Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Aki ért hozzá, írna nekem pár...

Aki ért hozzá, írna nekem pár sort a tehéntartásról?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Az a pár sor rajtad nem segít. Sok irodalmat kellene elolvasnod, ha művelni akarod. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg felesleges pénzzel kell rendelkezned. Egy normális helyről származó üsző százezrekbe kerül, az etetése szintén sok pénzt felemészt, ha nincsen saját kaszálód, szántód, ahol meg tudod termeszteni az ennivalóját (széna,lucerna,árpa). A vásárlást követő kb.2-3 éven át csak viszi a pénzt, és semmit nem hoz a konyhára függetlenül attól, hogy bikát hizlalsz vagy fejős tehenet akarsz. A fejős tehén annyival rosszabb, hogy azt fedeztetni kell, hogy teje legyen és bizony az étvágya jócskán megnövekszik, különben nem lesz teje.Azt hosszú hónapokon át tartani kell,bármi áron. Ha csak egyetlen tehenet akarsz vásárolni, akkor is hivatalosan be kell jegyeztetned magadat, mint tehenészet.
2014. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

fejős tehenet szeretnék, (kecskéim vannak 6db)

van helyem is tehénnek, és takarmányról is tudnék gondoskodni, csak úgy általánosságban érdekel, mit kell tudni egy tehén mindennapjairól, elég e 1 tehén, vagy kell 2?.

2014. aug. 3. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Pár sorból nem lehet megtanulni tehenet tartani. Tessék utánaolvasni szakkönyvekben, megkérdezni falusi néniket, bácsikat, gyakorló gazdákat, akik ma is tartanak otthon tehenet (nem csak öregek, fiatalok is vannak szerencsére, akik gazdálkodnak).

Meg lehet keresni tehenészeteket is, ott az állattenyésztőt, telepvezetőt kikérdezni - nyilván, a nagyüzem rengeteg mindenben más mint a háztáji, de persze sok minden ugyan olyan vagy hasonló.

2014. aug. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
már megint egy okoska... a puszta feltételezés, hogy itt akarok megtudni mindent a tehéntartásról is röhelyes. Ha nem akarsz, vagy ami valószínûbb, nem tudsz választ adni egy kérdésre, nem kötelezõ ám válaszolni rá...
2014. aug. 4. 07:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok, akit leokoskáztál. Akkor írd le légyszíves, mi az amit konkrétan tudni szeretnél. A szarvasmarha-tartás nem egyszerű dolog, nem véletlenül hívják az állattenyésztés nehéziparának... Elméletben is képben vagyok, és van benne egy kis gyakorlatom is, ebből diplomáztam, nagyüzemben dolgoztam, majd háztájiban is tartottam tehenet. Szóval nem kell nagyképűsködni és vagdalkozni, ha az ember nem áll neki azonnal kiselőadást írni itt a gyakorin.

És a kérdésed alapján mégis, honnan a fenéből kellene tudnunk, hogy mennyire értesz hozzá, vagy egyáltalán miért kérdezed?

2014. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zolidobos ***** válasza:
82%

Teljesen egyetértek a kollégával, a marhatartás, tenyésztés az egyetemen is jó néhány szemeszter anyaga, elég szerteágazó dolog. Aztán 10-20 év gyakorlat...

Szóval, ha konkrét kérdésed van megpróbálunk segíteni, de itt összefoglaló értekezést nem tudunk írni.

2014. aug. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az érdekel, mit kell tudni 1 tehén minden napjairól, hogy viselkedik, mit csinál, mennyi idõt kell nekem ráfordítani, kell e neki fajtárs, vagy elbandul a kecskékkel, és egyéb bármi érdekesség a tehénrõl... nem egyetemisták okoskodó válaszaira voltam kíváncsi, nem arra, hogy szerintetek, lehetetlen, hogy valaki diploma nélkül állatot tartson, hanem, tehéntartók válaszára... ennyi erõvel, a php programozás lehet egy szemeszter egyetemen, pedig egy kanmajom is megtanulná... rohadt nagyra van a magyar az egyetemével, de közben egy kérdésre nem tud kötekedés nélkül válaszolni... egyébként ne törd magad, privátban kaptam igencsak kimerítõ válazokat egy sráctól, akinek gyerekkora óta vannak teheneik, nem pedig az egyetemen mutatták meg neki, hogy van ám ilyen állat is...
2014. aug. 5. 08:02
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
:) remek. Akkor csak hajrá!
2014. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zolidobos ***** válasza:
44%
Sok sikert!))
2014. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!