Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sokan szeretnek, tanyasi lét...

Sokan szeretnek, tanyasi lét szakértőinek kiadni magukat ? Viszont mikor pár egyszerű kérdésre sem tudnak válaszolni ? Te tudnál rá válaszolni ?! 1-Tönköly búzát cséplés után hogy tároljátok ?

Figyelt kérdés

2-Melyik lovat érdemes meg venni amelyik partnak felfelé vagy le felé legel ?

3-kacsa , liba hol érzi magát jól a csendes ringó vízben , vagy a mélyebb vízben ahol tótágast áll a csőre nem éri "meder " alját ?



2022. nov. 9. 17:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
100%
#13 Mondjuk pont a nyelvvel nem kéne jönni, önkényesen ráböktek, hogy a pesti dialektus az irodalmi magyar, minden más mehet a süllyesztőbe. Szerintem mondjuk nem baj, nekem fura is, hogy a kétharmad ekkora Írországban annyi nyelvjárás van, de pont nem a magyar paraszt tartotta életben a magyar nyelvet, hanem a magyar parasztra kényszerítették rá a nyelv egy adott változatát, hogy "mostantól csak ez a magyar".
2022. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 A kérdező kommentje:
42-es tisztán a magyart " érthetően" csak a magyar paraszt ember tudta beszélni és megőrizni erről van szó !
2022. nov. 9. 21:31
 43/78 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az agynak 5 fő területe van, nem kettő. Leírtam, bizonyos funkciókért meghatározott területek felelősek. A területek természetesen össze vannak kötve egymással, nem is tudom, honnan veszed azt, hogy ezt külön ringatással, mondókával kell összekötni. Súlyos esetekben, mint említettem, fejet ért sérülés esetén előfordulhat képességvesztés (hallás, látás, stb) elvesztése, mert az agyi zerület sérült. Ilyenkor az agy új idegpályákat alkot, más területek veszik át a sérült funkciókat, ez időbe telik, ezért kell újratanulni pl járni eg,es betegeknek. Itt sem szükséges se ringatás, se mondóka, ez baromság. Ahogy az áltudományos érvelések is, ahogy leegyszerűsítik az agyat gondolkodás meg erzelem kettősségére. Baromság.
2022. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
100%
#43 Te miről beszélsz? Mi az a tisztán magyar? Ugye tudod, hogy ahány tájegység, annyi beszédmód? Olyan nincs, hogy "tiszta magyar", semelyik nyelvből sincs "tiszta", max. mesterségesen. Lásd hoch deutsch, bajor, svájci német stb. Vagy brit, amerikai, ausztrál. Vagy kanadai francia, francia, svájci francia, észak-afrikai francia, pedig a franciák legalább nem hagyják burjánzani túlzottan a dolgot, ahogy a spanyolok és portugálok sem, de a különbségek megvannak. Nyugodj meg, a nagykunsági, a palóc meg az erdélyi ugyanazt a dolgot öt módon mondja. Olyan nincs, hogy tisztán magyar, akár városban, akár falun él valaki.
2022. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
100%

Példa a Dunning–Kruger-hatásra:


Ez. Itt.

2022. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező egyetlen tudományterülettel sincs tisztában, holott ő maga hozta fel ezeket a példákat. Nyelveszet, biológia, fizika, mind rohadt távol állnak tőle, ami kicsit erős, ahhoz képest, hogy azzal érvelt, hogy a parasztok a világon mindenhez értenek.


Szerintem meg inkább azt hiszik, hogy kva okosak, azok szokták max azt mondani, hogy mindent tudnak. Még a saját szakterületemen sem mondanám, hogy mindent tudok, nem hogy a világon mindent... nettó önteltség, butasággal párosulva.

2022. nov. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 A kérdező kommentje:

44-es de két fél tekéből áll, te funkciókról beszélsz én összhangról .

Látás, hallás stb... mind funkció, mechanizmus !

2022. nov. 9. 21:40
 48/78 anonim ***** válasza:
100%
#46 Sőt, a kérdező még annyit sem tud, mint az általa parasztnak titulált emberek adott témában 10 perc guglizás után. Szánalmas.
2022. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
100%
45, pontosan. Ha egy kicsit is utánaolvasna, rájönne, hogy mennyi mindenről mennyit NEM tud.
2022. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
100%

NINCS olyan, hogy nincs összhangban a két félteke, fogalmam sincs mit értesz ez alatt, rettentő tudománytalan kifejezés, MIT JELENT ez???


Az agyi területek össze vannak kötve egy egeszséges agyban. MI az, hogy nincs összhang???

2022. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!