Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szereztem 8db tyúkot, amik 1...

Szereztem 8db tyúkot, amik 1 éve tojótápon lettek tuladagolva, tehát ketreces, tojáshajcsárság volt a sorsuk. Megkaptam 8db-ot,és igen csak kopasz, tollhiányosak is. Tyúkolba tettem őket, falusi helyen. Lesz ezekből valami még?

Figyelt kérdés

Én nem adok tojótápot nekik! Konyhai maradék, kukorica és dara, magvak stb...

Mondjuk néznek rám, hogy mi ez amit adok nekik... Csórikáim, eddig nagyon sterilek voltak.



2022. márc. 25. 19:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez őstermelőnek kell lenned és adóznod a bevételből, ha csak a falun belül értékesítenél mínuszba jönnél ki...
2022. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Oké...

Írok konkrétumot inkább, szimplán csak beszélgetés (tanácskérés) erejéig :)


Barátommal belevágnánk munka melett a tyúktartásba.


Hely van bőven.

Tyúkól nem gond.

Takarmány nem gond.


Ezeknél ne ragadjunk le. Köszönöm


Tehát legyen 200db tyúk első nekifutásra.


Őstermelőit kiváltom... Pipa.



Mit kell teljesítenem még?

Ha eladom a tojást, ahhoz elég az őstermelői?

Ha állományt cserélek, és levágom a régieket,és eladom húsárban... Ehhez is elég az őstermelői?

2022. márc. 31. 22:01
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyi falugazdászt keresd fel, minden kérdésedre tud válaszolni és az őstermelőit is tőle lehet kérni.

Igen kistermelőként húst is adhatsz el csak annak több feltétele van plusz rendszeres állatorvosi szűrés is kell.

Addig itt egy tájékoztatás (PDF formátum), te szerintem kistermelő kategóriába esnél a mennyiségek alapján.


[link]

2022. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
13+ Még annyi, hogy amit linkeltem elég régi tájékoztató és azóta lehet változott pár dolog, de ha komolyan gondolod elmész a falugazdászhoz neki mindent pontosan tudnia kell.
2022. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!