Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan fogjak neki egy gazdasá...

Hogyan fogjak neki egy gazdaságnak?

Figyelt kérdés

Németbe dolgozok ,de szeretnék hazamenni és egy farmot létrehozni.

Amim van: tapasztalat,saját kaszálók.

Amim nincs:pénzem, munka gépek...

Tehát az lenne a lényeg, hogy hogyan juthat pénzhez egy 20 éves fiatal, és mennyi idő kell ,hogy vissza fizessem a tartozásom, ha pl 30 tehénel akarok kezdeni, +istáló, gépek( 1 traktor,körkasza,forgató,gereblye ,kezdésnek elég) a többit bérelem. Vagy egyáltalán lehetséges-e?



2014. aug. 17. 08:42
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Hogy miből is fogok pénzt kapni, hát én úgy hallottam ,hogy sokan élnek meg föld támogatásból, én így is úgy is muszáj lekaszálnom a területet akkor gondoltam ebből is lehetne bevétel, akkor ott van a tej,300 liter jó esetben, fogalmam sincs mennyi litere a tejnek, te lehet jobba tudod,de ha borjúztatni akarok és persze akarok akkor még ez a 300 liter sem lesz meg...maximum még a bika borjukból

lehetne bevételem de ez minimális, hallottam olyant hogy állatok után is jár támogatás de ezt sem tudom biztosan, ha jobban eltudnám adni még sajtot is hajlandó lennék készíteni, egyik ismerősöm Svájca tanult biztosan segítene...

2014. aug. 18. 19:40
 32/40 A kérdező kommentje:
Biztosan nagyon nehéz főleg otthon, üzemanyag egyre drágul, minden drágul, ma van hova eladni a tejet holnap már nincs, ez nálunk így működik sajnos, de másoknak is müködik, sőt vannak akikre lehet mondani ,hogy igen is sok pénzük van valamit jól csinálnak tudnak valamit, nagyrészt ennyi lenne, kösz hogy, elolvastad.
2014. aug. 18. 19:45
 33/40 anonim ***** válasza:

huuu hát ez nehéz ügy, tényleg.



a gazdaság létrehozása előtt érdeklődj a tejfelvásárlóknál, hogy mi az ára jelenleg a tejnek és hogy adott esetben megvennék-e, vázold fel a tervet.


ha még eszembe jut valami, akkor írok

2014. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
80%

akár most is érdeklődhetsz...


de én a gazdaságban nem vagyok benne, csak hideg vízben tapogatózok, miután megérdeklődted a felvásárlónál hogy mi a helyzet, utána nézd meg valami hirdetőoldalon, hogy milyen árakon mennek azok a dolgok amik szükségesek véleményed szerint.

ha megvan az összeg, kicsit még dobj rá, hogy ne legyen gáz ha nem várt kiadások jönnek, ilyenek mindig vannak.


sok sikert

2014. aug. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
80%

Ahhoz, hogy pályázatok tudj írni kell valamilyen szakma féleség, tehát el kéne végezned az aranykalászos mesterképzést(kb. 150e Ft), utána kiválthatod az őstermelői igazolványt.

Vannak pályázatok kifejezetten fiatal gazdáknak, gazdaság fejlesztésére, 10M Ft szerintem (de ez nem biztos).

Nem írtad, hogy mekkora földterülettel rendelkezel, de lehet évente támogatást kapni, ha nem rontasz el semmit.


Van konkrét elképzelésed a fajtákkal kapcsolatban? Mert ha nincs, akkor érdemes elmenned(amúgy is érdemes) egy farmer expo-ra(Debrecenben most van, de lesz még az évben vagy 2x az országban), mert ott megkérdezheted ezeket, ők biztosan tudnak neked segíteni. Tudom, nem ez volt a kérdés, csak gondoltam leírom.

2014. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Keress rá neten, eladó tehenészet 20 állat tartására alkalmas istálló, takarmánytározó, fejő, tejtároló, gépekkel, közművesített, de föld nélkül egy ilyent árulnak 87 000 000-ért, ez jó kiindulási alap az árra...


Kint mit dolgoztál a tehenészetben? Milyen végzettséged van? Hány tehénnel dolgoztok és hányan?

(Nálunk 57 fejőstehénre és szaporulatára 10 gondozó + 1 irodai munkás + 1 vezető jut + 1 megbízott állatorvos)

Hogyan tervezted a munka kiosztást? Van kezdőtőkéd? Mennyi van? Pantóson milyen messze van a falú szélén az az istálló? Itt a legutolsó lakott háztól 3km-re volt, építettek 1 új házat a falu szélére, nos ő már pereskedett a szag miatt, a bezárást követelte, illetve kártérítést... 9 hónap huzavona után a határozat értelmében, már tudnia kellett építés előtt, hogy a közelben van 1 tehenészet, ezért nem ítéltek meg neki pénzt. Erre polgári útra terelte az ügyet, 500 000-ben kiegyeztek a végén.

Utánanéztél a te településeden, milyen távolságokat kell betartani? Mennyi ez a táv nálatok? Milyen a táv a legutolsó telektől (nem a ház, hanem a háztelek számít, akkor is ha még nem épült ház a telekre) számítva?


