kérdés, hogy a gázos vagy elektromos kábításnak min. 20 éve használatban kellene lennie már de minimum az EU tagság óta...
2022. febr. 5. 10:37
 18/38 anonim ***** válasza:
82%
Házi vágásnál nem jellemző a használata.
2022. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
90%
18. Mi használtunk.
2022. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Direkt nem elitettem a "kóser"-séget, ami ha a kábítás elmulasztását jelenti, -bármilyen okból-, az min. jó sok milliós bírságot kellene hogy jelentsen minden vágóhelyen...
2022. febr. 5. 11:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!