Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem gondolják úgy sokan, hogy...

Nem gondolják úgy sokan, hogy a húsvétra felnevelt, majd levágott bárány elfogyasztása egyenlő a kannibalizmussal ? Illetve a "gyerek-evéssel" ?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 07:01
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Sok haszonállatot nevelő gazda gondolja azért úgy, hogy azt az állatot, amelyik az életét adja azért hogy élhessünk, legyen mit ennünk, és ne egymást faljuk fel az megérdemel mindent a rövid Földi élete alatt is, és amikor befejezi azt azt is lehetőség szerint minimális szenvedés mellett kelljen befejeznie.
2022. febr. 6. 07:39
 32/38 anonim ***** válasza:
A kannibalizmus az lenne, ha embert ennél, ne tudom a baranyhusevésnek hogy lenne bármi köze hozzá.
2022. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Jelen esetben egy nem felnőtt egyed elfogyasztása is hasonlatos a kannibalizmushoz szerintem.
2022. márc. 22. 23:46
 34/38 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor kannibálok vagyunk.
2022. márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Sokan nem esznek azért és nem is gyilkolnak köjök-állatot, legalább azt megvárják, hogy felnövekedjen..
2022. márc. 23. 15:51
 36/38 anonim ***** válasza:
Egy nem felnőt egyed elfogyasztásának semmi köze a kannibalizmushoz, ugyanis a kannibalizmus azt jelenti, hogy a saját fajtársadat fogyasztod el.
2022. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
figyelj, nekem is morbid lenne ez a történet, ezért nem csinálok ilyesmit hogy felnevelek egy állatot és utána megeszem. de boltban is elég minimális húsféle (többnyire hal) amit én megveszek és elfogyasztom. ha téged zavar a bárányhús fogyasztása, akkor ne tedd, ilyen egyszerű. viszont van egy olyan oldala is a történetnek, hogy sokszor egy növényi alapú alternatíva hosszútávon több környezetszennyezéssel jár, mintha vki házilag megöl egy állatot és megeszi.
2023. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
37-es Itt az a "furcsa" hogy bárány a szerencsétlen, vagyis kifejletlen állat.. Ha legalább egy kis ideje lenne "élni" , de nincs neki mert máris megy az asztalra...
2023. ápr. 10. 14:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!