Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miert nem vesz fiat az anya...

Alex1987 kérdése:

Miert nem vesz fiat az anya nyulam?

Figyelt kérdés
Segitseget szeretnek kerni hogy mit tegyek.Van egy par orias kosoru nyuszim es el ertek a felnott kort,de megsem sigkerul paroztatni oket mivel a nosteny nem esik teherbe.Parzaskor minden normalisan zajlik,a him le fordul rola viszont ha 3 nap mulva be teszem ugyanez tortenik,ez a folyamat mar 1,5 honapja igy zajlik,mit tegyek? kerlek segitsetek ha tudtok,koszonom.

2015. jan. 14. 13:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
Van ilyen, csak gyakorolni szeretik. :) Valamelyiket le kell cserélni. Ha nem mindkettőt.
2015. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, az egyiket le kell cserélni.

Amúgy meg még 1-2 hónapig ne próbálkozz, mert még csak tél közepe van, és jöhet hideg.

2015. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Hosszabb minusz tíz körüli időben ellett egy nyulunk, 10 ből 10 kicsi felnőtt. Alapjában ezek nomád állatok és bírják, ha van miből építeniük lakot.
2015. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,anyit hozza tennek hogy meg nem fialt az anya nyul es a bak sem bakozott ezidaig,orias kosoru a fajtajuk es 7 honaposak.Amugy meleg helyen tartom,nem faznanak meg.Honnan tudom megalapitani hogy melyikukkel van a baj ?
2015. jan. 14. 16:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Az Óriásaimmal próbálkoztam én is 7 hónapos korukba. Akkor semmi nem lett. 9 hónaposan jött össze nálunk.


Amúgy meg nekem a télen (nálunk is volt minusz tíz fok... Sőt a múlthéten -21-re is lementünk) 7-ből eddig 4 élte túl.

2015. jan. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszonom,ez biztatoan hangzik,hat nalunk -30 fok is volt,ugyanis en erdelyben lakom es itt hidegebb van mint nallatok,na de a nyuszik azok a meleg istaloban tartozkodnak :)
2015. jan. 15. 14:52
 7/13 A kérdező kommentje:
2015. jan. 15. 17:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Az óriás testű nyulak picit később érik el a tenyészérettséget. Ráér még 8-9 hónaposan is vemhesülni az az anya, én még nem vetnék rá keresztet. Nekem is kosorrú óriásaim vannak, az egyik pl 11 hónaposan fialt először, most dec 22.-én, és szuperjó anya. Előtte én is próbáltam fedeztetni, fel is vette a bakot, de üres maradt.


A nyulaknál az újrafedeztetés mint vemhességvizsgálati módszer nem igazán eredményes, ugyanis a vemhes anya is felveheti a bakot. Szóval lehet, hogy a te anyanyulad is pocakos annak ellenére, hogy újra befedezte a bak.

A helyedben most nem bántanám az anyát, kivárnám az egy hónapot az utolsó aktustól, ráhúznék még 2-3 napot (akár 32 napra is fialhatnak), és utána, ha nincs semmi, akkor tenném be újra a bakhoz. Akkor már az idő is jobb lesz, pont tavasz elejére születnének a kicsik.

Esetleg némi sütőtök, sárgarépa, illetve az abrakjukhoz kevert napraforgó nem árt (előbbiek a vitamin miatt, a napraforgó meg segít az esetleg elhúzódó vedlésen - merthogy ugye a vedlő nyúl sem szeret vemhesülni)

2015. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2-es és 4-es vagyok:

Én is Erdélyben élk, pontosabban a Hargita lábánál.

2015. jan. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2-es és 5-ös*
2015. jan. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!