Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan fogjak neki egy gazdasá...

Hogyan fogjak neki egy gazdaságnak?

Figyelt kérdés

Németbe dolgozok ,de szeretnék hazamenni és egy farmot létrehozni.

Amim van: tapasztalat,saját kaszálók.

Amim nincs:pénzem, munka gépek...

Tehát az lenne a lényeg, hogy hogyan juthat pénzhez egy 20 éves fiatal, és mennyi idő kell ,hogy vissza fizessem a tartozásom, ha pl 30 tehénel akarok kezdeni, +istáló, gépek( 1 traktor,körkasza,forgató,gereblye ,kezdésnek elég) a többit bérelem. Vagy egyáltalán lehetséges-e?



2014. aug. 17. 08:42
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

és tanyának hívják, a farmnak amerikában hívják és ugyanaz.

de először is jószándékból adok egy kis tanácsot,

javaslok egy kis tanulást, mert egyelőre a helyesírással is hadilábon állsz, a fogalmazással is, javaslom olvass s

2014. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
okat, mert sok szükséged lesz rá, rengeteg könyvet be kell szerezned, hogy tisztában legyél, hogy mi merre hány méter, különben a kudarc nagyon valószínű lesz, egy tanya
2014. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
vezetése nem csak annyiból fog állni, hogy kiballagsz a kaszálóra megf.e.j...ed a tehenet meg ki.g.a.n.é.zol, oda komoly üzleti stratégia kell, mert ha a világ végén van a
2014. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
kis tanyá.dban 30 tehén, de ahhoz el is kell adni a tejet is meg a húst is, de a kutyát nem fogja érdekelni komoly felvevőpiac nélkül, és az egész vezetéséhez ez még mindig, nagyon kevés, 100 sebből vérzik ez az elképzelés, de leginkább onnan, hogy igazából nagyon minimális rálátásod van az egészre, és a legkárosabb, hogy a tudás illúziójával élsz, nagyon veszélyes párosítás, a kudarc borítékolható
2014. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

állategészségügyi ismeretekre is szükséged lesz, mert ha óriási szerencsével találsz egy állatorvost, aki hajlandó lesz kimenni a világ végére neked felszámolt óradíjjal persze, az elég sokára fog kiérni, addigra el is pusztul az állat ha felpuffad, ellik, vagy akármi van vele, másrészt a teheneket oltani, inszeminálni kell, ami komolyabb dolog.


szükséged lesz egy rakás mezőgazdasági könyvre, egy rakás üzleti könyvre, marketing könyvekre, 30 tehénnel nem lehet kezdeni, először abba a formába bele kell tanulni, kitapasztalni, hogy van-e rá kereslet, az édes midnegy, hogy te mit akarsz, ha a kutyának nem kell, másrészt vannak óriási gazdaságok, marhatelepek, a versenyt esélytelenül veszed fel ha multiknak akarsz eladni, bár ennek is utána lehet nézni, és ezeket a dolgokat még hajnalig tudnám sorolni


de egy kérdést engedj meg, ha már megvannak az elképzeléseid, mit akarsz eladni, húst, tejet, vagy takarmányt? és kinek? multiknak? oda nehéz lesz.

kis jóskának meg a marinak a faluba? gondolod, hogy szükség lesz a termékedre?



tessék, most megkaptad kb. az egyik leghasznosabb választ a stílusod ellenére is, hogy hogyan lehess "farmer"


így csináltam én is, most megkaptad a receptet, csak annyi a különbség, hogy én mással foglalkozok.

2014. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

egyébként a stílusodból ítélve, egész nap ezt kapod, el vagy nyomva mint az állat, és másokon, arc nélkül vezeted le a feszkót, elég gáz dolog, törölték is a kommentjeidet.

bár a személyiséged is agresszívnek tűnik, szerintem nem is vagy különösebben iskolázott

2014. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Fogalmad nincs farm jelentéséről,ó de hoppá nincs mibe bele kötni gyorsan 1 hibát kell keresni a helyesírásba, gratulálok magyar társadalomnak aki akar valamit az gyorsan lehúzni,de szarom is le hülye voltam ,hogy ide írtam, oda írom feketén fehéren ,hogy van tapasztalatom erre az írja ,hogy nem csak annyiból áll ,hogy kiballagok a legelőre, tényleg és még legyen jó stílusom mi. Ja most gyorsan keressél hibákat, és ha az arcomra van szükséged írj rám privátba mit gondolsz te itt élem ki magamat, most írok ide először de hozzád hasonlók miatt utoljára.
2014. aug. 17. 22:05
 18/40 anonim ***** válasza:

nem beléd kötök, leírom a véleményem, hogy veszélyes a tudás illúziójával bármibe is belefogni.


majora, tanya, kisbirtok lehet a szinonimája, de a szótárban farm szó nem véletlen nem szerepel. még ennek is lusta vagy utánanézni, na most én megtettem.

A tapasztalatod meg hogy mire terjed ki megint más kérdés, más a helyzet németben, más itt, de az egyetlen egy kérdésre nem válaszoltál, hogy kinek és mit adsz el..???

2014. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Ja és kit érdekel ,hogy te mennyit keresel, tőlem aztán kereshetsz 1 milliót is naponta, szarom le , de mégegyszer kérlek ha nem tudsz válaszolni érdemben akkor inkább kussolj, inkább a te soraidból lehet ki olvasni ,hogy egy undorító féreg vagy aki itt éli ki magát...
2014. aug. 17. 22:12
 20/40 A kérdező kommentje:
Ne idegesíts ember, 2 tej feldolgozó van tőlünk 2 kmre, nem a világ végén lakom ,ha nem tudnám eladni akkor nem is gondolkodnék ezen, azt akartam eleve megtudni ,hogy miből lehet pénzhez jutni, persze bankot is felvennék meg apám is támogatna ,csak ez nem elég, meg mért kell egyből mellé beszélni, nemértelek....
2014. aug. 17. 22:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!