Miért nem néztél utána a felvásárlási áraknak?

Hol laksz, hogy 2 db tejfeldolgozó is van 2 km-es távon belül? NEKEM MÁR ITT KAMUNAK TŰNT A TÖRTÉNETED :)

Mennyiből hoznád ki a teheneid napi ellátását?

Mennyi alkalmazottal tervezel? Hogyan gondoltad a munkakivitelezését? Üzleti tervről hallottál már? Azt felesleges megkérdeznem, van-e a válaszodat már most tudná mindenki... (NEM)


Nem sértésként írom, de amiket olvastam tőled nagyon úgy néz ki, mintha 1 kisgyerektől megkérdezném , hogy mi akar lenni és rávágja, hogy űrhajós :)

A felkészültséged a témában a kisgyerek űrhajós ismereteire hajaz, de ne legyen igazam, sok sikert!

2014. aug. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:

Először csak növénytermesztéssel próbálkoznék.

Kisebb bukti.

2014. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Először még kint vagyok, tehát nem néztem utána a dolgoknak, másodszor ha lenne üzleti tervem meg minden marhaság akkor nem itt kérdezősködnék, hogy működne-e a farm a leírásaim szerint, ö bocsánat tanya,hogy hol lakom az tök mind1 ,mi értelme hazudnom? A szagról egyetértek ez probléma lehet, amúgy itt 80 fejős tehén van, kb 100 más,(borjú.tinó,borjuzzótehén minden szar), reggeli fejéskor ketten mindent elvégzünk kb 3 óra alatt , este már szoktak segíteni a gyermekek meg a feleség is tehát nem tudom minek 10 ember, igaz a silózáskor még besegít 2-3 ember, én 10 tehenet akarok van aki segítsen de egyedül is menne a dolog, 10 tehenet kézzel is lefejek ha akarok,no de ha úgysem hiszel akkor tök mind1, nincs mért rabolnunk egymás idejét...
2014. aug. 21. 19:10
 39/40 anonim válasza:

Szia.

Nem tudom,hogy még olvasod-e,vagy nem,azért írok valamit.Erdélyben élek,és bár nekünk csak 1 tehenünk van,de nagybátyám 20 tehenet tart(ebből 16 fejős),2 lovat,6-7 hízó disznót...stb.10 hektár kaszálója van,nyáron mind a 20 tehén legelőn van.(bérli)Nyáron tud annyi szénát/sarjút betakarítani,hogy az télre kitartson,egy ideje nem nagyon kellett télen vegyen.A tejpénzből annyi jövedelme van,hogy a teheneknek az abrakot meg tudja venni,lassanként fejlesztgeti a gazdaságot is,élni megélnek belőle becsülettel,de egész napos munka.Annyi problémája van,hogy minden birtoka hegyen van(mondjuk jó magas dombnak),ahová traktorral nem lehet kimenni,így gabonafélét nem nagyon tud vetni..Nah..körülményes dolog..Szerintem megéri elkezdeni,ha szereted csinálni,5-10 év alatt ha ügyes vagy,van némi üzleti érzéked,el tudod adni a tejet,vagy amit éppen akarsz akkor el tudsz jutni egy olyan szintre,ahol már azt mondhatod,hogy szépen jövedelmez.30 tehén kezdésnek szerintem sok,gépeket venni sem olcsó,bár vannak ezek a rába15 ös kis traktorok,nálunk ezzel mászkálják az emberek a hegyeket,már amelyiket meg tudnak:D

Ha hosszú távon gondoltad,van kellő szaktudásod,szerencséd,vagy nevezd aminek akarod,akkor zerintem megéri...Még mindig jobb elkezdeni a saját életed élni,mint másoknak dolgozni egy életen át...

2015. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleokoskodni, de ha én lennék a helyedben, akkor először jó minőségű füvet szereznék valahonnan Hollandiból, és a kaszálómat ezzel alakítanám ki. A jó széna az alapja mindennek.

Ez a kaszáló átalakítás időben sok lehet, akár 2-3 év, vagy még több. Fontos, hogy a kaszálód vízhozamához mérten válaszd ki a megfelelő füvet. Amíg ez nincs, addig én nem gondolkoznék semmi máson.


A gépészeti dolgokhoz annyit hogy egyelőre elegendő lenne neked egy 35-50 lovas kis kínai- japán traktor (3-5 misi között+ 2 misi a szerszámok), amire 400-500 ezerért szerelnek egy becsületes homlokrakodót is.

A bálázást, és vágást egyelőre mással kellene végeztetned (hacsak nem bálázás nélkül vinnéd a telepedre, pénzt spórolsz vele, de időt nem!!!), mivel egy jó új bálázó a trakidhoz akár 2-3 misibe is kerülhet (és nem felső kategóriás lesz).


A kaszálód átalakításával párhuzamosan pedig elkezdhetnél egy iskolát is, valamelyik egyetemen állattenyésztésből. A fiatal gazda pályázat az egy jó lépés, és tudnál vele szerezni gépekre pénzt is (6,5 misire simán esélyes lennél, amiből gépekre bőven jutna pénz, de + 30 tehénre biztosan nem).

Szóval hirtelen 1. kaszáló átalakítás 2. tanulás 3. pályázás

2015. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!