Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan fogjak neki egy gazdasá...

Hogyan fogjak neki egy gazdaságnak?

Figyelt kérdés

Németbe dolgozok ,de szeretnék hazamenni és egy farmot létrehozni.

Amim van: tapasztalat,saját kaszálók.

Amim nincs:pénzem, munka gépek...

Tehát az lenne a lényeg, hogy hogyan juthat pénzhez egy 20 éves fiatal, és mennyi idő kell ,hogy vissza fizessem a tartozásom, ha pl 30 tehénel akarok kezdeni, +istáló, gépek( 1 traktor,körkasza,forgató,gereblye ,kezdésnek elég) a többit bérelem. Vagy egyáltalán lehetséges-e?



2014. aug. 17. 08:42
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

igazából ha válaszoltál volna a kérdésre, továbbfűztem volna, továbbfúzöm a gondolatmenetet és megpróbálok hasznos tanácsot adni, hiszen ez számomra is kihívás...


a stílusodat nem veszem fel, meghagyom neked.

2014. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

oké, tejet.


azt tudom neked tanácsolni, hogy ne kezdj 30 tehénnel és nem kell annyi pénz mindjárt, mennyi egy tehén 400 ezer?


kezdő vállalkozás nagy szaktudással ritkán fog dübörögni, a tapasztalatod meg sejtésem szerint rád ragadt, azért elismerhedet, hogy megint más témánként 6-800 oldalt olvasni, mint amit nagyapa mesél, de akkor oké.


tehát semmiképp nem jó ötlet egyből nagyba kezdeni, azt meg soha ne vedd biztosra hogy a tejfeldolgozó érdekelt lesz, mindig akkor vedd biztosra ha már meg van kötve a szerződés vagy kezedben a pénz, addig mindig kell legyen B terv, hogy mit csinálsz a termékkel.


Hol beszéltem mellé? Ha andersenről meséltem volna érteném, de folyamatosan a témába kapcsolódóan írok.

2014. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

következő kérdés,


kiszámoltad, hogy kb. mennyit fog érni 30 tehén teje, mert ugye ha tapasztalt vagy, akkor tudnod kell, mennyi tejet ad ennyi tehén, ami alaphangon is 12 m ft megvásárolni, traktor még milliók, tehénnek takarmánynövényt is kellene ültetni, mert a gaz a kaszálóról kevés lesz az sem olcsó, és pár m kell egyéb kiadásokra is, üzemanyag, állatorvos, istálló, ha nem magad csinálod, rengeteg dolog.

Több mint valószínű, hogy személyautóra is szükséged lesz, ha terepjáró kell, akkor arra is kell 1 m ft, kisebbre fél m.


a vállalkozásoddal máris 20 m ft környékén járunk. ez ígybiztosan nem fog menni, a bank sem adna hitelt a 100 éves kamatjával mert túl nagy a rizikó.

a vállakozásokat kicsiben kell kezdeni és a haszonból kell felfejleszteni,

mennyit termelnek a tehenek? meg kell matekozni.

2014. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Nos először is mindenkinek köszönöm a válaszokat, utolsónak külön köszönet, meg elnézést ,tegnap kicsit rossz napom volt,de amúgy most sem értem ,hogy csak azért mert nem tanyát írtam mért takarodjak amerikáb, mindegy, mivel csak a pénz fele érdekelt így nem részleteztem ,hogy milyen terveim vannak stb így kicsit tényleg csak 1 hülye kérdésnek tűnik , de mivel látom te tapasztalt vagy és értesz hozzá így megpróbálom a mai nap folyamán részletesen mindent le írni mik a terveim, ha lesz időd elolvasod és értékeled, ha nem akkor úgy is mindegy...
2014. aug. 18. 12:11
 25/40 anonim ***** válasza:

a #10. kommenttől végig én írtam, csak így engedte elküldeni.

igen segítek.


