Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan kel tartani? (többi lent)

Hogyan kel tartani? (többi lent)

Figyelt kérdés
Eldöntöttük/eldöntöttem hogy veszünk/veszek teheneket,ugyanis kiderült hogy a faluba lenne rá kereslet.A boltba múlt héten hallottam hogy várják már a tejes autót,meg azt a nőt aki mindig más faluból hozza a tejet,csak soká ér még ide.Ezekbe kérem a segítségeteket.Van egy istállónk,amibe régen is voltak tehenek,borjúk,marhák meg kecskék.Igaz,csak 1 ablaka van,de pont olyan oldalon van,hogy mikor reggel a nap süt,akkor bevilágítja az egészet,főleg ha kinyitjuk az ajtót.Kicsit régi már,lehet kéne rajta tatarozni,javítgatni. Magyar tarka tehenekre gondoltam,mert állítólag azokért kap az ember támogatást,30.000 vagy 40.000 ezer Ft.-ot. Nem csak a pénz miatt is,hanem régen is olyan teheneik voltak mamáméknak.Hogyan,és mivel kel őket etetni?A tej miatt tartanám őket.A fejést én kézzel gondoltam,ez lenne a megfelelőbb a kézi fejés?A legelőn,vagy a karámba milyen kis beállót célszerű kialakítani eső és hó esetén?Terület majd lesz még véve,mert csak 2 hegyünk van,az egyiken régen kukoricát ültettek,másikon meg 2 sor szőlő van,1 pince,meg gyümölcsös,megszántott föld amibe volt már krumpli,kukorica,uborka,tök.Van ott mellettünk egy hegyszomszéd,aki elvileg majd nekem eladja a hegyét.Van rajta pince,szőlős,gyümölcsös.Elég nagy neki az egész.Meg +-ba egy kis földterület.Ezeken a helyeken gondoltam legeltetni a teheneket,majd jó időbe kivezetném őket oda,be lenne kerítve,de tanácsot szeretnék hogy mivel lenne a legcélszerűbb lekeríteni.Nem szeretném ha ellopnák őket.Meg ezen a hegyen/telken,a pince az alapból olyan,hogy lehet ott aludni(elvileg).Meg építenénk hozzá egy kicsi istálló szerűséget,amibe be lennének kötve,és reggel tudnám őket kiengedni.Nagyon nyugodt környezet,mert kb. minden embernek van területe/hegye,és a vasúti sín után van,az erdők és mezők fele.A faluba bent lakom,ahol eléggé keresett lenne a tej.Van egy nagy kertünk,amibe kialakítanánk a legelőt,meg nagy hátsó udvar,amibe karám is lehetséges.Lesz lovam is,meg persze birkák.Meg ahogy kigondoltam akkor még kéne venni földterületet ahol megtudom termelni nekik a szénát,meg a takarmányt.Melyik takarmányt célszerűbb megtermelni,és melyiket célszerűbb venni?Azt tudom hogy nagy föld akkor sok munka van vele.Meg azzal is tisztába vagyok hogy nincs ünnepnap:húsvét,karácsony,szilveszter,mert az állat ezt nem érzi,annak minden nap enni kel.Tudom sok idő lesz.Hirtelen most ennyi jutott eszembe,de üzenetbe hosszabban válaszolok egy-két elképzelésemre.Tapasztalatokat is írjatok/írhattok!

2013. nov. 18. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
szia.leirnád üzibe a többi elképzelésed is? hátha tudnék ötletet adni
2013. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia,estefele írok.
2013. nov. 20. 15:26
 3/5 gergo1998 ***** válasza:

hát a gépi fejés sokkal praktikusabb, és gyorsabb, Holsten fríz több tejet ad, dara kell nekik és minél több zöld fű, beálló 3 oldaalról legyen védett de kora tavasszal és ősszel hajlamosak felfázni, ezért akkor már/ még istállóban a helyük

legpraktikusabb a villanypásztor "olcsó" és könnyen összerakod, és arrébb viszed

szomszédk viszont gondot jelenthetnek

szénát érdemes "termelni" petrencébe rakod, és száraz helyen van akkor minden ok, gabonát is tudsz termelni h van szántásra alkalmas földed, de rengeteg vele a munka, ugy ahogy leirtad, dolgoznál még mellette?

hány tehenet vennél?

és van személyes tapasztalatod velük?

ha van kérdésed írj szívesen válaszolok, nekünk is vannak, és ebbe a "világba" élek és SOK SIKERT sok örömöd lesz hiáb csak "tehenek"

2013. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"szia.leirnád üzibe a többi elképzelésed is? hátha tudnék ötletet adni"

Nekem is bemásolnád? Én is a vidéki élet szerelmese vagyok, sok tapasztalattal a hátam mögött.

2013. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát igen a gépi fejés sokkal praktikusabb mit adj neki enni ? adhatsz neki szénát vagy lucernát a földedbe ültethetsz marharépát a fejés előtt adsz neki darát és marha répát attól több lesz nála tej :) bérelhetsz akár földet is arra adnak támogatást :)
2013. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!