írd le mennyit termelnek a tehenek és mennyiért lehet kb. eladni a tejet. a teket a felvásárló nem annyiért fogja venni, mint te azt a boltban látod, tejet kapni 170 ft körül, na most te literenként 170 ftot nem fogsz kapni a felvásárlótól.

az egyéb költségek is több m ft mint írtam, és szükségesek, pluszba még kellenek nélkülözhetetlen berendezések, fejőgép, tárolók amibe a tejet tartod, hűtők, a szállítására alkalmas felszerelés, kocsi, utánfutó, ha nem megy oda érte a kereskedő.


te is láthatod, hogy ehhez az egészhez rengeteg szaktudás kell. ehhez pedig a könyvek kellenek, és igen, a szakmáról papír is kellene, hogy hivatalos legyen az egész.

2014. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Először is kezdjem a legelején, több mint 1 éve kint vagyok 1 tehén tanyán, kb 3 hónapja mondta a főnököm " azt figyeltem meg ,hogy jó dolgú gyerek vagy , és van tehetséged ehhez a munkához, én több mint 50 éves tapasztalattal azt mondom neked, hogy otthon fogj neki 1 gazdaságnak mert meg van a hozzáállásod" valami ilyesmit mondott, azóta szinte minden nap ezen gondolkodtam, hogy hogyan lehetne tényleg 1 gazdaságom, nagyjából mindenfélére kitértem így elméletileg..folytatom.
2014. aug. 18. 12:36
 27/40 A kérdező kommentje:
Istálló! Először is a hely ahová gondoltam a falú végén van közvetlen a főút mellett a másik fele meg 1 jó nagy patak mellett, tehát nincs a világvégén,könnyedén elehet jutni, akár még gyalog is, a tejszállító is könnyedén viheti majd a tejet, a patak mellé ásnék 2-3 kúttat ami gondolom a patak közelsége miatt mindig tele lesz és jóval olcsóbban kijövök, itt az egyik istálló javarészt fából készült ami azért is tetszik nekem mert otthon rengeteg nyers anyagom van, gerenda,deszka,léc, ami kell, iskolás koromban össze szedtem volt rengeteg vízi követ amikor még házat akartam oda építeni, melléje még nemrég lebontottunk 1 épületet amiből sok minden hasznos dolog megmaradt, a legfontosabb talán a hullámlemez amivel befödhetem az istállót, rokonságba van ács,kőműves,faluban lakom tehát van néhány barátom akik ingyen eljönnének segíteni,+ melléje amit 1 év alatt megspóroltam, ez még így is kevés de már jóval biztatóbb gondolom, még így is rengeteg pénz kell,szigetelés,berendezések víz bekötés,itatók,stb amúgy nem akarok egy mitudom milyen uniós istállót, egy egyszerű megteszi...folytatom a szerszámokkal
2014. aug. 18. 12:51
 28/40 A kérdező kommentje:
Én kezdésből 1 nagyobbacska homlokrakodós traktorra gondoltam ,+1 körkasza, többit tudom bérelni is,vagy ha kell kézzel is össze takarom, majd báláztatom. Este kitérek a tehenekhez, milyen takarmányt adok nekik, és hogy ergo miből akarok majd megélni...
2014. aug. 18. 12:57
 29/40 A kérdező kommentje:
Igazad van 30 az túl sok, de legalább 10 tehén kellene, nekem a főnököm azt mondta ,hogy egy jó tehén ára 2000 euró de ez nagyon jó tehén kell legyen,átlag 20 literen fölüli hozam, én kezdésből vennék 1000 eurós teheneket kb, ami 10.000 euróba jön ki, ezek adjanak legjobb esetbe napi 30 l,ez napi 300 liter tej, a fejőgép legyen ilyen taszigálós régifajta, itt bagóért lehet venni régifajta hűtőgéppel együtt,ami amúgy tökéletesen megfelel...
2014. aug. 18. 19:06
 30/40 A kérdező kommentje:
Kezdésből természetesen szénát és sarjút adnék nekik, ide kint 1 év alatt 1x sem láttam ,hogy valamivel be permetezték volna a kaszálókat, csakis kizárólag trágyázzák(zom) minden kaszálás után lehetőleg esőben vagy eső előtt, mégsem csak gaz nő hanem szép fű, amúgy régebben otthon csak tavasszal trágyáztunk mégis mindig szép széna lett, ha fejlődnék és nem buknék be akkor utána átérnék a silóra amivel könnyebb dolgozni és tán lehet jobb is , ekkor szántanék meg gabonát vetnék,persze idővel vennék tápot is...
2014. aug. 18. 19:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!